Hamilelik süresünce kilonuzu kontrol altında tutmak içi neler yaıyorsunuz...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve msun_78 tarafından 7 Ekim 2010 başlatılmıştır.

7 Ekim 2010
    Konu Sahibi : msun_78
  1. msun_78

msun_78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    daha cok erken (6+3)ama hamileyken cok kilo almamak için tavsıyelerınız vaarmı bayanlar.....a.s

2. 8 Ekim 2010
  3. HaticeElif

HaticeElif Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Vallahi hic bir sey yapmadim diyet falan yedim yani.. sadece bebegimin kilosu zaten anne karninda 5 kilo oluyor suyu falan hepsi birlikte.. Sadece 4 kilo aldim... Yani Ebru salli övünmesin sadece 9 kilo aldim diye diyet yapmadan plates yapmadan kilosunu koruyanlarda var :)))

4. 8 Ekim 2010
  5. HaticeElif

HaticeElif Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sana önerim su. Beyaz ekmek yeme hamileligin boyunca cok su ic ama sadece su ic, sakin meyva sulari iyi gelicek bebegime diye icme onlarda seker var katkisiz meyva sulari dahi icme ( BU YÖNTEM AYNI ZAMANDA KAN SEKERINDENDE KORUYACAKTIR SENI BEBEGININ SAGLIGI ICIN) ve her gün bir saat yürüyüs yapmaya calis. Cay Kahveden uzak dur eger icersen cayini cok acik kahveni bol sütlü ic ama sütün yag oranina dikkat et. her gün cok az az ye iki saat arayla 6 ögün yemeye calis ama ögünlerin yarim kepek ekmegi seklindede olabilir. Ve günde üc porsiyandan fazla meyva yeme yani bir elma mesela bir porsiyon degerinde bunu unutma abartma sakin... Istedigin kadar ama sebze yiyebilirsin..Ve yagsiz seyleri tercih et. Tabi bu arada sana doktorun mutlaka tavsiyeleri olacaktir muhtemelen bebegin icinde vitanim ilacalari verecektir onlari almayi ihmal etme..Eger gercekten hamilelgiin boyunca bunlara dikkat edersen bebegini bir takim anne karninda alacagi hastaliklardanda koruyacaksin... Ve özellikle cig et, kiyma, sucuk gibi seyler kesinlikle cok pisirmeden yeme. bu cok önemli...

Insallah sagliklisiyla dogurursun bebeisini.