Hamilelik ve Ayçekirdeği

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve Paspal tarafından 17 Ekim 2007 başlatılmıştır.

17 Ekim 2007
    Konu Sahibi : Paspal
  1. Paspal

Paspal Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bugün duydum iş yerimde ki arkadaşın kuzeni çocuk bakım uzmanıymış hamilelik döneminde ayçekirdğei yemek bebeğin beyin fonksiyonalrını geliştirir gözlerini iyi yaparmış bebek için iyi bişeymiş...zaten çekirdeği severim yemem için bir bahanem oldu :))) ben de her akşam bir avuç ceviz yiyorum bazen karıştırıp 1 tatlı kaşığı bal ile karıştırıp cevizi yiyorum yanında da su yerine süt süpe roluyor vamıdır cevizin bir yararı bilmem....bide folic asit bakımından mandalina karpuz kavun yeşil sebzeler çok zenginmiş...:nazar:

2. 17 Ekim 2007
  3. SERNANAZ

SERNANAZ Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ahh ahh bende severim çekirdeği ama yağlı bacımm.ceviz badem bebeğin beyin gelişimi için iyi diyorlar ama bilmiyorum yaaa benim doktorum bana şunu ye bunu yeme demiyor ne biçim yaaa.ramazan ayı boyunca mandalina yedim o ekşi mandalinalar inanaılmaz tatlı geldi bana.kimsew yiyemiyordu elkşisinden.bu yıl kavunu da çokm tükekttim.bide ben her ay bi besine takıyorum ilk ay ayran içtim deli gibi ve çiğ köfte yedim herkjes kız diyodu bana.ikinci ay zeytin ve yeşil biber.3.ay kavun yedim.geçen ay mandalina bu ayda patates istiyor canımm hayırlısı bizim oğlan annesi gibi dobişkomu olacak ne

4. 17 Ekim 2007
  5. bxixgsxixze

bxixgsxixze ANIL'ın ANNESİ:) Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    38
    hımm bilmiyordum çekirdeğin faydalı olduğunu.ama sernanazın dediği gibi yağlı ya:KK43:
    ceviz çok yararlı ama günde 2-3 tane yeterliymiş.daha fazlasının yararı yokmuş. extra kalori yapıyo

6. 17 Ekim 2007
  7. waterhardeningsteel

waterhardeningsteel Helin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    valla bebeğe faydası ne bilmiyorum ama anneye fena sivilce yaptığı kesin! ben ne zman çekirdek yesem hemen sivilce yapar . tabi belki insan gibi yesem olmayacak ama bi kilo alınsa hepsini bitirmeden kalkamam. artık agzım yara olana kadar çıt çıt çıt. o yüzden mümkün olduğu kadar almamamaya yanımda buundurmamaya çalışıyourm. aylardır da ağzıma sürmedim!hastalık ya çekirdek zevkli ama bağımlılık yapıyo!

8. 17 Ekim 2007
  9. txuxlayy

txuxlayy Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sağolasın yaa bende bir kaç gündür düşünüyordum bi zararı varmı çekirdeğin diye bu hafta çok yedim de

10. 17 Ekim 2007
  11. nilnimet

nilnimet Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar kabak çekirdeği faydalıymış onu tüketmeye calışın ben çeakirdekten tiksindim kokusu çok kötü geliyor
    kabak çekirdeğinide zorla yiyorum ya

12. 17 Ekim 2007
  13. Paspal

Paspal Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    valla ne faydalıysa yemekten şişko bi rkadın olup çıkıcam ortaya herşey bebeişler için....

14. 17 Ekim 2007
  15. EU1

EU1 Guest

ne yemiştim hamişken yaaa.o günler geldi aklımaaaa

16. 17 Ekim 2007
  17. EU1

EU1 Guest

cnm bişeycik olmaz ye canın ne isterse ben 30 kilo almıştım yağmurdan sonra 15 günde 20sigitti neredeyse hemde bişey yapmadan.gider merak etmeee

18. 18 Ekim 2007
  19. Paspal

Paspal Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    egemen sana güvenip yiyorum bak....akşam zaten bir temiz yedim ki sormayın kociş spora gitti maça saat 11:30 da geldi beni saat 9,30 da bıraktığında çekirdek yiyordum o geldiğin de hala yiyordum yuhhhh aşkım vur dedik öldürdün diyor :))) bir haftalık stok yaptım....