hamilelik ve grip

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve yeldacinar35 tarafından 23 Kasım 2009 başlatılmıştır.

23 Kasım 2009
    Konu Sahibi : yeldacinar35
  1. yeldacinar35

yeldacinar35 küçük adamım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar 24 haftalık hamileyim grip oluyorum boğazım ağrıyor burnum tıkalı doktorumu aradım ama ameliyattaymış henüz ulaşamadım bebeğime bir zararı olurmu çok korkuyorum ve ne yapabilirim bana yardımcı olurmusunuz lütfen şimdiden teşekkürler

2. 23 Kasım 2009
  3. elmadag

elmadag Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Çok geçmiş olsun.Benim de boğazım ağrıyordu 4-5 gün oldu daha yeni yeni atlatacağım gibi ama yine de belli olmuyor bazen burnum akmaya başlıyor korkuyorum ilerleyecek diye.Doktoru aradık sordum boğazım için sprey kullan dedi bıurnun akmaya başlarsa yine bir ilaç adı verdi kullanmam için ama daha ilk başta boğaz spreyi prospektüsünde hamilelikle ilgili herhangi bir veri yoktur kullanılmaması gerekir diye yazıyordu ve hiç kullanmadım.Doktoruma bile güvenemiyorum.Burada zaten düzgün dr bulmak sorun.Ben dinlenerek bol c vitamini alarak boağazıma elma sirkesi karbonat ile gargara yaparak atlatmaya çalıştım.ama bu konuda en önemlisi ateşin varmı ?Bu çok önemli aslında her durumda Dra gitmek lazım ama ben de ateş olmadığı için ve hastanaden de virüs kaparım korkusuyla gitmedim .

4. 23 Kasım 2009
  5. yeldacinar35

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    şuan için ateşim yok canım inşallahda olmaz

6. 23 Kasım 2009
  7. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    gecmıs olsun canım eger bogaz agrın artar ve gecmezse kbb uzmanına gorun hamılelıkte kullanılabılen ılaclar var onlardan verır sana. ben 15 gunde kendıme geldım nedenı benım ınadımdı. ınadımdan gıtmedım doktora ıhlamur nane lımon bol c vıtamını dınlenme tabıkı gereklı ama bunlar bogaz enfeksıyonunu gecırmıyor. tek caresı antıbıyotık antıbıyotıgı aldım 3.gunde kendıme geldım...

8. 23 Kasım 2009
  9. yeldacinar35

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkür ederim canım ıhlamur içiyorum şuan ilaçda kullanmak istemiyorum aslında ama yeterki bebeğime bişey olmasın oan bişey olcak diye çok korkuyorum

10. 23 Kasım 2009
  11. SnowWhiteQueen

SnowWhiteQueen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
  12. 23 Kasım 2009
  13. ezgim29

ezgim29 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım korkma bebişini etkilemez.aynı sorunu ben de yaşadım ağır bir grip geçirdim hatta yeni yeni geçiyor.doktoruma sordum korkma bebeği etkilemez dedi.ben boğaz ağrım için 1 elmayı iki bardak suda içine 2-3 tane karanfil atarak iyice kaynattım.kaynadıktan sonra içine 1 limon suyu ve 2 tatlı kaşığı bal koyup içtim bu boğazımı yumuşattı ve iyi geldi.bunun yanında bol bol c vitamini mandalina-elma -nar tükettim.ayrıca doktorumun verdiği sıcak suda eriyen c vitaminlerinden içtim sabah akşam.ve en önemlisi bol bol dinlendim.sen de beslenmene dikkat et ve dinlen doğal yolla iyilerşirsin.mümkünse dışarı çıkmamaya çalış.ilaç içmeden atlatmak en güzeli.

14. 24 Kasım 2009
  15. yeldacinar35

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkür edrim arkadaşlar ben hamile kalmadan önce grip olduğumda hiç önemsemezdim ayakta atlatırdım ama şimdi durum farklı içimde bir can taşıyorum ve bebeğim herşeyden önemli benim için grip olmamak için çok dikkat ettim ama sakınan göze çöp batar derler ya işte aynen öyle oldu

16. 24 Kasım 2009
  17. esraseyhan

esraseyhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar ben de 10 gündür gribim...mide bulantım iyice arttı...en büyük şikayetim nefes alamıyorum..burnum tıkalı. gece cebellişiyorum nefes almak için......deniz suyu denilen bir sprey aldım..hiçbir işe yaramıyor........napacağımı şaşırdım..........bu arada 28. haftadayım.

18. 24 Kasım 2009
  19. selinda_

selinda_ Guest

Ben de 4-5 gündür gribim. 33 haftalık hamileyim. Ama hafifledi çok şükür. Uyguladığım reçeteyi paylaşayım, inşallah faydası olur arkadaşlar. Boğaz ağrısı ve ateş ile başladı. Doktorum antibiyotik önerdi ama almamak için direndim. Ama ateşim 37,5'i geçse alacaktım. (Ateş çok önemli ilaç almam diye inat etmeyin yükselirse) Ateş için de minoset önermişti ama onu da almadım. Ateşimi sürekli ölçtüm 36,5'i geçtikçe (ki bu üşütüyor anlıyorsunuz) üzerimi incelttim, günde 1 kg'a yakın mandalina yedim. Günde 3 Litre ılık su tükettim. Çok sıcak yada çok soğuk hiçbirşey yiyip içmedim. Tavuk suyuna çorba gerçekten antibiyotik gibi 2 gün yedim ılık içtim sıcak değil. Asla yoğurt falan yemedim. (çok üşütüyor) Onun yerine bol yoğurtlu yayla çorbası tercih ettim. Kokusuna dayanıp hergün bolca yeşil soğan ve yeşil sarmısak yedim. Gündüzleri halsiz hissedince hemen uyudum dinlendim. Bir de yatmadan önce Bir kupa ılık suya 1 limon sıkıp 2 yemek kaşığı bal karıştırdım içtim. (Boğaz ağrsına birebir). Akşamları (2 güne bir) ılık duş aldım ama çıkınca asla soğukta gezmedim hep sıcak tuttum kendimi ve banyo sonrası terledikçe bez koydum sırtıma göğsüme.

Umarım faydası olur. Hepinize acil şifalar...