hamilelik ve kahve akinti

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve haticeadal tarafından 8 Haziran 2008 başlatılmıştır.

8 Haziran 2008
    Konu Sahibi : haticeadal
  1. haticeadal

haticeadal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaslar ben 15 haftalik hamileyi, bugun kabizlik sorunum oldu ve biraz ikindim, sonra altimi sildigim zaman kahverengi akinti geldi ve o an durdu , sizlerede olmus mu ?

2. 8 Haziran 2008
  3. haticeadal

haticeadal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kizlar lutfen yazinnnnnnn

4. 8 Haziran 2008
  5. EU1

EU1 Guest

sümüksü bi akıntımıydı kanlı gibi.

eger öyleyse nişan atmış olabilirsin hemen bi dr gitmelisin..

6. 8 Haziran 2008
  7. burningaura

burningaura herşey çok güzel olacak!! Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    benimde akıntım oldu hamileliğim boyunca;bazen sarı bazen kahverengi..mantardan kaynaklanıyordu ama;doktoruna sorsan için rahat eder..herkes aynı deil çünkü canım...

8. 8 Haziran 2008
  9. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    hemde hamılelıgımın ılk gununden beri.doktorumla görustum henuz 5 haftalık hamıle oldugumu düşük tehdıdım oldugunu bundan kaynaklanabılecegını soyledı..bazen azalıyor,bazen artıyor..böyle devam edıyor..yarın ultrasonografı için gıdecegım doktora.bakalım ne dıyecek..

10. 8 Haziran 2008
  11. baranxixnannesi

baranxixnannesi cantanem baranım benım Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım 15haftalıksın olmaması lazım cunkı dusuk rıskın yok denılcek kadar az artıkdoktora bir sor istersen ama devam etmedıne gore korkma olur mu sakın ol kı bebegınıde etkıleme stres zararlı biliyorsun

12. 8 Haziran 2008
  13. janet

janet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bencede düsük belirtisi ola bilir bencede dotorunla görüs eger progestoron yetmezligi varsa hemen ilac verirler ve düsügüde engeler kanamada kesilir ve sancıda önemli tabi

14. 8 Haziran 2008
  15. janet

janet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ve benim üc hamillegimde öyle gecti sürekli kahverengi kanama tedavi kolay ama önlemi alınmalı bence bir doktorla görüs en azından kafan rahat eder bizim yazdıklarımızın hic bir faydası olmaz sana

16. 8 Haziran 2008
  17. baranxixnannesi

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Gönderilenler: 1

Gönderim Zamanı: 18-Eylül-2007 Saat 16:16
    Selam arkadaşlar,
    Bende yeni üyeyim 14 haftalık hamileyim ve koyu kahverengi ve yoğun bir akıntım var. karın ağrısıda çekiyorumm...
    Bugun doktora gittim ve düşük tehlikesi olduğunu yatıp dinlenmemi söyledi. Ben de öğretmenim ve üstelik anasınıfı öğretmeniyim.Bir hafta evdeyim ama daha sonra ne olacak bilemiyorum.progestan adlı ilacı bana da önerdi ama ilaç içmekten çok korkuyorum..Bu ilacı kullanan arkadaşlar yan etkillerinden bahsedebilirler mi acaba ?Yada işe yararyıp yaramadığından...
    Off offf umarım bebeğime bir şey olmaz :KK43:

baska bir siteden aldım arkadasım

18. 8 Haziran 2008
  19. baranxixnannesi

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    15.HAFTA

Bebek:
    Bas -popo uzunlugu 10 - 11,25 cm,agirligi 110 gr kadardir.Cilt çok ince, dogumdan sonra dökülen killarla (lanugo) kaplanmaya baslar.Basinin üst kisminda saçlar ve kaslari olusmaya baslar.Bebek artik parmagini emebilir.

Anne:
    Rahminiz göbeginizin 7,5-10 cm altinda hisedilebilir.Amnios suyu artmis ve 250 cc kadar olmultur.Yavas yavas disaridan da gebe oldugunuz anlasilmaktadir.Artmis kan hacminiz ve toplardamarlarinizdaki göllenme nedeniyle burun kanamalari görülebilir.Ciltte toplar damarlar belirginlesir.Bacaklardaki toplardamarlar siser ve varis olusur.

Öneriler :
    Yatarken sol yan tarafiniza ( çok rahatsiz olursaniz sag yan da olabilir) yatmaya çalisin. Çünkü sirtüstü yatarken bebege giden kan akiminda azalmalar olabilir.Böyle bir yatis pozisyonu sizi rahatsiz ederse sirt ve bacak arasina yastiklar koyabilirsiniz. Eger varis ve hemoroid (basur) vb. gibi sorunlar yasiyorsaniz dinlenirken (yatarak) bacaklarinizi kalbiniz düzeyine kadar yükseltiniz. Gerekirse