hamilelik ve kedii...???

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Tugbademir tarafından 26 Haziran 2010 başlatılmıştır.

26 Haziran 2010
    Konu Sahibi : Tugbademir
  1. Tugbademir

Tugbademir aşkım, oğluşummm..iyi ki varsınız... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar ben 2.5 aylık hamileyim..yazın eskişehire annemlere gidicem ama esk de evde kedimiz var..aşısı felan herşeyi düzenli yapılıyor..evimizin bir bireyi gibi..ama kedilerle temastan kaçınmak gerekiyormuş..ben gerekirse temastan kaçınırım fakat evde olduğunda kılı tüyü var..ne yapmam gerekiyor kızlar..çok mu zararlı şu kedi..öle bir şey okudum da:KK43::-)sm_confused:

2. 27 Haziran 2010
  3. kadesa

kadesa Manyak Mıknatısı! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    29.768
    Ödül Puanları:
    463
    benimde annemin kedisi vardı ve aynen dediğin gibi evin bir bireyi gibiydi.hamileliğimin 6.ayında aniden öldü ve hala çok üzülüyorum:KK43:(.hamile kalınca bazı testler yapılıyor bize biliyorsun,benim o testlerde toksoplazmaya karşı bağışıklığımın olmadığı tespit edildi ve kedilerden hamileliğimin 6.ayına kadar uzak durmam gerektiğini söyledi doktorum.önce ilk bir ay anneme gitmedim aynı şehirde yaşadığımız halde ama sonra hep gittim ve birşey olmadı Allah'a Şükür.kedimizin aşıları falan hep tamdı.üstelik benim hamileliğim tüp bebek ve ikiz gebelikti.yani iki kat daha dikkat etmem gerekiyordu.bence aşıları tamsa ve dışkısıyla temas etmezsen sorun olmaz.

4. 27 Haziran 2010
  5. Tugbademir

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    saol cnm benimm...o kadar da şirin ki:)))artık ayrı kalıcam cimcimeyle:)) yine de dikkat etmek de fayda var..saol cnm yorumun için..öpüldün..

6. 27 Haziran 2010
  7. Tugbademir

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bu arada tatlım başın saolsun..gerçektenn ben düşünemiyorum cimcimenin öldüğünü..zor bir durum..

8. 27 Haziran 2010
  9. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    tugbacim sana toxzo plasma bagisiklik testi yapilmistir bagsikligin varsa hicbir sorun yok yoksa kedinizin ic parazit ilaclarini duzenli yapilmasi ve tuvaetini yaptigi kaba hamile kadinin dokunmamasi gerekiyor yani diskisindan kapilan bir sey. ve asil konusu acilmisken eger bilmiyorsan yazayim biz insanlar bu toxzo mikrobunu asil yedigimiz etlerden aliyoruz ozellikle kuzu etinden. yedigin etler cok iyi pisirse mikrob oluyor ve almiyorsun. kediden kapman cok zor ama az pismis etten iyi yikanmamis salatadan kapman cok kolay.

10. 27 Haziran 2010
  11. firuze-1524

firuze-1524 Bal kız & Bal oğlan Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    toxoplazma testine bağlı cnm ya,ıg g ve ıg m olanı var bağışıklığın varsa hiç bişey olmazdr.una sorsana bi

12. 27 Haziran 2010
  13. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    arkadaşların dediği gibi testin pozitif çıktıysa yani daha önce bu parazitle karşılaştıysan o zaman sorun olmuyor ama ilk kez hamileliğinde karşılaşmaman gerek.. test yaptırmadıysan bile önemli birkaç noktaya dikkat edip rahat edebilirsin; öncelikle yavru kediler (nedense) daha tehlikeli, dışkısını temizlememen gerek ve mutlaka kediyle temsından sonra ellerini yıkaman gerekli (bu çiğ et için de geçerli)..