hamilelik ve mantar yemek

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve basakk600 tarafından 21 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

21 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : basakk600
  1. basakk600

basakk600 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    kızlar hamileyken mantar yenirmi zararlı yada yenılebılır dıye bırsey duymadım ama ıcımde belkı zararlıdır dıe bı suphe var ve o yuzden 3 aydr yemiyorum.ya sız yıyormusunuz.coook ozledım mantar yemeyıfıkırlerınızı beklıyorum yemek yapcam da
  2. 21 Ağustos 2009
  3. TARHAN

TARHAN Kaan Egemen'im hoşgeldi:) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    CADIARZU hımmm tam da bugün mantar alıp yapmayı düşünüyordum. büyük ihtimalle bi zararı yoktur sonuçta sebze ama şimdi benim de kafama takıldı bilen varmıdır acaba bunu??
  4. 21 Ağustos 2009
  5. Allegra

Allegra Rüya'm gerçek oldu :) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Aynı şeyi ben de düşündüm anneme sordum bişey olmaz ye dedi. ınternette aramıştım google dan hamilelik ve mantar diye ama hep hastalık olan mantar çıktı karşıma kaydirigubbakcemile3
    Valla ben yiyorum sonuçta faydalı bir yiyecek:

MANTAR: Tüm dünyada onbinlerce çeşidi bulunan mantar protein ve demir açısından çok zengindir. Ayrıca mantarda A, B, D, P ve K vitaminleri ile kalsiyum, potasyum, fosfor ve bakır mineralleri de bulunur.

Mantarın Faydaları: ıçerdiği Protein değeri sayesinde etin yerini tutar. Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı direnci arttırır. Göze ve vücuda kuvvet verir. Bedensel ve zihinsel gelişimi destekler. Öğrenme yeteneğini arttırır. Yorgunluğu giderir. Bol miktarda demir minerali içeren mantar, kansızlığa iyi gelir. Kandaki kolesterol oranını düşürerek kalp ve damar hastalıları ile kalp krizine karşı koruyucu etki gösterir.
  6. 21 Ağustos 2009
  7. Nursati

Nursati 12 yıl bekledim seni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Kültür mantarın zararı olmaz ya. ben yedim valla çokta severim. Okadar şey okudum hiç duymadım yani zararı konusunu.
    Ama konservesi konusunu bilemem. Genel olarak karşıyım bütün konservelere :tomato:
  8. 21 Ağustos 2009
  9. ezgim29

ezgim29 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Canım bir zararını bilemem ama arkadaşımla normal marketler de satılan kültür mantarını alıp yemiştik.o gece bana birşey olmadı arkadaşımın tüm vücudu kabardı acile götürdük.doktor mantar vücutta ortaya çıkmaya hazır olan bir alerjiyi veya virüsü tetikleme özelliğine sahiptir ondan oldu demişti.o günden sonra ben de korktum yiyemiyorum.
  10. 21 Ağustos 2009
  11. basakk600

basakk600 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    o zamn yıyelım gıtsın
  12. 21 Ağustos 2009
  13. cmr

cmr Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    kültür mantarı olduktan yani zehirli mantar olmadıktan sonra ne zararı olsun ki, mantar çok yararlı bi besindir, ben o kadar yazı okudum bugüne kadar, hiç mantarla ilgili bişey duymadım görmedim bilmiyorum :))))
    Son düzenleme: 21 Ağustos 2009
  14. 21 Ağustos 2009
  15. basakk600

basakk600 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    tam yıyelı gıtsın dedım ezgım neler yazmıssın bole
  16. 21 Ağustos 2009
  17. TARHAN

TARHAN Kaan Egemen'im hoşgeldi:) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At

delikafaduldendelikafadulden e ama benim çok alerjik bi bünyem var ya alerjim azarsa gerçi mantar yemesemde hapşırıp duruyom bende yiyeyim en iyisi:lepi:
  18. 21 Ağustos 2009
  19. Allegra

Allegra Rüya'm gerçek oldu :) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Konservelerin hepsi yasak zaten katkı maddesi içerdiğinden...
    Hatta tamek cappy vs meyve suları bile zararlı. Üzerlerine kocaman yazıyolar A vitamini C Vitamini diye ama katkı maddelerinden sözeden yok... Ben sadece ayran taze meyve suyu su ve süt tüketiyorum içecek olarak.

Hamilelikte resmen karantinaya aldım kendimi köy çocuğu gibi besleniyorum herşey en doğalından kaydirigubbakcemile3