Hamilelik ve NAMAZ !

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Mntha tarafından 30 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

30 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : Mntha
  1. Mntha

Mntha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    86
    S:a hanimlar ozellikle bu konuyu buraya acmak istedim ki hamile olan bayanlarin secdenin biz yeni anne adaylarina ne kadar faydali oldugunu paylasmak istedim..
    yuce Allah'in hikmeti ne buyuk degil mi??

Mısır’ın başkenti Kahire’de bulunan Ulusal Işın Teknolojisi Merkezi’nde yapılan bir bilimsel araştırma, secde etmenin insanı kanserden koruduğunu ortaya çıkardı.

Araştırmayla ayrıca secdenin hamile kadınlar için de oldukça yararlı olduğunu ve ceninin şekil bozukluğuna uğramasını engellediğini, bunun yanında yine birçok bedensel ve psikolojik hastalıklara iyi geldiği tespit edildi.

Işın Teknolojisi Merkezi Bölümü Başkanı Biyoloji profesörü Muhammed Ziyaeddin Hamid, bu çağda insanların her yönden elektromanyetik dalgalara maruz kaldığını ve bu nedenle daha fazla ışın aldığını belirterek, vücutta biriken bu yükün mutlaka dışarı atılması gerektiğini bildirdi.

Araştırma sonucu vücutta biriken elektromanyetik yükün ALLAH(celle celalüh)’a secde ile dışarı boşaltıldığının belirlendiğini dile getiren Mısırlı bilim adamı, bilimsel araştırmaların insan boyunun küçüldükçe elektromanyetik dalgalara uğrama oranının daha da azaldığını gösterdiğini söyledi.

Yedi azanın yerle teması enerjiyi boşaltıyor

ınsanın secde halindeyken elektromanyetik dalgalara daha az maruz kaldığını ve alnın yere değmesiyle vücuttaki elektromanyetik yükün dışarıya boşaltıldığını tespit ettiğini kaydeden Profesör Ziyaeddin, secde halinde olan bir insanın yedi organının yerle temas etmesinin boşaltımı hızlandırdığını ve bunun yorgunluk ve bazı hastalıklara iyi geldiğini ifade etti.

Araştırmaların elektrik yükünün vücuttan sağlıklı bir şekilde atılması için secde anında kıbleye dönmek gerektiğini gösterdiğini bildiren Profesör Ziyaeddin, Kâbe’nin yeryüzünün merkezi olduğunu ve yeryüzünün merkezine yönelmenin vücuttaki elektrik yükünü dışarı atmak için en uygun pozisyon olduğunu söyledi.

Beş vakit farz namazın vücuttaki elektrik yükünün dışarı atılması için yeterli olduğunu belirten Mısırlı bilim adamı, uyku esnasında vücutta oluşan unsurların sabah namazıyla dışarı atıldığını ve insanın güne sağlıklı ve canlı bir şekilde başladığını kaydetti.

Öğle, ikindi ve akşam namazlarının günün yorgunluğunu ve stresini azalttığını ve insana psikolojik bir rahatlama sağladığını söyleyen Profesör Ziyaeddin, yatsı namazıyla gün boyu vücutta oluşan yükün geri kalanının dışarı atıldığını ve insanın rahat bir şekilde uykuya dalmasının sağlandığını belirtti.

Yüzünü toprağa sür şimdi. Evine dön. Sılana koş. SUBHANE RABBiye'l -a'la. ''SEN varsın. SEN a'lasin. Eksiklikten uzaksın, noksanlıktan muallAsın, kusurdan mukaddessin. Kusur bende. Benden yana eksiklik. Bende saklı acizlik. Bende bekler fakirlik. Yalnız SAN'a muhtaç olma zenginliğimdir secdem.

Yüzümde secdelerimin izini bırak ey RABBim.
    Alnıma rahmetinin nefesini bırak ey RABBim.
    KALBime En Sevgili’nin aşkını bırak ey RABBim.
    Secdemden dirilt beni.
    Secdemde öldür beni.
    Secdemde doğrult beni.

alıntı

2. 30 Ağustos 2009
  3. benbilirim

benbilirim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    egilirken zorlanınca oturark kılsak olabilirmı

4. 30 Ağustos 2009
  5. slvmsstr

slvmsstr pamuşum yumuşum oğluşum:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ama ben rahatsızlığımdan dolayı oturarak kılıorum ya:KK43:

6. 30 Ağustos 2009
  7. benbilirim

benbilirim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben egilirken patlıcak gibi his oluyor karnımda son aylara doğru zor olur ozaman oturarak devam edecegız olsun kılalımda

8. 9 Kasım 2010
  9. _DeReN_

_DeReN_ _Mucizem'sin Oğlum_ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Emeğine Sağlık Canım...
    Rabbim Secdesinden Ayırmasın Bizleri İnşallah

10. 9 Kasım 2010
  11. KaRaLaHaNa

KaRaLaHaNa YaLNıZLıK YoRaR iNSaNı... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    çok güzel bir paylaşım.
    hele ki son kısmına yürekten amin diyorum.
    Rabbim hepinizin yardımcısı olsun...

12. 9 Kasım 2010
  13. Gurbet_gelini

Gurbet_gelini Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    allah razi olsun

14. 9 Kasım 2010
  15. denizcim

denizcim Çok şükür Allah'ım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Çok güzel bir paylaşım olmuş canım tşk ederiz:)

16. 10 Kasım 2010
  17. efsun_zeren

efsun_zeren Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    108
    çok güzel bi paylaşım bende 7 haftalık hamileyim ve namaz kılıyorum çok şükürki bi sıkıntım yok çalışıyorum iş yerinde ardiye gibi bi yerde kılıyorum namazımı allahım kabul etsin bebeğiminde imanlı inançlı olacağına ve nurlu doğacağına inanıyorum hiç sakınmıyorum kendimi yavrumu allaha emaner ettim hakkımızda hayırlısı neyse o olsun verende allahım alanda allahım hamilelikte namaz gerçekte çok rahatlatıcı allahım herkese namaz kılmayı nasip etsin imankı ölmeyi nasip etsin aminn

18. 10 Kasım 2010
  19. Katreee

Katreee Rabbim sen bizi esirge! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    A.s canım Allah razı olsun.