hamilelik ve reflü

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve _BERAY_ tarafından 15 Eylül 2009 başlatılmıştır.

15 Eylül 2009
    Konu Sahibi : _BERAY_
  1. _BERAY_

_BERAY_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar hamile kalmadan yaklasık 6 ay önce 3 ay süren reflü tedavisi görmüştüm
    hamile kalasıya kadar da her sabah aç karnına lansor içiyordum bi şikayetim yoktu
    hamile kalınca lansoru kestim ama berbat durumdayım
    sürekli midem yanıyor boğazımın altında bşey var sanki yutkununca geçmiyor
    çarpıntım oluyor ve seslerim çatallaşıyor kusmaktan da kendimi alamıyorum
    midem boş olup kustuğum zaman sadece su ve asitler çıkıyor köpük şeklinde
    daha çok yeni hamileyim napıcam bilmiyorum en kötüsü de sanki nefes alamıyorum
    nefesim dönmüyor napabilirim lütfen yardımcı olun bana önerilerinizi bekliyorum

2. 15 Eylül 2009
  3. megryann

megryann Aşkımın aşkı.... Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Offff canım yaaa benimde 6.haftada başladı yanma.Doktorlar rennıe ve gavıscon verdiler çoğu hamileye fayda etmiş bu ilaçlar ama bana fayda etmedi.En son gastroloğa gönderdiler beni o da antepsin,axıd gibi ilçlar verdi bu ilaçlarda kaynama yaptı resmen.Şimdi bayram sonrası gastroloğa tekrar gitcem.Ama içimden bir his doğurana kadar geçmeyecek diyor.Çünkü ancak doğum sonrası doğru dürüst tedavi yapıyorlar....Sana,bana ve bizim gibi hamileliğinde ağır reflü yaşayan tüm arkadaşlara Rabbim en kısa zamanda şifa versin.....

4. 15 Eylül 2009
  5. _BERAY_

_BERAY_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    sağol cnm amin inş

6. 15 Eylül 2009
  7. megryann

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Canım senin önceside olduğu için hamilelik hormonlarıda eklenince ilerlemiş iyice bana kalırsa mutlaka bir gastroloğa git durumunu anlat.Henüz sesimde çatallaşma olmadı ama ilerleyen zamanlarda yanmanın yemek borusunu tahriş edip kanama yaptığı nefes almakta zorluk çıkardığı gibi belirtilerini okumuştum.Doktora bu durumunu anlatırsan mutlaka senin için bir şeyler yapacaktır.Ama aklımdayken 3 ay olmadan da fazla bir ilaç yazamıyorlar.Çünkü ilk 3 ay yazacağımız ilaçlar sınırlı demişti doktor bana.... Rabbim yardımcın olsun canım....

8. 15 Eylül 2009
  9. _BERAY_

_BERAY_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    yemek borusunun tahriş olması kötü bişey mi

10. 15 Eylül 2009
  11. pretty_angel

pretty_angel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar benim reflü hem de ülser vardı hamile kalmadan önce. İlaç filan yuttuğum zaman ülser azıyordu. Reflü kusmalarından bende de oldu. Kusmaların nedeninin biraz da mide bulantısıyla reflünün bir araya gelmesiyle olduğunu düşünüyorum. Aynen şunu yaptım; gittim arı poleni ve arı sütü aldım. Her sabah aç karna ilk önce pulcet'imi yuttum. Sonra arı sütü, arı poleni. 1 hafta böyle devam ettim. Birde gece yatarken 2 yastık kullanıyorum, fazla acı yemiyorum. Allah'a şükürler olsun şimdi iyiyim. Ara sıra bişiler olduğu zaman rennie yutuyorum, önceden rennieden sonra bir güzel kusuyordum. Yıllarca bu reflüyü çekenler varmış, yani boğaz tahrişinden o kadar da korkmayın. Doktorunuzla görüşün derim, benim önerim gerçekten işe yarıyor.

12. 15 Eylül 2009
  13. _BERAY_

_BERAY_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    cnm yorumun için teşekkür ederim pulceti hamileliğin kaçıncı haftalarında basladın
    arı sütü ve arı polenini nerden temin edebiliriz

14. 15 Eylül 2009
  15. pretty_angel

pretty_angel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Canım ben 12-13. haftalar gibiydi heralde kullanmaya başladığımda.
    Ben önerdim ama tabi mutlaka doktoruna sor, benim doktorum pulcet, arı sütü ve poleni zararlı değil dedi. Başka bir doktor da uzun süre kullanmanı önermem dedi.

Bu arada arı sütü ve polenini eşim buldu. Aktar veya baharatçıdan almış sanırım. Biz Bakırköy'den aldık.

Son düzenleme: 15 Eylül 2009
  16. 16 Eylül 2009
  17. megryann

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Canım biliyorum senle hemen hemen aynı şeyleri yaşadık.En son doktorum gastroloğa gönderdi beni antepsin ve axıd verdi fakat onlarda fayda etmedi.Doktora pulcet ismini verdim.Şimdilik bunları kullan şikayetler devam ederse tedaviyi değiştireceğiz ilerleyen aylarda başka ilaçlarada geçeceğiz dedi.Bakalım bayramdan sonra tekrar gideceğim gastroloğa.İnş. bu defa acımı dindirecek bir çözüm bulur....

18. 11 Şubat 2010
  19. Dibace

Dibace Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba,

18 haftalık hamileyim ve hamilelik öncesi de var olan reflüm canavara dönüştü. Dr.um Pulcet verdi gece yatmadan önce içmem için. Pulcet gece içtiğimde çok etkisini bırakmadı sabaha kadar, bende sabah aç karnına almaya başladım daha iyi geldi. Dr.uma sormadan içmeye başlamıştım sabah. Sizinde sabah Pulcet içtiğinizi görünce sormak istedim. Bir sorun oluşturmuyor değil mi bebek açısından da.