Hamilelikde Cilt Kremi Kullanımı Lütfen Cevap Yazın Bana

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve ilgim tarafından 6 Mart 2010 başlatılmıştır.

6 Mart 2010
    Konu Sahibi : ilgim
  1. ilgim

ilgim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    108
    İlk hamileliğim ve arkadaşlar ben sanırım paranoyak oldum.9 haftalık hamileyim ben . cildim aşırı derecede kuru hamile kalmadan önce ve bu 9 hafata sürecinde göz ve yüz kremi kullandım.arkadaşlarım kullanma bebek zarar görür dediler.tamam artık kullanmayayımda önce kullandıklarım zarar vermişmidir sizce? (markası olay)
    Kremlerin içeriğini araştırdım salatalık özü,b3,b5 vb var.hatta gebelilte b3 vitamini eksikliği ortaya çıkarmış genelde.b5 vitaminide fazlası idrarla atılıyormuş.yani bildiğim kadarı ile a vitamini yani retinol gebelikte zararlı. kremlerin içeriğinde retinol yazmıyor.bunlar zarar verimişmidir bebişime acaba ?
    Allahım aklıma mukayet ol bebeğimi koru Rabbim.

2. 6 Mart 2010
  3. Ela82

Ela82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    114
    Ödül Puanları:
    113
    cnm korkma birşey olmaz.ben çalıştığım için birde makyaj yaptım okadar.içini ferah tut dikkat et.yinede sen yapma.

4. 6 Mart 2010
  5. Chocuk

Chocuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    nemlendiriciden çok korkmayın, hiç bişeycik olmamıştır.Ama yine de 12 haftaya kadar daha doğal şeyler kullanın şimdi.
    Dermakozmetik bişeyler olsun, vitamin içermesin.

6. 6 Mart 2010
  7. AySay

AySay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Ben hamile kaldığımdan bu yana hep kullandım. Doktorum kullanabileceğimi söyledi. Ben clinique ürünlerini kullanıyorum.

8. 6 Mart 2010
  9. TIFF

TIFF SAKARLAR KRALİÇESİ :) Üye

Beğenildi:
    45
    Ödül Puanları:
    148
    canım ben gülsuyuyla nemlendirip zeytinyağ sürüyorum. erkan topuz ilk 12 haftanın bebekler için büyük tehlike arz ettiğini söyledi. özellikle allıklar ve farlardaki kimyasallar ciddi kansorejenmiş. makyaj malzemelerindeki kimyasallar erkek bebeklerde östrojen salgılanımına neden oluyormuş. bundan sonra dikkat edersin, sürmezsin olur biter, güzel şeyler düşün herşey güzel olsun.

10. 6 Mart 2010
  11. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    bana da doktorum istedigim nemlendiriciyi gonul rahatligi ile kullanabilecegimi soyledi,cildim kuru,gebelikte daha da kuruyor,kisin surulmezse bu sogukta catir catir catlar suratlar.Sen hic korkma,yuzune surdugun kremle bebegine zarar veremezsin.Kremlerle ilgili benim dikkat ettigim tek sey iceriginde paraben olmamasi,yada mumkun mertebe az olmasi.

12. 7 Mart 2010
  13. Juliette

Juliette annesinin kuzusu Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    tedavi edici kremler zararli olabilir genelde iclerinde kortizon oluyor cunku onlarin ama nemlendiriden bisey olmaz canim panik yapma
    ben de kullandim makyaj da yaptim ustelik tabiki abartmadan
    allah a emanet yavrularimiz o kdr kafana takip stres yapma stres cok zararli

14. 7 Mart 2010
  15. ilgim

ilgim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    108
    Hepinizden Allah razı olsun arkadaşlar.Allaha emanetiz tabiki önce,inşallah bebişlerimiz sağlıklı olur cümlemizin.