Hamilelikde Dolgu yaptıran veya Diş çektiren var mı? Acil!

Konusu 'Ağız - Diş Sağlığı ve Bakımı' forumundadır ve EU1 tarafından 5 Aralık 2008 başlatılmıştır.

5 Aralık 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

arkadaşlar ben 16 haftalık hamileyim kırık ve çürük bi dişim var ne zamandır böyleydi ama talihsizlik gebe kalınca ağrı yapmaya başladı ama riskli bi hamileliğim var daha önce düşük yaptım şimdide ara ara lekelenmem oluyo 4 cm. miyom var bende ilaçlar kullanıyorum ve istirahatteyim. hal böyle olunca dişçiye cesaret edemiyorum bişey olur diye doktoruma da sorcam ama yaşayanlar bana daha iyi yardımcı olur acil cvplarınızı bekliyorum. birde kolanyalı pamuk yada aspirin çiğnesem geçer böyle yapsam bebege zararı olurmu?:CüvCüv:

2. 7 Aralık 2008
  3. EU1

EU1 Guest

allahdan acil dedik yani 10 kişi bakıp geçmiş sadece sağolun yanii:KK43:

4. 7 Aralık 2008
  5. ayxsxel

ayxsxel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben dolgu yaptırdım hatta diş filmi bile çektirdim.9 haftalık hamileydim ama hamile olduğumu sonradan öğrendim.Allaha şükürler olsun bebegimde problem olmadı.zaten diş filmi çekilirken de celik yelek gibi bişey giydiriyolar .sebebi de boyle şeyler olabilir diye sanırım.Ama sen yine de doktora danışmalısın boyle ordan burdan alma bilgilerle riske sokma hamileliğini canım.

6. 9 Aralık 2008
  7. OLSUN ARTIK

OLSUN ARTIK iki güzel prenses Üye

Beğenildi:
    96
    Ödül Puanları:
    93
    merhaba..ben dişçide çalışıorum sana şöyle yardımcı olayım.hamile olupta diş ağrısı çeken bayanları önce kadın doğuma konsültasyon olarak yolluyoruz kadın doğum doktoru eğer onayı werirse gerekli işlemler yapılabilir die sonra işlemler yapılıyor bence hiç wakit kaybetmeden bi diş doktoruna görün...geçmiş olsun

8. 9 Aralık 2008
  9. EU1

EU1 Guest

sağol cnm cevabın için benim 4 gün sonra randevum var kadın doğum doktorumla o zaman sorcam şimdilik agrıyı çekiyorum bi agrıyo bi geçiyo sanırım sinirle ilgili bi agrı olsa hiç geçmezdi bakalım inş bişey olmadan bu agrıdan kurtulurum senağlama

10. 9 Aralık 2008
  11. hande80

hande80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Doktorum 16.haftadan sonra yaptırabilirsin demişti bana bende 20. haftamda kanal tedavi yaptırdım. Diş hekimine hamile olduğunu söyle ona göre ilaç veriyor merak etme.

12. 9 Aralık 2008
  13. SiremimS

SiremimS İremim~Eslemim Pro Üye

Beğenildi:
    1.279
    Ödül Puanları:
    213
    geçmiş olsun canım hamileyim bende ama inan bilgim yokkk

14. 10 Aralık 2008
  15. EU1

EU1 Guest

diş çekimi yada dolgu yaptırabiliriz o zaman öylemi kanal daha detaylı bi müdale ona izin verildiyse olur sanırım ben doktora gittiğimde 17 haftanın içinde olcam bişey olmaz sanırım?senağlama

16. 17 Aralık 2008
  17. kuusuum

kuusuum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    meraba cnm inş bebeğini sağsalim kucaklarsın biraz geç oldu ama bende hamileliğimin 4 .ayında dişimi çektirdim bnm dişimi çektirirken uyuşmama gibi bi sorunum var.ozmn da aynı şey oldu ve doktorum kötü bi çekim yaptı kökü içerde bıraktı şuan hala onun acısını çekiyorum ve cuma günü randevum var.lütfen gittiğin doktora dikkat et tecrübeli olması gerçekten çook önemli bu arada kızım şuan 3.yaşının içinde.tekrar geçmiş olsun...yerimseniben

18. 16 Ocak 2009
  19. EU1

EU1 Guest

cnm ben 21 haftanının içindeyim şimdi gidebilirim dimi doktora ya iyi bi doktor ve hastane bulamadım muyeneler güvenli olurmu sence?