hamilelikde dolgu yaptıran veya diş çektiren varmı?acill!!!

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve EU1 tarafından 7 Aralık 2008 başlatılmıştır.

7 Aralık 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

arkadaşlar ben 16 haftalık hamileyim kırık ve çürük bi dişim var ne zamandır böyleydi ama talihsizlik gebe kalınca ağrı yapmaya başladı ama riskli bi hamileliğim var daha önce düşük yaptım şimdide ara ara lekelenmem oluyo 4 cm. miyom var bende ilaçlar kullanıyorum ve istirahatteyim. hal böyle olunca dişçiye cesaret edemiyorum bişey olur diye doktoruma da sorcam ama yaşayanlar bana daha iyi yardımcı olur acil cvplarınızı bekliyorum. birde kolanyalı pamuk yada aspirin çiğnesem geçer böyle yapsam bebege zararı olurmu? benneyaptımki

2. 9 Aralık 2008
  3. burcuuu

burcuuu O 62 kg geri gelecek :) Üye

Beğenildi:
    56
    Ödül Puanları:
    153
    selam canım bende 16 haftalık hamileyim :CüvCüv:ve dişim çürüdü,henüz doktora gitmedim, açıkçası dişi uyuşturdukları ilacın bebeğe zararı olacak diye korkuyorum:1shok:,dişçiye gidilmez ve sorun giderilmezse dişteki mikrop bebeğe giderek zarar verebiliyor ve kötü sonuçlara neden olabiliyormuş.Doktorun uyuşturmak için kullandığı maddenin içinde bulunan "octapressin"denen madde uterusta kasılmaya neden olabileceğinden düşük veya erken doğuma sebep olabiliyormuş bu yüzden en azından bir önlem olarak bu maddenin konmamasını söyleyebiliriz diye düşünüyorum.İnşallah atlatırız canım,dişçiye gidersen hayırlı haberlerini bekliyorum.Aspirin çiğneme bebek için zararlı,,kolonyalı pamuk koyma bence çünkü içinde alkol var,gerçi ne kadar etilidir bilemiyorum.

4. 10 Aralık 2008
  5. EU1

EU1 Guest

çok agrıyor ya artık geceleri uyuyamıyorum uyadırıyor karanfil koyuyorum ama yok geçmiyo cuma günü inş doktor izin verir ve inş çektirebilirim yoksa nasıl dayancam bilmem işede başlıycam üff:KK43:

6. 10 Aralık 2008
  7. gundogmadan

gundogmadan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba hamile degilim ama bebek istiyorum; bu hafta discideydim bir dahaki randevumuza geldigimde hamile olursam dolgu icin kullanacaginiz ignenenin zarari var mi diye sordum? bana ilk uc ay rontgen yok ama islemlerimizi yapariz ilaclarin zazarari yok, ucuncu ve altinci ay arasi cok rahatiz son uc ay islem yapmiyoruz demisti son uc ay kismini ayrintili dinlemedim ingilizce konustuk da. ama sunu da dedi tedavi edilmeyen disin zarari daha cok, tedavide kullanilan ilaclari dusunme korkma dedi. bence sen curugun iyice ilerlemesine izin verme bu seferde antibiyotik ihtiyaci duyar. jinekologunla da discinle de konus ve beklemeden bir caresine bak guzelim. belki cok hafif bir dolguyla cozulcektir sorun.

8. 10 Aralık 2008
  9. gundogmadan

gundogmadan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    benisec ayrica rontgen konusunda israr ederse discin rontgen yelegi olan discileri secmeleisin. ayrica bak dorduncu ayindaymissin bana discimin dedigi buydu en rahat uc aydan sonra alti aya kadar gecen donemdeyiz diye.

10. 10 Aralık 2008
  11. EU1

EU1 Guest

sağol cnm uyarın için söylerim inş gerek kalmaz ah şu agrıdan bi kurtulsam valla hamilelik düşünen herkese ders olsun benim bu çektigim agrılar mutlaka dişçiye gitmeden hamile kalmasınlarsenağlamasenağlama

12. 11 Aralık 2008
  13. Larosw

Larosw Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    canım bende senin haftalardayken kanal tedavisi ve geçici dolgu yaptırdım.. şimdi 34.haftamdayım.. Gemiş olsun

14. 11 Aralık 2008
  15. EU1

EU1 Guest

hım cnm hatırlıyosan peki bi sorun olmuşmuydu allh bebeklerimizi bizlere bağışlasın cvp yazdıgın için sağol:nazar:

16. 11 Aralık 2008
  17. Larosw

Larosw Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148

yok canım Allah a çok şükür bi sorun olmadı..lokal anestezi ile işlem yapıldı.. yapmak zorundaydım ağrısı öldürüyordu.. ağrı kesici vermediler 1 gün ağrısından kıvrandım o kadar.. ama diş doktorunun uzmanı yaptı biraz çekindiler o yüzden uzmanımız yapsın dediler.. tabi bunun için ayrı ücret ödedim ama daha titiz çalışılması açısından gerekli.. rahat ol kendine güven bişeycikler olmaz..yalnız kendi kadın doktorundan onayı mutlaka almanı tavsiye ederim.. Geçmiş olsun :CüvCüv: :CüvCüv:

18. 12 Aralık 2008
  19. EU1

EU1 Guest

cnm cvp yzdıgın için sağol bugun saat 2 de gidicem kendi doktorumla rendevum var o zaman söyliycem eger tamam derse diş bölümüne gidicem inş ay birde cinsiyetini hala öğrenemedim bgn söyler inş ya:):CüvCüv: