Hamilelikde uyku problemi,sancılar,kötü rüyalar,kasılmalar yaşayanlar

Konusu 'Adım Adım Gebelik' forumundadır ve burcusb tarafından 6 Şubat 2010 başlatılmıştır.

6 Şubat 2010
    Konu Sahibi : burcusb
  1. burcusb

burcusb Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    hanımlar 32 haftalık hamıleyım son 1 aydır uykum iyice duzensizleşti gec daha yatsam sabaha karsı 5te ayaktayım.iyice uykusuz gunler cekıyorum etrafımdakıler uyu bebek dogunca uyuyamayacaksın dıyorlar ancak elımde deılkı neler denemedımkkı ballı sütler mi istersiniz,ayranmı yok uyku sorunum hergecen gun artıyor. bırde su son gunlerde buna kötü rüyalar eklendi sureklı olarak drlar doguran kadınlar fılan görmeye başladım.iyice psikolojım bozuldu. normal zamanda da asırı sancılar cekıyorum uykumda bıle kasılıyorum... uykusuzluk sancılar kasılmalar derken cıddı anlamda sınırlerım bozuldu.. bebegımız cok saglıklı ancak cok hareketlı sureklı olarakk kaburgamı zorluyor.. hıc bırsekılde rahat oturamaz oldum.karnım cok agrıyor,ve de göbek delıgım aşırı acıyor dokunamıyorum karnıma hatta kolumu bıle kaldırırken canım yanıyor bıkac gunde bır göbek delıgımle ılgılı de sorunlar tekrarlanıyor.erken dogum tehlıkem var. dr bunların hepsi normal dedı ancak bukadar şiddetli olması normal mı?? benım gibi hamıleler varmı acaba merak edıyorum??? sezeryan olacagım sanırım ama şimdiden okadar sorunlar yasamaya basladımkı dogumumu hıc dusunemıyorum....
    cok moralım bozuk.. bırde hersey normal denılıyor ya ozaman bu kadar şiddetli yasadııgım sorunlar neden??? anlam veremıyorum... 2gundurde resmen kasıklarımdakı harekete kadar hıssetmeye basladım öyle herseyı sorun yapan bırı degıldım ama sebebı olmayınca ınsan daha bı cok etkkılenıyor sanırım... sizlerde de böyle seyler varmı acaba???? dr um normal dıyor söyledıgım hersye ama hala emın degılım....

2. 6 Şubat 2010
  3. Krdi

Krdi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Hamilelik böyle bişey canım. Bu benim ikinci hamileliğim 38. haftadayı tamamlıyoruz ve neredeyse başından beri uykusuzluk, reflü, mide bulantısı, halsizlik, uyku ve inanılmaz ağrılar hatta son dönemde ellerde ayaklarda ödem ve uyuşmalar...
    Ama bebiş sağlıklı mı sağlıklı çok şükür mühim olan o. İlk hamileliğimde benim de moralim çok bozulmuştu. Bir daha normale dönemeyeceğim sanıyordum özellikle uyku konusunda bir daha asla uyuyamayacağım sanıyordum. Ama hepsi geçiyor inan ki. Çoğu gitmiş azı kalmış az daha sabır. Eski günlerine çoook kısa sürede döneceksin.
    Ben ne düşünüyorum biliyor musun evet benden daha rahat hamileler var kesinlikle. Hiiiç bilmeyen son ana kadar kilo almayan, ödemi olmayan sosyal hayattan hiç geri durmayan. Ama benden kötü hamileler de var 9 ay boyunca yatmak zorunda kalan, preeklempsi yaşayan, sürekli doktor kontrolünde ve her an bebeğini kaybetme tehlikesi taşıyan...
    Allah korusun. Yani kötüyü düşününce aslında yine de iyi durumdayız. Dediğim gibi az kaldı biraz daha sabır hepsi geçecekkaydirigubbakcemile5

4. 6 Şubat 2010
  5. samanyolu61

samanyolu61 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    allah hepimizin yardımcısı olsun..bende de başladı artık bu uykusuzluk sendromları...çalışıyomda.sabah kalkmak çok zor geliyor..uyuyamayınca ne kendin rahat diyorsun ne de yanındakini ...:KK70:

6. 6 Şubat 2010
  7. silver5

silver5 CANIMA CAN KATANLAR... Üye

Beğenildi:
    175
    Ödül Puanları:
    163
    bende 35 haftamdayım korkuluk gibi geziyorum ortalarda.hiç uyuyamıyorum.

8. 6 Şubat 2010
  9. SAHRA_01

SAHRA_01 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sizler son aylarınızda bunları yaşarken ben daha 10 . u haftamda yaşıyorum bu yaşadıklarınızı malesef.

Uykusuzluk kasılmalar mide bulantı ve beraberinde reflü.
    Sabahları işkence gibi ağrılar belin tutulması daha bunun gibi bir sürü şeyler.

Sanki hiç bitmeyecekmiş gibi geliyor ama herkesin nasıl bitiyorsa bunlarda bitecektir muhakkak.

O ümidle bekliyorum.

Allah hepinizin yardımcısı olsun inş..

10. 6 Şubat 2010
  11. burcusb

burcusb Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    mıde bulantım fılan olmadı hıc allahtan o konuda sanslıyım ama geri kalan hersey mevcut:))
    6aya kadar hıc bıseyım yoktu ama 6aydan sonra iyice fırladı hersey mıde bulantısı dısında herseyı yasıyorum.. bu kadar sıddetlı olmasa yıne önemsemıcem ama ınanın hıc rahat degılm. umarım gecer...
    az kaldı ama gel bana sor nasıl gecıyor.... allah hepimizin yardımcısı olsun...

12. 7 Şubat 2010
  13. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    uyuyamamaya razıyım o agrılar sancılar canımı yıyorüen keyıflı oldugum anda bıle anında morelım bozuluyor

14. 7 Şubat 2010
  15. yeldacinar35

yeldacinar35 küçük adamım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    35. haftamdayım çok şükür ağrım yok hafif hafif kasılmalarım var uykumuda güzel uyuyyorum ama bu reflü beni mahfediyor geceleri midemin yanmasıyla uyanmaktan sonrasındada kusmaktan bıktım ama az kaldı sabrediyorum yapıcak bişey yok

16. 7 Şubat 2010
  17. kedi003

kedi003 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    uykusuzluk problemi bendede var.. banada erken dogum riski oldugu icin yatak istirahati verdi doktorum ve 5 haftadır hatta 6 oldu... hep yatıyorum, gunduz uyuyorum ıstemeden de olsa ve aksamları cok zor uykuya dalıyorum.. saga sola donmek ıskence, kılo almadım ama agırlastım boyle bır garıp yuruyorum kalkıncada.. 32+2 olduk bugun ama bende agrı kasılma falan yok. bır 2 gun once hafıf kasık agrım oldu ama gecti... dınlenınce agrıların hafıflıyor mu??? cunku bu haftalar yalancı kasılmalar noermal dıyorlar yanı duzensız agrıların olması normal.. bol bol dınlen eger ımkanın varsa..

18. 8 Şubat 2010
  19. burcusb

burcusb Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    carsamba gunu dr a gidecegım bakalm n dıcek yıne bırde aşırı sekılde şiştim ben karnım okdar cok şiş degıl ama ellerım bacaklarım yüzüm şişti yüzüklerim cıkmıyor ellerimden o kadar yanı ama karnım hala 6aylıktakı gibi.. anlamadım gitti ödem fılan var galıba bakalm bu kontrolde neler olacak.. ayrıca hergun su bas agrısı ınsanı da ayrı bır cıldırtıyor..allahım hepimizin yardımcısı olsun.. meleklerımızı de korusun...