Hamilelikte Çatı Ağrısı

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve amazonsmyrna tarafından 24 Ekim 2009 başlatılmıştır.

24 Ekim 2009
    Konu Sahibi : amazonsmyrna
  1. amazonsmyrna

amazonsmyrna Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    38 haftalık hamileyim ve yaklaşık 1 aydır çatı kemiklerim ağrıyor. Ama son zamanlarda ağrım iyice arttı. Oturmak kalkmak yürümek yatakta dönmek o kadar ağrılı ki. Doktora sordum normal dedi. Acaba sizin de ağrıyor mu? Yürümek ağrıyı azaltır mı? veya başka öneriniz var mı bu ağrıyı hafifletmek için?
  2. 25 Ekim 2009
  3. Mntha

Mntha Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canim ya benimde ayni sorunum var çok agrim oluyor hatta bugun yatak çarsafini degistiriken biraz zorlandim cati kemiklerimden çatirr diye ses geldi oyle agridi ki az uzandim disari cikmam gerekti ciktim dondugumde asansorumuz bozuktu 7. kata cikmaz zorunda kaldim kendimi eve zor attim. aksama dogru agrimlarim kesildi. ama sakin sende merdiven cikayim deme muhtemelen son aylarda agirlik yapiyor bebek ondan galiba. dr da ayni seyi soylucektik.. dinlemek gerek bol bol bu son zamanlarimizda.... gecmis olsun ins. hayirli dogumlar....
  4. 25 Ekim 2009
  5. esraseyhan

esraseyhan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım ben 24. haftamdayım bende de var. çok ayakta durunca artıyor...normaldir heralde diye hiç doktora bile sormadım.neyse şimdi içim rahatladı.
  6. 25 Ekim 2009
  7. Eftelya6122

Eftelya6122 YaŞıYoRsAm AşK sEbEbİm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ben 23. haftadayım bende 3 aylıkken başladı ağrılar oturamıyorum uzun süre yürüyemiyorum doktor istirahat dedi yatıncada sürekli yemediğim dikkat ettiğim halde kilo alıyorum ne yapacağımı şaşırdım ben yaa mafoldumben
  8. 6 Kasım 2009
  9. Mntha

Mntha Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    hanimlar benim de çati kemiklerim feci agrimaya basladi. ilk basda dedigim gibi hafif di ama
    simdi yatarken kalkamiyorum agrisindan, otururkende ayni sekilde. doktorda rendevu gunum daha cok var... bebek asagi inmesinden olabilir mi sizce?
  10. 6 Kasım 2009
  11. leadangel

leadangel Tuğkanın annesi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    benimde çatı kemiklerim 35 haftamda felaket ağrımaya başlamıştı dedimki bu nasıl çekilir böyle die 5 hafta daha gece yatardım kalkamazdım yürürken öyle sanki ezik gibi çürümüş gibi aman allahım ne acıydı
    15 gün felan gitti öyle drum yapabileceği bişey olmadığını genişlemeden kaynaklandığını söyledi
    ama şükür geçti şimdi yada vucut uyum sağladı ama bebğin aşşağı inmesiyle alakası yok benim kuzum henüz doğum kanalına ilerlemedi ve 35 de yaşadım ben bunları şimdi geçti şükür yani hafifliyor ağrılar
  12. 6 Kasım 2009
  13. Mntha

Mntha Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    daha onceki hamileliklerimde hiç boyle bir sikayetim olmamisti..
    insallah benimde bu haftalarda hafifler. sag ol canim...
  14. 11 Kasım 2009
  15. hemxsxirem

hemxsxirem gamzeli kelebeğim beniiim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    benim de ağrım başladı. normal zaten. çünkü bebişler kilolanmaya başladı. allahım öyle üzel yaratmış ki o çatının içinde yaşama tutunuyorlar. yürüyünce ayakta durunca da yer çekiminin etkisiyle baskı yapıyor haliyle. o yüzden bu son aylarımızda bol bol dinlenicez... :CüvCüv:
  16. 12 Kasım 2009
  17. sati_k

sati_k Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    arkadaşlar bende 38 haftadayım ve sizi çok iyi anlıyorum aynı sorun bendede var ama beni sürekli ağrım yok ama hareket eddikce basenlerime ve alt kısmıma batma yapıyor oturduğum yerden epey bi kalkamıyorum dr normal dedi ben kendimde kemiklerimin zayıflığından şüpeleniyorum ama sizide bilemem
  18. 12 Kasım 2009
  19. prenses89

prenses89 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    31. haftamdayım aynı sorun bendede var belimden kalçalarıma kadar ağrım var doktora sordum olur dedi minoset verdi ama kullanmak istemiyorum masajla geçiştiriyoruz