hamilelikte çatlaklar - ne yapmalıyım?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve berilalara tarafından 15 Ocak 2008 başlatılmıştır.

15 Ocak 2008
    Konu Sahibi : berilalara
  1. 10 hafta 4 günlük hamileyim ve çatlak oluşmasından çok korkuyorum. artık her banyodan sonra bebe yağı ve hergün nenlendirici krem kullanmaya başlayacağım ve bol su tabi bol su içiyorum çok önemli. Bende zaten ergenlikte kalçamda çatlaklar oluşmuştu o yüzden artmasından çok korkuyorum başka öneriniz varmı açıkçası birazda bünyeye bağlı sanırım ama ben yinede önlemimi almak istiyorum
  2. 15 Ocak 2008
  3. Schirin

Schirin Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    arkadaşım tenin çatlamaya müsait ise mutlaka çatlarsın birde annende veya ailende varsa kurtuluşun yok gibi
  4. 16 Ocak 2008
  5. bxixdxixxsxxixm

bxixdxixxsxxixm KALBİM EGE' DE KALDI Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Arkadaşım susam yağı veya hakiki zeytin yağ kullan. ben eczaneden susam yağı aldım onu kullanıyorum. Sakın nemlendirici krem kullanma çünkü içinde kimyasal madde var. vücüdun onu emip bebeğe gönderiyor. bebek zarar görebilir.
  6. 16 Ocak 2008
  7. kibela24

kibela24 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    nemlendırıcı krem kullanma bebişe zarar verır..badem yagıda tuylerı kuvvetlendırıyor bebek yagıyla bol bol msj yap canım doktoruna sor o sana krem onerebılr benım doktorum catlak olacaksa bunu engellıyemessın bol bol msj yap dedı doktorum
  8. 16 Ocak 2008
  9. Rosca

Rosca Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ya kızlar ben yüzüme nemlendirici krem kullanıyorum bebeğe bir zararı olurmu birde ellerime çok kuruyorlarda acil cevap bekliyorum
  10. 16 Ocak 2008
  11. bxixdxixxsxxixm

bxixdxixxsxxixm KALBİM EGE' DE KALDI Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Bence Hamileyken nemlendirici veya kimyasal maddelerdn oluşan herşeyden uzak durmalıyız
  12. 16 Ocak 2008
  13. Canım ben hergün düzenli olarak bebe yağıyla masaj yaptım karnıma, hiç çatlağım olmadı. Ama arkadaşlarında dediği gibi kişiden kişiye değişiyor çatlak durumu....
  14. 16 Ocak 2008
  15. kibela24

kibela24 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    doktoruna sor canım....bazı hamilerde parfumu bıle yasaklıyorlarr
  16. 16 Ocak 2008
  17. Nemlendiricinin bir zararı var mı bilmiyorum ama ben artık krem yerine yüzüme kayısı yağı sürüyorum. Çok iyi geliyor, istersen deneyebilirsin..
    Ellerin içinde geceleri beyaz vazelin sür ve eldiven giyin. Sabah kalktığında pamuk gibi olacaklar..
  18. 16 Ocak 2008
  19. Rosca

Rosca Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    sağolun kızlar ay pişman oldum şimdi hiç öyle düşünmemiştim kayısı yağı deneyeceğim birde vazelini sağol çıtkır