hamilelikte 17.ci hafta bebek hareketleri!!!

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve nnagihann tarafından 30 Mart 2010 başlatılmıştır.

30 Mart 2010
    Konu Sahibi : nnagihann
  1. nnagihann

nnagihann Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm kızlar.sizlere sormak istiyorum ben 17 haftalık hamileyim. ve kısmetse bi oğlum olucak. yanlız dünden beri garip bişeler hissediyorum daha önce göz seyirmesi gibi göbeğim seyirrirdi özellikle sol tarafım. ama şu sıralar resmen bi hareketlenme hissediyorum .dışardan belli olmuyo ama ben içerde bi harketlenme olduğunu resmen anlıyorum yine sol tarafımda tabiki :) sizlerde nasıl yada nasıldı inanın merak içindeyim. şuan bile gerçekten bebeğim hareket mi ediyor ???

2. 30 Mart 2010
  3. nnagihann

nnagihann Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hiç hamile arkadaş yok :) ltfn sizlerden cvb bekliyorum :))

4. 30 Mart 2010
  5. Ceylan

Ceylan BiHüzünSaklı ve BinUmutla Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    16 hafta içindeyim bende hissediyorum ama bağırsak hareketi dedikleri için umursamıyorum..

6. 30 Mart 2010
  7. nnagihann

nnagihann Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yok ya bağırsak haraeketleri ayrı bişe. tarifini yapamıyorum ama sonuçta ilk kez gebelikte çalışmaya başlamadıya bağırsaklarımız :) benim sanki vurma şekli gibi oluyor

8. 30 Mart 2010
  9. esra83

esra83 Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    canım hissetmen normal..gerçi ilk gebeliklerde 20 haftaya kadar hissedlmeyebilio ama ben 14 . haftadan beri hissediorum..ilk başlarda böle damar seyirmesi gbi falandı..daha sonraları çok hafif vurma şeklinde gibiydi..şu an zaten yer değişmlerini bile hissedbiliorum artık büyüdüğü için..

10. 30 Mart 2010
  11. nnagihann

nnagihann Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet evet bende de ilk göz seyirmeleri gibiydi ve bu sabah dan bi başladı uzun süre kısa aralıklarla sanki bi anda vuruyor gibi oluyo hep solda ama.. şuan hissetmiyorum ama gün içerisinde çok hissettim. peki bişe sorucam bebek harekete başladıktan sonra gün içersinde mutlaka çok mu hissrtmek zorundayız ? bu arada bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alın inş. rabbim sizlere bağışlasın

12. 30 Mart 2010
  13. asiyan_1010

asiyan_1010 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim ilk gebeliğim.24.haftamdayım.bebeğimin hareketlerini 15.haftamdan beri hissediyorum.doktorum hissedemezsin diyordu ozamanlar.ama gerçek hareketlerini hissetmeye başlayınca,ozamanlarki o ufak pıtpıtların bebeğimin hareketleri olduğunu anladım.şimdi bile tam net değil.tekme gibi değilde,sanki zıplama,yuvarlanma gibi.özellikle oturduğum zamanlar idrarım aşırı gelip birden yok oluyor.hemen tuvalete gidiyorum ama birşey yok.birde mideme vuruyor sürekli..hissetmek başka birşey.allah inşallah o kuvvetli tekmeleri hissetmemide nasip eder..sanada sağlıklı bir hamilelik diliyorum..

14. 30 Mart 2010
  15. blueeye

blueeye Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende 19 haftamdayım yavaş yavaş hissediyorum artık ama iki gündür hiç bişey hissedemiyom sizce normalmi

16. 30 Mart 2010
  17. mammek

mammek Rabbim Sen bizi koru Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Ben 16. haftamda hissetmeye başlamıştım bebeğimi, pıt pıt hafif bir vurma şeklinde, hissedebilirsiniz sizde yavaş yavaş. Ayy Allah' a çok şükür, Rabbim isteyen herkese nasip etsin bu duyguları yaşamayı, biraz daha büyüyünce dışarıdan izleyeceksiniz hareketleri, tekmeleri, karnınız yamulacak bazen, Allah bebeklerimize sağlıkla kavuştursun inşallah.

18. 30 Mart 2010
  19. esra83

esra83 Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    sağol canım..ben bu soruyu dr uma sordumm..şöle bi cvp aldımm..o robot değill canlı,istediği zaman hareket eder endişelenme :))))