hamilelikte anemi (kansızlık) ile karşılasan hanımlar

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve "NAZ" tarafından 25 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    25 Haziran 2008
    Konu Sahibi : "NAZ"
  1. "NAZ"

"NAZ" Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hanımlar 27+2 günlük hamileyim,hamileliğimden öncede doktora giden ve herhangi bir sorunu olmayan bir anne adayıydım, taki geçen kontrollerimde aşırı kansızlık yani anemi ile karşılasana kadar...:uhm::uhm::uhm:
    aranızda benim gibi kan değerlerinin düşük olduğunu doktorundan duyan değerlerini ve neden kaynaklı olduğunu söyleyebilecek kimse var mı?
    :bbo::bbo:

2. 25 Haziran 2008
  3. TuzluCekirdek

TuzluCekirdek Burası soğuk odalar!!! Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşım bende 6 haftalık hamileyim bugün rutin testlerimi yaptırdım ve tam sınırdayım yani kanım azmış dr muhtemelen ilaç verecek

4. 26 Haziran 2008
  5. nazlxixmelek

nazlxixmelek Y >>-('v')->> F =>~~K&K~~ Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende de çok kansızlık var, demir hapını günde 2 tane kullan dedi doktor ama bazen ikinciyi unutuyorum sütlü ürünler emilimini azaltıyormuş ilacın akşam süt içtiğimde yada sütlü bişey yediğimde 2 saat geçmeden içemiyorum böyle oluncada unutuyorum..başka bir ilaçta vermedi şimdilik ama son kontrolümde yine kan değerlerine bakılacak.. benim hamile kalmadan önce böyle bir sorun yaşamadım ama ben ikizlerime hamile olunca gördüm, ikizlerde kansızlık daha yüksek oluyormuşş ....

6. 26 Haziran 2008
  7. nazoo

nazoo Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım geçmiş olsun aynı sorunu yaşıyorum şu an bende20+3 haftalık hamileyim benimde testlede herşeyim çok iyi çıkmıştı yalnız son günlerde gece yarsı uyku arasında aşırı üşümekten titeyerek uyanıyordum bu durum bir 10 dk devam ediyordu dr um kan ve idrar testi istedi ve testlerde aşırı kansızlık çıktı şu an ilacı 2 ye çıkardı eğer düzelmezse iğneye başlayacağını söyledi umarım gerek kalmaz tekrar geçmiş olsun

8. 26 Haziran 2008
  9. PassioneLore

PassioneLore herkes haddini bilecek ! Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aynı dert ben de var
    ama ben hamılelık oncesınde zaten kan tedavısı goruyordum hala devam edıyor
    bılırım cok zor

10. 26 Haziran 2008
  11. "NAZ"

"NAZ" Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sizlere de çok geçmiş olsun hanımlar, peki doktorlarınız değerlerinizin kaç olduğunu söyledimi acaba? çünkü bana kan takviyesi yapacağını söyledi ama buna da cesaret edemiyorum dedi. korkuyorum çünkü; bu şekilde kanım düşmeye devam ederse hayati risk taşırmışım....kafamçokkarıştıkafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

12. 26 Haziran 2008
  13. yagmur25

yagmur25 KAAN & KEREM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kansızlık genelde hamilelerde görülüyo zaten 5 aylık hamileyken kan değerlerim 10.4 idi doktor kansızlık başlamış dedi ve demir hapı verdi günde bi tane...6 aylık hamileyken tekrar tahlil yapıldı bu sefer 9.8 e düşmüştü değerlerim ilaç kullanmama rağmen...Doktorum ilacı ikiye çıkarmamı ve aç karnına limonata ile birlikte almamı söyledi ilaç daha iyi emiliyomuş o zaman...Bakalım inşallah normale döner...........

14. 26 Haziran 2008
  15. "NAZ"

"NAZ" Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimki sürekli olarak düşüyor işte, doktorda bana ilaç verdi bende günde 2 tane alıyorum ama hiç faydası yok daha da düşüyor günden güne ve neden bukadar birden düş:uhm:meye başladığını çözemediğini söylüyor bizi daha büyük bir hastaneye sevk etti ama orda da birşey diyemediler ne yapacağımı bilemiyorum.....

16. 26 Haziran 2008
  17. de de çıktı kansızlık, hap aldıyorum....
    bana da doktor kahvaltıdan 1 saat önce almamı söyledi, aldıktan sonra da kesinlikle 2-3 saat süt içmememi önerdi, süt de tüm demiri emiyormuş, çay ve kahve gibi, ama hamile kaldıktan sonra çay ve kahve yüzü gören mi var :)

18. 26 Haziran 2008
  19. sevcanngxuxzell

sevcanngxuxzell Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    suan 36. hafta içersindeyim ve kan oranım maalesf 7 genelde son aylarda bebek anneden kan ve demiri alır dedi doktorum. bende bu haftaya kadar demir ilaçları kullandım ama maalesef son ayımda değerlerim çok düştü ve şimdi yaklaşık iki günde bir serum+demir ilacı karışık serumlar taktırıyorum. kollarım delik deşik oldu. 2 tane kaldı ama umarım işe yarar. kansızlığın riskleri var tabi ben normal doğum yapamicam. sezeryan olacak riske atmamak içinmiş dr dedi. ve hatta kan oranımı düzelmez ise doğumda kan takviyesi yapılacak. herkese hayırlı doğumlar nasip etsin Allah. benden bu kdr bilgi. a.s.