Hamilelikte anksiyeteyle baa kma (Yardm)

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve nerbay tarafından 4 Haziran 2009 başlatılmıştır.

4 Haziran 2009
    Konu Sahibi : nerbay
  1. nerbay

nerbay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arakadaşlar ben bu siteyi 3 aydır filan takip ediyorum.ama ilk defa yorum yazacağım.6-7 aydır anksiyete teşhisiyle ilaç tedavisi görüyordum.xetanor adlı ilacımı bırakma aşamasındaydım.her gece yarım tablet alıyordum.ama farkında olmadan hamileliğimin ilk 5 haftasında ilacı kullanmaya devam etmişim ve gribal tedavi içinde bir sürü ilaç kullandım.hemen bıraktım ilacı.doktorum ilacların zararını öğrenebilmek amacıyla beni farmakolojiye gönderdi.bugün farmokolojiden raporumu alacam.umarım olumsuz bir gelişme olmaz.:lepi:
    şuan 5 haftadır ikizlere hamileğim.ilaçları bıraktığım için tekrar korkularım başladı.şu 9 ayı nasıl geçirecem diye.şu bulantılarda olmasa herşey daha kolay olacak gibi.
    ama bebişlerim için savaşmaya hazırım Çok üzgünüm çoook
    tüm hamilelere hayırlı bir 9 ay diliyorum.sağlıklı bir şekilde bebeklerimizi kucaklarımıza alırız inşallah.:lepi:

2. 4 Haziran 2009
  3. usarem

usarem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım çok geçmiş olsun.bebeklerin hayırlı olsun.inşaallah sağlıkla onları kucağına alırsın..bende 4,5 aydır anksiyete tedavisi görüyorum.inşaallah rabbim cümle hasta kullarına ve banada tez zamanda şifa versin.korkularım başladı diyorsun.öyle anlarda kendine telkinde bulun.kendine farklı meşguliyetler bul.kitap oku,iş işle vb.yani oturupta kendini dinleme,ben çalışan bir bayanım,birde 2,5 yaşında kızım var.evde olduğum zamanlar içime sıkıntı çökünce kızımla oyun oynamaya çalışıyorum.bazen boncuklarla takı tasarımı yapıyorum.kafamı hastalığımı düşünerek değilde başka şeylerle meşgul ediyorum.birde çok fazla tv izlemiyorum.izlersemde genelde kızımla çizgi film falan izliyorum.haberleri pek izlemiyorum.dizileri izlemeyi bıraktım.çünkü onlar bile bana sinir stres yapmaya başlamıştı.canım sana yardımcı olamadım belki ama ben bunları yapınca biraz olsun rahatlıyorum.birde sen baya yol katedmişsin.nerdeyse tedavin bitmek üzereymiş.şimdi bebeklerin için daha güçlü olmalısın.birde doğadan actıve ve doğadan relaxe bitki çayları var.kadın doğum doktoruna danış ve onlardan iç ben çok faydasını gördüm.

4. 4 Haziran 2009
  5. beyza 25

beyza 25 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    canım hamilesin artık kafana takma bişe sıkıntı basınca dışarı at kendini hem tedavinde bitiyomuş yenidende nüksemez kasma kendini hep iyi şeyler düşün bende anksiyete var heralde iki aydır cebelleşiyorum kendimle ilaçta kullanmıyorum atlatıcam allahın izninle bazen bi sıkıntı basıyo çarpıntı sonra geçiyo mevlam yardım edip kurtaracak inşallah bizi bu rahatsızlıktan ki sen hamişsin bebişlerin olcak korkuyu bırakta keyfine bak ilersi hakkında düşünceler kur gevşe kendine hep moral ver en iyisi bol bol yürrü

6. 5 Haziran 2009
  7. nerbay

nerbay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar moral takviyeleriniz için çok ama çok teşekkür ederim.evet sıkıntılarım oluyor ama mecbur 9 ay boyunca bunlara ilaçsız katlanmak zorundayım.
    allah şu hastalık türlerinden hiçbirini,kimsenin başına vermesin.bazen bir karın ağrısı bile insana, dünyanın en dayanılmaz rahatsızlığıymış gibi geliyor.