hamilelikte anlayışsız eşler

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve patik tarafından 7 Haziran 2008 başlatılmıştır.

7 Haziran 2008
    Konu Sahibi : patik
  1. patik

patik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    evlendğimizden beri bukadar anlayışsız olmamıştı....heralde benim hamilelğimi bekliyodu..valla neblim kimseyi üzmemek için ailemle dahi paylaşamadım çektiklerimi...kaskafalı ve vurdumduymaz birinsan....geçen gün sıkıntılıydım hadi dr a gidelim dedim,beyimizin maçı varmış...dr sana nezaman gel dediyse ozaman giderizdeyiverdi....okadar ağırlaştım ...geceleri uykum yok...hiç arkadaşım yok oturduğum muhiti sevemedim...........ogundur konuşmuyoruz...onca halsizliği dökülüşümü görmesine rağmen hala dün yemek yapmadım diye bana söyleniyo sen ne işe yararsın diye.............lahavle çekiyorum..derin nefesler.....bugün gidip markete kendime bi bira alsamda içsem sarhoş olsam kafamı dağıtsam diye bile düşündüm....evden bi gitti sabah gidiş o gidiş..nerde ne yapar allah bilir.....gururumdan aramam sormamda.................ama bunların sonunda hergün içimden bşiler eksilip kırılıyor.....ailem feodal tipik bi türk ailesi..heralde boşanıp babaevine dönsem pederzadem bana dünyayı dareder....ama ben sonuçları ne olursa olsun bu iş böyle giderse zaten olan sevgimide yitireceğimki hele bide son zamanlarda artık ihanetemi uğruyorum acaba diye bile şüphelenmeye başladım...allah kimseyi sırtından vurmasın.

sevyeter ve Gizlimelekank bunu beğendi.
  2. 7 Haziran 2008
  3. baxgxcan

baxgxcan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    umarım herşey düzelir hamilelik psikolojisiyle olumsuz düşünüyor olabilirsin erkeklerden söylemeden birşeyleri anlamalarını bekleme anlamazlar anlasalarda işlerine geldiği gibi anlarlar.. fazla beklentin olursa üzülürsün. kendini mutlu etmek adına bunu kabullenmelisin, sadece sende değil çoğu bayanın ortak sorunu bu. karşına al ve konuş konuş konuş ama kırmadan sıkmadan.. erkekler bizim kadar güçlü değil ,az bi boşluğa gelseler kendilerini koyverirler.. aldatma olayı falan diyosunya inşallah yoktur ama boş bırakma.. erkekler eşleri hamileyken sanırım kendilerini yalnız hissediyorlar sen ilgi bekliyosun ama erkekler hiç büyümeyen çocuklar gibiler ilgi alaka istekleri asla bitmez inşallah hayırlısıyla bebeğini kucağınıza alırsınız sevgiyle kal....

4. 7 Haziran 2008
  5. rxuxyagibixsxeker

rxuxyagibixsxeker Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    bazılarıda çocuğu olacağı zaman belkide dışlancaklarınımı hissediyorlar ne?Saçma birşey tabi.Al karşına güzellikle konuş.Anlamıyorsada kafana takmamaya çalış.Çünkü bebeğin herşeyi hissediyor allah yardımcın olsun Sakın da içki içmek gibi kötü şeyler düşünme.

6. 7 Haziran 2008
  7. gelincik_01

gelincik_01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    aaa eşinin yaptığı çok kötü..
    sonuçta onun çocuğunu taşıyosun ..
    böyle bişey yapmaması gereklii... senin en hassas olduğun dönemde sana yardımcı olması gerekli
    bende 8 aylık hamileyim ama eşimle yaklaşık 8 aydır tartışmıyoruz bilee hatta çevremdeki insanları bile uyarıyo beni sinirlendirmemeleri için...
    ne istesem yapıyo sağolsun azıcık bi ağrım olsa hemen panikliyo doktora gidelim yada sana masaj yapimm diye...
    walla eşinin yaptığı yenilir yutulur şey değil...
    üzüldüm açıkçası senin adına...

8. 7 Haziran 2008
  9. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    allah allah neden böyle davranıyor ki...
    hep mi böyleydi acaba...
    çocuğu mu istemiyor?
    şu an sana destek olup yanında olması gerekiyor...
    al karşına konuş canım böyle gitmez...
    hadi şimdi birşeyleri yapabiliyorsun ama doğumdan sonra ne yapacaksın o zaman daha zor...
    Allah yardımcın olsun...

10. 7 Haziran 2008
  11. Elis

Elis Guest

uzuldum arkadasim heleki insan hamile iken daha cok ilgi bekliyo ama nerdeeee...kim dort dortlukki...bende bunun gibi seyler yasamistim hamile iken,,,sonradan gulup konusunca saniyolarki unuttu yoooo hic bisey unutulmuyoda icimize atiyoruz iste...bosver uzme tatli canini bebesinde uzulur sonra...duzelir hersey yerimseniben

12. 7 Haziran 2008
  13. Pelish

Pelish Guest

Bence karşısına geçip bu durumun seni üzdüğünü belirt içine atıp la havle demişsin. Paylaş onunla ilgili düşüncelerini. Durumu anlat seni üzen şeyleri açıkça ifade et bu üzüntünün nasıl sonuçlar doğurabileceğini belirt. Konuşmadan hiçbirşey çözemezsin. Ayrıca çok hassas bi durumdasın şuanda bunu o anlamayabilir.. Onun en ufak bir hareketini kafana takıp büyütebilir birçok şeyi birbirine bağlayıp kendini mutsuz edebilirsin. İletişiminizin kopması birçok sorunu beraberinde getirir bunu aklından çıkarma aynı şekilde onun bu gerçeği görmesini sağla.

Yumuşak, ılımlı ve naif bir şekilde konuşmalı içinde dert ettiğin herşeyi onunla paylaşmalısın. O senin hayat arkadaşın çekinip gurur edecek birşey değil bu. Bol şans güzelim umarım herşey daha iyi bir şekilde ilerler.

14. 7 Haziran 2008
  15. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    erkekler sanırım eşleri hamile kalınca böyle davranıyor
    ya da biz öle hissediyoruz benim eşimde ilk zamanlar bana
    öyle davranıyormuş gibi geliyordu ama alakası yoktu
    çok ilgisiz bir adam oldu çıktı diyordum hep işi oluyor diyordum
    ama şimdi anlıyorum ki beni onun kadar düşünen yoktur
    belki senin eşinde belli etmeden ilgilenenlerdendir
    canım üzme kendini hiç herşey düzelecektir
    bebeğini düşün mutlu olmaya çalış

16. 7 Haziran 2008
  17. Nergis26

Nergis26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3.271
    Ödül Puanları:
    163
    belki biraz alıngan olmuş olabilirsin hepimizin öle anları oluyor arada bence oyalanıcak bişeyler bul kendini mutlu etmeye çalış sonuçta bebein herşeyden önemli babası da seni güçlü görünce bence hatasını anlıycaktır bidaha asla bebişinin bu en güzel günleri geri gelmicek hem ona hem sana haksızlık yaptığı ama bence herkes kendinden sorumlu sen mutlu olmak istersen buna eşin bile engel olamaz

18. 7 Haziran 2008
  19. TATOSH

TATOSH Ask dolu Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    erkeklerde nerde ince duygu tatlım..onlar bizim gibi olamazki...merak etme bebeğini kollarına aldığı gün etrafında pervane olacaktır...