hamilelikte antibiyotik kullanan varmı aranızda

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve EU3 tarafından 25 Kasım 2007 başlatılmıştır.

25 Kasım 2007
    Konu Sahibi : EU3
  1. EU3

EU3 Guest

slm arkadaşlar yedi aylık hamileyim.ve dişimdeki çürük yüzünden çok canım yanıyor diş doktoruna gittim ve bana antibiyotik verdi duocıd isminde bir ilaç ve minoset ilk bir kaç gün kullanmadım ama sonunda kullandım doktorumda kullanabileceğimi söyledi ama içim hiç rahat değil.diş doktoru dişimin çekilmesinin gerektiğini söylüyor ama bir yandanda mesuliyet kabul etmek istemiyor doktorundan rapor al çekelim diyor. ne yapsam bilemiyorum.. şuan için ağrım çok değil ilaçtan sonra hafifledi ama iki ay daha idare etse beni ağrı yapmasa ne iyi olur neyse aranızda bu ilacı kullanan varmı duocıd..........

2. 26 Kasım 2007
  3. LaLeX

LaLeX Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Evet canım idrar yolu enf. için 1 kutu kullandım ondan. Ama geçmedi şimdi başka bi antibiyotik kullanıyorum. Duocid gebelik için B grubu kategorisine giren bi ilaç yani bebeğe zararı yok. Bebek enfeksiyondan daha çok zarar görür ve enfeksiyon erken doğuma neden olabilir. O yüzden doktorunun verdiği ilaçları güvenle kullan derim ben.

4. 26 Kasım 2007
  5. EU3

EU3 Guest

teşekkür ederim içimi rahatlattın

6. 11 Kasım 2009
  7. bilgezeren

bilgezeren Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bende augmentin kullandım mecburen zararı yok dedi doktorum birde hemoroid için daflon diye bir ilaç kullandım yapacak bişey yoktu içim rahat değil ama doktorum kullanmazsan kötü olur diyince mecbur kaldım

8. 12 Kasım 2009
  9. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    su an sınuzıtım yuzunden antıbıyotık kullanıyorum. kbb nın verdıgı antıbıyotıgı doktoruma sordum oda kullanabılırsın ıltıhabın ıcıne akması daha zararlı deyınce kullanmaya basladım...

10. 12 Kasım 2009
  11. mavinilgxuxn

mavinilgxuxn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    duocid ardından ampisilin kullandım üstelik iğne olarak 20tane.herhangi bir zararı yok bebeğe.hamilelere verilen antibiyotiklerden birisi

12. 12 Kasım 2009
  13. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Bende duocidnkullandim 5 gün idrar yolu enf ile alakalı

Ecisss bunu beğendi.
  14. 15 Kasım 2009
  15. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Ben tüm hamileliğim boyunca antibiyotik kullandım, diş problemlerim yüzünden. Herhangi bir sorunumuz olmadı ne benim ne bebeğimin.

16. 16 Kasım 2009
  17. pimpla

pimpla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende çok kötü grip oldum. bademciklerim aşırı şiş rovamycine verdi dr. inşallah birşey olmaz çok tereddüt ediyorum

18. 19 Kasım 2009
  19. kopuz

kopuz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    bende 4 gündür inanılmaz bir öksürük ve grip var dr um boğazında iltihap var deyip rovamycine adında bi antibiyotik verdi kendi dr uma sordum kullanabilirsin dedi dün akşamdan beri kullanmaya başladım ama içim hiç rahat değil umarım bebeğime bi zararı olmaz,bu ilaçtan kullanan kimse varmı acaba..