hamilelikte antibiyotik kullanan varmı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve ozlem28 tarafından 9 Mart 2010 başlatılmıştır.

9 Mart 2010
    Konu Sahibi : ozlem28
  1. ozlem28

ozlem28 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    44
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar 23 haftalık hamileyim, soğuk algınlığım var hafif boğaz ağrısıyla başladı. burun akıntısı, öksürükle devam ediyor. dün doktorumu aradım cefaks 500 mg antibiyotik alabilirsin dedi. ilacı aldım ama eşim içmemi istemedi. içmeye korkuyorum. bugün boğazlarım biraz daha iyi olsada yine ağrı var.öksürükte devam ediyor. ilacı kullanmak için biraz bekleyeyim diyorum bu seferde daha çok ilerler diye korkuyorum.. ne yapacam şaşırdım..:çok üzgünüm:

2. 9 Mart 2010
  3. smile6081

smile6081 Gözlüksüz bakıyorum hala cahilsin Üye

Beğenildi:
    521
    Ödül Puanları:
    188
    canım bende hiç içmek istemezdim ama mecburkaldım 2 kutu kullandım . bende orta kulak iltihapı olodum. gebeliğin 3. donemınden sonra bi zarrarı olmadığı çünkü bebeğin gelişimini tamamladığı soylenıyor.
    bence bi uzman doktora görun daha sonra yazdığı ilaçları kadın doğum uzmanına göster onay veririse iç. yarar zarar dengesinı göz onunde bulundur.

4. 9 Mart 2010
  5. Ela82

Ela82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    114
    Ödül Puanları:
    113
    dişim için kullandım bende.ayrıca ağrı kesici falanda kullanmıştım.doktorun kullanabilirsin dediyse güven bence.

6. 9 Mart 2010
  7. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    37.873
    Ödül Puanları:
    463
    valla 9 aylık hamileliğim boyunca 3 kere faranjit olan biri olarak o adını verdiğiniz antibiyotiği 2 kere kullandım. Hiçbir yan etkisi olmadı şükür. kesinlikle almanız lazım aksi halde o mikrop hamileliğiniz üzerinde daha ciddi bir etki bırakabilir allah korusun. bende içmek istememiştim ama doktorum mikrobun daha ciddi sorun olabileceğini söylemişti. ama pastil kullanmamamı istedi.
    doktorunuza güvenin derim.. çok geçmiş olsun.. yerimseniben

8. 9 Mart 2010
  9. ATA_SEVEN

ATA_SEVEN YolumuzunGüneşi Önderimiz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    2 aylık hamileyim ve bir kaç gün önce boğaz yollarım yüzünden artık yutkunamaz su bile içemez hale geldim ve acile gitmek zorunda kaldım bir gece..

doktor enfeksiyonun boğazımı sardığını ve kanıma da geçtiğini söyledi.

1 g lık alfasilin içiyorum şu an korka korka da olsa..

boğaz ağrım geçmiş olsa da boğaz akıntılarım hala şiddetli devam ediyor..

zaten mide bulantısı ile savaşırken bu akıntı yüzünden hayattan iyice soğudum desem yeridir..

şaşırdım artık ne yapacağımı ..

10. 9 Mart 2010
  11. asiyan_1010

asiyan_1010 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende idrar yolları iltihabı için antibiyotik kullandım.böbreğimde büyüme vardı.mecburi yani.doktorun en iyisini bilir.

12. 9 Mart 2010
  13. Zynpmrt

Zynpmrt Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    iyi olmuş canım doktorunun dediğini yapmak yerine eşinin dediğini yapman :) Canım hasta olup iyileşmemen bebeğin için daha tehlikeli zaten bebeğine bi zararı olsa doktorun vermezdi o ilacı sana

14. 9 Mart 2010
  15. ozlem28

ozlem28 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    44
    Ödül Puanları:
    108

ya öylede benden hemen önce eşim aynı şekilde hasta oldu. birkaç günde kendiliğinden geçti. hatta boğazından kan bile gelmişti şimdi hiçbirşeyi yok. doktorlarda her şikayetine ilaç veriyorlar zaten oyüzden tereddüt ettim. mide bulantım varkende hemen ilaç vermişti ama ozamanda içmemiştim. çok zor durumda kalmadan ilaç içmek istemiyorum. birde mide şikayetim var antibiyotik midemede kötü gelir diye birkaç gün daha bekleyeyimdedim ama galiba en iyisi içmek. dokunursa bırakırım artık napayım..

16. 9 Mart 2010
  17. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    37.873
    Ödül Puanları:
    463
    evet ama eşinizin metabolizmasıyla sizinki bir değil ki şuan. zaten extradan bir canlı beslediğiniz için sizin bünyeniz daha zayıflıyor. ee haliyle onun 3 günde geçirdiğini siz 15 günde geçiremeyebilirsiniz. o ilacı nerdeyse her seferinde kullandım. hatta şu an bile kullanıyorum yine rahatsızım çünkü :bbo:

18. 10 Mart 2010
  19. melikemirac

melikemirac Mevlam sen bizi koru... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bende kullandım idrar yollrım için mecbur kalınca yapacak bişey olmuyor. geçmiş olsun