Hamilelikte aspirin tansiyonu önlüyor

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve Yagmurun_kizi tarafından 18 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

18 Mayıs 2007
    Konu Sahibi : Yagmurun_kizi
  1. Yagmurun_kizi

Yagmurun_kizi Çocuklarım benim herşeyim... Üye

Beğenildi:
    8.428
    Ödül Puanları:
    113
    Sİdney Üniversitesi’ndeki bilim adamlarının, 32 bin hamile kadın üzerinde yaptıkları araştırma, her gün 1 tablet aspirinin hamilelikte yüksek tansiyon olarak bilinen “Preeklemsia” hastalığına iyi geldiğini ortaya koydu. Aspirinin anne karnında kan pıhtılaşmasını önlediğini belirleyen uzmanlar, bu sayede bebeğin yaşam destek sistemine giden kan akışının rahatladığını söyledi. Araştırma sonucunda, aspirinin prematüre bebek doğumu ve hamilelik komplikasyonları riskini de yüzde 10 oranında azalttığı da açıklandı.

2. 18 Mayıs 2007
  3. as2105as

as2105as Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tatlım aspirin hakkında dediklerin dogru ama allerjik bir durumu olanlar(allerjik rinit-nezle,allerjik deri hastalıkları ve allerjik astımı olanlar )lütfen aspirine dikkat edin,çünkü çogu zaman bu hastalıkları agırlaştırıyor

4. 18 Mayıs 2007
  5. EU1

EU1 Guest

hiç zannetmiyorum hamilelikte kimisi bebe asprini içiyor ki o da kanı sulandırıyor.ama ben içmiyorum..danışmadan da doktorunuza içmeyinn

6. 18 Mayıs 2007
  7. bxixgsxixze

bxixgsxixze Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    bende şu anda doktor tavsiyesiyle bebek aspirini kullanıyorum.çünkü ilk gebeliğimde Preeklemsia geçirdim.8. aya kadarda kullanmaya devam edecekmişim...

8. 18 Mayıs 2007
  9. sekinci

sekinci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108
    ben kullanmıyorum
    drum kullan derse kullanırım
    ama tansiyonu düşürdügü dogru

10. 18 Mayıs 2007
  11. *mavili*

*mavili* ...:::Ruzişim:::... Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben tuzu çok tüketiyorum ve korkuyorum yüksek tansiyondan.bebği düşünerek azaltmaya çalışıyorum ama o zamanda hiç tat alamıyorum.belki dr um derse bende kullanırım

12. 8 Haziran 2010
  13. elfy

elfy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar ben bebek aspirinini birgün alıp birgün almıyorum doktorum öyle söyledi siz nasıl kullanıyorsunuz

14. 13 Temmuz 2010
  15. dereboyu

dereboyu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    bir öceki hamileligimde trombofili oldugu için annae karnında bir bebek kaybettim bu yüzdende doktorum dedigi için hergün bir adet bebek aspirini kullanıyorum .ama yapılan araştırmaları okudugumda kafam çok karışıyor .umarım hepimizin bebegi saglıklı olur

16. 13 Temmuz 2010
  17. gyshnky

gyshnky Zeynep Beren hoşgeldin Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Gebelikle birlikte kan basıncı yükseldiği için tansiyon düzensizliklerinin görülmesi çok normal.Aspirin zaten kan sulandırma özelliği olan bir ilaç.Dolayısıyla aspirin kullanımı ile kan basıncı azalacağından yüksek tansiyonda düşecektir. Fakat aspirin gebelikte doktor kontrolünde kullanılması gereken ilaçlardan.Bu nedenle kulaktan dolma bilgi ile içilmemesi gerekiyor.
    Bebek her nekadar korunmalı bir bölgede olsa da direkt kana karışan ilaç bileşenleri kordon vasıtası ile bebeği doğrudan etkilemekte.Bu nedenle en basit vitamin dahi olsa adıyla,dozuyla doktora bildirmek gerekli ve doktorun önerisi doğrultusunda kullanmak gerekli.