Hamilelikte Bacak Ağrısı:((

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve sule80 tarafından 7 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

7 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : sule80
  1. sule80

sule80 Meleğini Çok Sever Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar ben 19 haftalık hamileyim ve sağ kasığımdan başlayıp bacağıma doğru ara ara ağrı giriyo,bazende uyutmıcak derecede oluyor:çok üzgünüm: Sizce bu ağrılar normalmidir
    :a015::a015:

2. 8 Mayıs 2009
  3. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    canım normal kalsiyum eksikliğinden oluyor bol bol süt iç birde maden suyu iç(kızılayın sade maden suyu) baya faydası oluyor ben ikisinide çok içtim ve neredeyse hiç bacak ağrısı çekmedim diyebilirim

4. 8 Mayıs 2009
  5. firuze-1524

firuze-1524 Bal kız & Bal oğlan Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    evet cnm bu ağrılar normal,dr.unla görüş,mg eksikliğinden olabilir ben de de çok oluyordu,maden suyu da iç tatlım iyi gelir.

6. 8 Mayıs 2009
  7. silanaz86

silanaz86 SILA Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    için için ne kadar içerseniz için kalsiyum eksıklığı olanlarda aynı ağrılar olur Allah yardımcınız olsun alkisalkisalkis

8. 8 Mayıs 2009
  9. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    kalsiyum ve magnezyum hapı isteyebilirsin doktorundn.gerçi doktorunun bu haftalarda sana vermesi gerekiyordu.bir görüş bakalım kesin verir

10. 8 Mayıs 2009
  11. sule80

sule80 Meleğini Çok Sever Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar çok teşekkür ederim dediklerinizi aynen uygulıcama.s.a.s.

12. 29 Mayıs 2009
  13. elifcede

elifcede Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kaydirigubbakcemile2bendede aynı sorun sağ kasığım belim bacağım ağrıyor önerinize dikkate alacam kalsiyumumu artırayım bakalım nasıl olacak doktorda ikna edici açıklama yapamadı bebiş normal dedi bu arada bende 15 haftalık hamileyim...

14. 14 Haziran 2012
  15. lunar

lunar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benimde agrilarim var 2 gundur bende sut icmeye basladim :KK49:

16. 4 Kasım 2014
  17. ElifDu

ElifDu Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bacak Ağrılarının Nedenleri

Bacak ağrıları tıpkı göğüs ağrıları gibi önemsenmesi gereken yakınmalardır. Bacak bölgesinde başlayan kronik ve akut karakterdekiağrıoluşumlarının başlıca nedeni dolaşıma bağlı bozukluklardır. Nörolojik ve ortopedik nedenli sorunlarda bacak ağrılarına sıkça neden olmaktadır.

Dolaşıma bağlı olmayanağrılar, genelde eklem ağrıları, bel ve kalça bölgesinde sinirlerin sıkışmasından dolayı oluşan ağrılar, damarlarda varis oluşumu, büyüme döneminde meydana gelen ağrılar ve ani hareketlere bağlı olarak gelişen ortopedik ağrılardır ki, bunların tedavileri zamana bağlı olarak yapılmaktadır. Dolaşıma bağlı olarak gelişen ağrılar daha ciddiye alınması gereken durumlardır.Damartıkanıklıklarının öncü belirtisi olarak niteleyebileceğimiz bacak ağrıları, vücudumuzda bulunan damar sisteminin bölgesel olarak deforme olması;kalp, beyin, gibi hayati önem taşıyan organlardaki felç oluşumlarına bağlı krizlerin habercisi olarak gösterilebilir.

Oksijeni bol kanı taşımakla görevli atardamarların tıkanması sonucu damar içerisinde kanın beslediği alanda bu nedene bağlı bazı sorunlar meydana gelebilir, bunun sonucunda hareket esnasında artan dinlenince geçen ağrılar söz konusu olabilir. Bu ağrılara “Kladikasyon” denilmektedir ve rahatsızlıkların büyük çoğunluğu bu minval üzerinedir.

Bacak ağrısısorunu yaşayanlar aynı zamanda bacaklarda üşüme gibi bir sorun yaşıyorlarsa mutlaka bir kalp damar cerrahına atardamarlar ile ilgili olarak muayene olması sonradan yaşanacaksağlıkproblemlerinin önünü almak adına doğru bir adım olacaktır. Bu konuda gecikilmesi daha sonra uygulanacaktedavisüreçlerini olumsuz yönde etkileyecektir.

Son düzenleyen: Moderatör: 5 Kasım 2014
  18. 12 Ağustos 2015
  19. aylin4

aylin4 Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    maden suyu hamilelikte iyi gelirmi bilmem ama sen yinede dr sor