Hamilelikte basur

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve cigdem_06 tarafından 15 Ekim 2009 başlatılmıştır.

15 Ekim 2009
    Konu Sahibi : cigdem_06
  1. cigdem_06

cigdem_06 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Mrb kizlar, Hamileliginde basur ortaya cikan var mi :kedi:, haftaya doktara sorcam ama merak ediyorum; hep devam etti mi yoksa kisa sürede gecen var mi? Herkese saglikli dogumlar..:eek:
  2. 15 Ekim 2009
  3. esin21

esin21 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bende olmadi ama duydugum kadariyla hemoroit kendiliginden gecen bisiy degildir tedavi görmen gerek..tedaviden sonra dikkat edersen tekrarlamiyor..
  4. 16 Ekim 2009
  5. Mntha

Mntha Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canim normal çunku bazi hamilelikte oluyor malesef. benim her 2 hamileligimde olmustu dr krem verdi kullaniyordum. dogumdan sonra kayboldu. simdi 3.ye hamileyim hiç boyle sorunla karsilasmadim. sebebi ise çok su icmeme bagliyorum. normalde basur hastalarina dr suyu tavsiye eder. suyu çok tuketmek gercekten faydasi var bence. gecmis olsun ins.
  6. 16 Ekim 2009
  7. sekercik

sekercik oğlumun kardeşi gel gel:) Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    cnm bende de hamilelik esnasında 5. ayda çıktı daha önceden yoktu
    genetik faktörler etkiliymiş
    bi de dr baan acı baharatlı ekşi yeme bol su iç dedi
    ben sabah aç karnına kayısı kurusu yiyip ılık su içiyorum ama gene de çıkıyor kabız olmamaya bak

benim şişlik oluyor tuvaletten sonra bikaç saatte geçiyor ama 4-5 gün kadar tuvaletten sonra çıkmaya devam ediyor
    son aya girdim şu ana dek 5 kere filan çıktı
    yapacak bişey yok
    hamileliğe bağlı olan hemoroitler doğumdan sonra geçiyormuş hemoroit son derece normalmiş baskı uyguladığı için bebek. ama geçmesse de dr a gidip tedvi olmak lazımmış
    bi de zeytinyağı sürenler var ama ne derece işe yarıyor bilmiyorum
    doğumdan sonra kalmaz die düşünüyorum
  8. 16 Ekim 2009
  9. canim gecmis olsun gayet normal sikayetin hamile insanlarin cogunda var bendede var tabi ilk hamileligim gecermi bilemem ama krem verdi bana kullaniyorum arkadasim dogumdan sonra 3 ay icinde geciyo sakin ameliyat falan dusunme dedi bol sivi al kabiz olma dedi kafana takma hayirli saglikli olsun bebislerimiz hersey yoluna girer
  10. 16 Ekim 2009
  11. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım ablam kızına hamıleyken basur olmustu maalesef hamılelıkten sonra basur amelıyatı gecırdı kendılıgınden gecmemıstı yanı...
  12. 16 Ekim 2009
  13. Allah yardımcınız olsun berbat bişiii acısıııı
  14. 16 Ekim 2009
  15. mu_se

mu_se günes topla benim icin .. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    dogum acisina denk bisi bu illet
    bende oldum hamileligimde cok cektim gece kac defa acile gittik
    bende su icme ozurluyum zaten basima o yuzden geldi
    kabiz ishal olmamaya dikkat ediceksin
    bol su iceceksin
    aci yemiyceksin, baharatli seylerden uzak durucaksin
    tuvaletini ertelemiyceksin ..yani geldiginde hemen gidiceksin afedersin acik yaziyorum ama bunlar bana doktorun onerileri uzun sure oturur pozisyonda kalmiycaksin .. veya cok uzun sure ayakta kalmiycaksin ..
    bide eger basurun varsa küvete sicak su doldurup icinde yarim saat bir saat oturmanin cok faydasi var .. kan dolasimini sagliyormus .. iyilesmeyi hizlandiriyor ..
    sonra fitil ve krem vermisti 5 gunde filan iyilesmistim ..
    ama ne cektigimini bi allah birde ben bilirim . akannehir
  16. 16 Ekim 2009
  17. cigdem_06

cigdem_06 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Hepinize tesekkür ederim kizlara.s., insallah benimde cabuk gecer, zaten gece bile 3-4 kere kalkip su iciyorum, yine de oldu. Dr a gidene kadar sicak su yardimi alayim bari..
    Saglicakla kalin..
  18. 16 Ekim 2009
  19. mu_se

mu_se günes topla benim icin .. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    cigdem benimkiler sadece bi tavsiye bence sen yinede doktora gitmeyi erteleme
    acil doktoru bana sicak suya otur deyince hamile oldugum icin korkarak sormustum
    erken dogum tehlikesi filan olmazmi diye
    adam suratima ters ters bakip ne cok sey biliyorsunuz ve bu bildiklerinizle neden doktora geliyorsunuz demisti..
    acayip bozulmustum ama yinede ben korkarak bir defa oturdum ve genelde hep anuse (afedersin yine acik yaziyorum ) sicak pansuman yaptim yani oturmak daha etkilidir ama hamilelikte riskli olabilir bence
    sende sicak suyla sadece basur olan yere pansuman yap istersen
    annemde sicak su hamilelikte uygun degil demisti cunku ..
    oyuzden sen yinede bi doktora gorun cunku bu fransiz doktorlar cogu seyi bizim gibi dusunmuyor ..