hamilelikte bel ağrıları hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardım???????

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve burser tarafından 28 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

28 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : burser
  1. burser

burser burcu Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    KIZLAR bnm bi sorum olacak bn 10+3 günlük hamileyim biraz yürüdüğüm zaman belimde
    çok ağrı oluyo doktora gitmemede 2 hafta ve merak ediyorum kuyruk sokumu batması olabilir mi acaba belimin altına doğru ağrılar var böle ağrılar çeken hamile arkadaşlar varmı?korkuyorum kötü bişeymi diye .....

2. 28 Ağustos 2008
  3. burser

burser burcu Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cevaplarınızı bekliorum lütfen

Son düzenleme: 28 Ağustos 2008
  4. 28 Ağustos 2008
  5. 8tugce8

8tugce8 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    73
    yok canım Allah korusun hepimizin ağrıyor beli sürekli rahim genişledikce kaslar gerildiği için ağrırmış bebeğin büyüyor işte annesi niye korkuyorsun zaten tam bel olmuyor biraz altı hafif yanlara doğru,daha gebeliğin ilerledikçe ağrın daha çok olur Allah a emanet et içini rahat tut ne kendini nede bebeğini üzme öptüm seni:1hug::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

6. 28 Ağustos 2008
  7. 8tugce8

8tugce8 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    73
    bizim nisan annelerinde de bu şikayet çok var demekki normal birşey hele benim bugün bayağı bir ağrıdı.ama dayanılmayacak şekilde aşırı rahatsız eder ağrı şekil değiştirirse tabiki doktoruna git(Allah korusun)

8. 29 Ağustos 2008
  9. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    canim senin hamileligin daha yeni sayilir o yuzden kendini yoracak kadar fazla yuruyus yapma derim ben...ilerleyen haftalarda ihtiyacin olacak senin yuruyuse simdi fazla yurume bence....
    ki bel agrisinin da olmasi normal cunku rahim buyuyor ve kasiliyor,haliyle bu da sende agri yapiyor...bence dikkat et kendini cok yorma...
    inanirmisin bend ehala devam ediyor bel agrisi her zaman olmasa da bazen oluyor. dr um da agirlik one dogru ciktigi icin bel zorlaniyor dedi..yani hamisligin boyunce arada bel agrin olacak...

10. 29 Ağustos 2008
  11. PembePanter

PembePanter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    evet canım benimde belim çok ağrıyor.özellikle ayakta fazla kaldığımda.alışveriş bile gözümde büyüyor bazen.genelde azda olsa dinlenicek yerler bulup hemen dnleniyorum.bu aylarda bizler böyleysek son aylara doğru hiç düşünemiyorum kızlar.allah hepimizin yardımcısı olsun...

12. 29 Ağustos 2008
  13. zeynep215

zeynep215 edep ya Hu!!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    gebelikde bel ağrıları normal canım zaten gebeliğin en belirgin özelliklerinden biridir bel ağrısı
    eğer ki çok dayanılmayacak düzeyde ise o zaman sorun var demektir
    yok normal bi bel ağrısıysa kafanı takma ama gebeliğin ilk aylarında dazla yürüyüş yapman ya da ayakta kalman uygun değil zaten sen bi de son aylarda gör o bel ağrısını :1no2:

14. 29 Ağustos 2008
  15. Kancicegim

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    evt ya kizlar bazen ben oturdugum yerden kalkmakta bile zorlaniyorum.
    7-8 aylik olunca ne yapicam hic bilmiyorum ya
    Allah yardimcimiz olsun.

16. 29 Ağustos 2008
  17. giznur

giznur GİZem ve ELvin'İN ANnesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ALLAH kolaylık versin herkese ağır kaldırmayın ve bol bol arka üstü uzanıp dinlenin arkadaşlar ..daha önümüzde çok zaman var kendinizide yormayın .
    bende hiç bel ağrısı yok neden kimisinde oluyo kimisinde olmuyo acaba..:uhm:
    cinsiyete göre olabilir mi duyumlarıma göre bel ağrısı olanların kızı kasık ağrısı olanların erkek çocuğu olurmuş ..bilmiyorum ne derce doğru sizlerin bi bilgisi varmı bu konuda yerimseniben

18. 29 Ağustos 2008
  19. Kancicegim

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    bak bunu hic duymamistim,demek bel ve kasik agrisi cocuk cinsiyetine gore oluyormus....CADIARZU