Hamilelikte bel fıtığı ve yüksek tansiyon yaşayanlar

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve sevgi76 tarafından 29 Aralık 2009 başlatılmıştır.

29 Aralık 2009
    Konu Sahibi : sevgi76
  1. sevgi76

sevgi76 <a href="http://pregnancy Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba kızlar,
    hamile kalmadan 7 ay önce bel fıtığı olduğumu örendim ve dr.bel fıtığının hamilelikte ilerliyebileceğini söylemişti şimdi arada bir geçmeyen bel ağrım oluyor.hamilelikle birlikte ilerlemesinden korkuyorum. benim durumumda ilgili bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. birde tansiyon problemim yoktu daha önce 19 hatfalık hamileyim tansiyonum ara ara 14-9 'a kadar yükseliyor çok kötü oluyorum. bu perşembe dr. gidecem bakalım ne diyecek. yüksek tansiyon kötüye işaret diyorlar. 2.bebeğimi uzun zamandır bekliyorum ve çok istiyorum. benimde hamilelikte en çok korktuğum şey bebeğimi sağlıklı bi şekilde kucağıma alamamak. ne olur birbirimize dua edelim.hep beraber sağlıklı bir şekilde bebeklerimize kavuşalım inşallah...

2. 29 Aralık 2009
  3. GIYMATLIM

GIYMATLIM Emrine Şükürler Olsun.. Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım Allah yardımcın olsun.. bu şekilde olan tanıdıklarım vardı Allaha şükür sağlıklı bi şekilde doğumlarını yaptılar.. tabi bel fıtığı özen gösterilmesi gereken bi durum.. hamileliğin kendine has bel ağrısıyla birleşince seni dahada yorduğuna eminim.. bakalım doktorun tekrardan ne diyecek.. hayırlısıyla atlatırsın inşaallah..

4. 30 Aralık 2009
  5. sevgi76

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkürler canım yarın dr.gidecem.özelliklede tansiyon konusunu kafama takmış durumdayım.inşallah herkes sorunsuz bir hamilelik geçirir.

6. 31 Aralık 2009
  7. gulay.30

gulay.30 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba canım benimde senin gibi daha önceden tansiyon sorunum yoktu 15ci haftamda baş agrısıyla hastaneye gittim ve tansiyonumun yükseldigini ögrendim doktor hemen nefrolojiye yönlendirdi idrar tahlili idrara protein kaçıyormu diye şükür o çıkmadı ama ilaca başladık günde 3defa ve tuzsuz yiyorum sürekli tansiyonumu ölçüyorum aklımdayken bilekten ölçülen tansiyon aletleri dogru sonuç vermiyor ben koldan ölçenini aldım doktor tavsiyesiyle ve büyük 14 küçük 9 olursa doktor yarım saat uzan sonra tekrar ölç eyer hala 14 9 daysa tansiyonun hemen acile gel demişti umarım yardımcı olabilmişimdir şimdi 21 haftamdayım allahım hepimize yardım etsin

8. 1 Ocak 2010
  9. sevgi76

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım deneyimini paylaştığın için öncelikle teşekkürler .bende dün dr.gittim alfemed adında tansiyon ilacı verdi günde 3 defa kullanacağım.kesinlikle ekmek dışında tuz ve tuzlu gıdalar kullanma dedi.benim tansiyonda 13-14/8-9 aralığında olmuştu.açıkcası konu hakkında araştırdıkça tehlikeli bir durum olduğunu öğrendim ve bebeğime birşey olurmu diye çok korkuyorum.bebeğimin sağlıklı bir şekilde doğmasını çok ama çok istiyorum her annne gibi. canım gebelik haftalarımızda birbirine çok yakın bende 19+3 deyim. bu konu ve diğer konularda bilgi alışverişinde bulunmayı çok isterim.inşallah hep beraber bebeklerimize sağlıklı birşekilde kavuşuruz....a.s

10. 1 Ocak 2010
  11. sevgi76

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Yüksek tansiyon sorunu yaşayanlar burada deneyimlerinizi paylaşın lütfen

12. 2 Ocak 2010
  13. sevgi76

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bekliyorum.

14. 3 Ocak 2010
  15. nursena

nursena Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5.988
    Ödül Puanları:
    238
    bende hamileliğim ilk 2 ayını tansiyonla uğraştım baş ağrısı çok pldu galiba hormonlar deiştiği içinnn kiloluyum ben ondan sanırım 2. hamileliğim tansiyon bitti şimdi eşi aşşağıda imiş kanamma oluyooo ara ara hayırlısı olsunn anne olmak zor 2. hamileliğim daha zor geçiyo nedense yaş tan sanırım ara vermek o kadar iyi deil mişşş

tansiyon aleti elimde devamlı ölçüyorum ona göre yiyorum yüksekse hemen limona koşuyorum dr ilk başlarda çıkan tansiyonun geeblik tansiyonu olmadığını söledi bana 6.7. aylarda başlar dedi dikkat edeceksinn başka care yok muş

16. 3 Ocak 2010
  17. kedici

kedici Can Deva'm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Merhabalar, ben 4,5 ay önce doğum yaptım. Hamileliğimin 6.ayından itibaren yüksek tansiyon problemi yaşadım, normalde tansiyonla alakalı hiç bir sorunum yoktu.

Tansiyonum 14-9 sınırındaydı hep. Vücudum çok ödem topladı.Ayaklarım ellerim şişti. Doktorum sürekli tansiyon takibi yapmamlı ve 14-9 sınırını geçerse mutlaka haberleşmemiz gerektiğini söyledi. Sürekli idrar tahlili veriyordum, idrarda protein var mı diye. İdrarda protein çıkması ve tansiyon yüksekliği gebelik zehirlenmesi (preeklamsi) ne sebep oluyor ki bu hem anne hem bebek için çok tehlikeli bir durum.

Son haftalarda tansiyonumun gidişatı çok iyi olmadığı normal doğum vaktinden bir hafta kadar önce alındı bebeğim. Çok şükür doğumda bir sorun yaşamadık, bebeğim de sağlıklı doğru. Ancak doğumdan sonra tansiyonum hala normale dönememişti.

Doğum sonrası 5.gün sabah, evde bebeğimi emzirirken, çok şiddetli bir kanama geçirdim, öyle bir kan akıyordu ki, oturduğum sandalyenin altı göl gibi olmuştu. Hemen ambulans çağırdılar, tekrar hastaneye yattım, 3 gün tansiyonumun normale dönmesi için tedavi gördüm ve hastanede yapılan tahlillerde idrarda protein çıktı. Yani bebeğimi tam vaktinde almış doktorum, biraz daha bekleseydik, onunda hayatı tehlikeye girecekti.

Şİmdi kızım 4,5 aylık oldu, çok şükür o da ben de iyiyiz. Ama gebelikte tansiyon problemini lürfen göz ardı etmeyin, en ufak şüphenizde doktorunuzla görüşün,sağlıklı doğumlar dilerim.

18. 13 Ocak 2010
  19. bersu_791

bersu_791 canım oglum:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    36 haftalık hamişim ve gebelıgımın basında yuksek tansıyon cıktı hep dıkkat ettım tuzluyu cok severım ama az tuzlu yıyorum bugun bır sey oldu alısverıs için dısarı cıktım ve eve geldım bır kac saatlık ayakata kaldım evegelırgelmez uzandım 3saat kadar uyudum ve dınlendım ama busaate kadar ayakalrımdakı şişlik ınmedı bakalım yarına kadar bekelyecem olmazsa dr arayacam