hamılelıkte beslenme nasıl olmalı??

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve burcuwaa tarafından 1 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : burcuwaa
  1. burcuwaa

burcuwaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar gelın burda hep bırlıkte. duzenlı beslenelım. bırbırımıze yardımcı olalım. yorumlarımızı paylasalım.
    ben hamıle oldugumu bugun ogrendım. sıgara ıcıyorum ve kahvaltı alıskanlıgım hıc yok. bu kotu alıskanlıklardan bır an once kurtulmak ıstıyorum.

2. 1 Temmuz 2010
  3. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.167
    Ödül Puanları:
    238
    canım öncelikle hayırlı olsun.ilk aylarda beslenmenin çok önemi yok,bebek zaten çok küçük olduğu için rahatlıkla beslenebiliyor.yani özellikle şunu yemelisin diye bişey yok.ancak elbetteki yememen gereken şeyler var....sigara çok tehlikeli,kesinlikle bırakmalısın,yazık bebeğine.çay,kahve de azaltılmalı...
    zzaten ilk zamanlarda bulantı probleminden çok fazla bişey yenemiyor.ama 4. aydan itibaren beslenme çok öenmliymiş.ben henüz 2,5 aylık hamileyim.buraya kadarını biliyorum:)))

4. 1 Temmuz 2010
  5. engteacher26

engteacher26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    88
    hayırlı olsun gözünüz aydın öncelikle:)ilk üç ay yediğiniz hiç bişeyin bebeğe yararı yok ama tabii ki sigarayı hemen bırakmalısınız.ilk üç ayda ne yiyebiliyrsanız yiyin.midenizi bastırmak için gerekirse kuru ekmek.3 aydan sonra herkesin de bildiği gbi bol yeşillik sebze,meyve,süt ve süt ürünleri,balık,tavuk,arada et tüketimi gbi gbi.......

6. 1 Temmuz 2010
  7. nigo

nigo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    hayırlı olsun bebişleriniz kıslar sağlıkla alın kucağınıza inşallahh
    kahvaltı mutlaka şart kahvaltıda kaşar,ceviz ,yumurta olmazsa olmaz
    meyve zamanı bol bol tüketin
    eğer süt içemiyorsanız yeşil mercimek bir avuç her gün mutlaka tüketin dr.umun tavsiyesi
    benim 2.bebeğim geliyor kısmetse
    yemeklerinizi mümkünse günlük taze yapmaya özen gösterin kızlar
    tabi mideniz izin verdiği zaman
    bulantıyada beyaz leblebi veya çubuk kraker çok ii geliyor
    taze sıkma portakal suyuna 1 tatlı kaşığı keçi boynuzu pekmezi her gün içmeye çalışın kan seviyeniz düşmüyor 2 hamileliğimdede çok şükür kan seviyem normal seyrinde kan ilacı kullanmadım kullnamamda inşallahh

8. 1 Temmuz 2010
  9. nusa

nusa Bir can koynumda, ikincisi karnında Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    hadi hayırlısı olsun hepimize inşallah. bende sigara içiyordum, bırakım.bulantım yok ama bu aralar kahvaltıma dikkat ediyorum.kesinlikle akşamları bir avuç ceviz yiyyorum.burda birbirimize destek olursak iyi olur

10. 2 Temmuz 2010
  11. Pozi

Pozi Hayat neden şekil yapıyor Pro Üye

Beğenildi:
    78
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar ben balık yiyemiyorum. 3.5 aylık hamileyim. Doktordan omega 3 takviyesi istesem mi?

12. 2 Temmuz 2010
  13. nigo

nigo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    dr.um bana gnc nin hamileler için üretilmiş balık yağını verdi her gün içiyorum

14. 2 Temmuz 2010
  15. ay_dolu

ay_dolu egenin kardeşini taşıyor Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    günlerdir hatta kaç aydır resmen aç geziyordum. ama dün bişey oldu oldu ve ben acayip yemek yedim. eşim dehşete kapılmış bir vaziyette beni izledikaydirigubbakcemile3 şu büyük çupra balıkları olurya hani, işte onlarlar, hemde bir seferde 3 tane birden yedim. 54.5 kilo ile hamile kalıp 15. haftada sadece 55 kilo olan ben hep böle yesem neye dönerim acaba:KK1: ama benim genel beslenmemde meyveler ve haşlanmış sebzeler ön planda hep. ette yanlızca haşlanmış yada ızgara olursa. iki canlıyız diyip beş canlıyı doyuracak kadar yemeyede gerek yok dimikaydirigubbakcemile3

16. 2 Temmuz 2010
  17. NerYun

NerYun Bir ben var,benden içerde Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım ben de balık yiyemiyorum.Doktoruma sordum, balık yağı kapsüllerinden önerir misiniz diye? O da 6. ayına gelince alabilirsin dedi. O zaman yazacak reçeteye.

18. 3 Temmuz 2010
  19. Pozi

Pozi Hayat neden şekil yapıyor Pro Üye

Beğenildi:
    78
    Ödül Puanları:
    148
    Bende sordum bugün doktoruma. Balık yiyemeyenlere önerim olsun. Arkadaşlar semizotunda bolca omega 3 varmış. Doktorum semizotu yememi önerdi. Balık yemeyen arkadaşlar yoğurtlu semizotu salatası güzel bir omega 3 kaynağı olabilirmiş.