Hamilelikte Çarpıntı !!!

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve megryann tarafından 31 Aralık 2009 başlatılmıştır.

31 Aralık 2009
    Konu Sahibi : megryann
  1. megryann

megryann Aşkımın aşkı.... Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Arkadaşlar 2 gündür çarpıntım var.Yattığım yerde bile vücudum resmen sallanıyor.Kulağımdan duyuyorum kalp atış seslerimi zonkluyor resmen.Hiç bir iş güç yapamaz oldum.Az bir iş yapsam nefes nefese kalıyorum.Uyur vaziyette bile 100 ün üstünde atıyor nabzım.Çok çabuk yoruluyorum ve sürekli uyuma ihtiyacı hissediyorum.Geceleri çarpıntı yüzünden ateş basıyor nefes alamıyorum ve uyuyamıyorum.Sürekli camı pencereyi açıyorum bu seferde üşütüp hasta oluyorum burnum tıkanıyor ve nefes almam iyice zorlaşıyor.Gece uyuyamayıncada haliyle sabaha karşı uyuyorum ve gündüzleri uyumakla geçiyor.Doktorla haftaya randevum var fakat eşim halimi görünce hep acile gidelim diyor.Benim gibi olan varmı içinizde?

2. 31 Aralık 2009
  3. ducks

ducks kıpırık oğlum canımsın... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende de oluyor megryann, ama zaten hamilelikten öncede vardı.. şimdi artık kalbe daha çok yük biniyor tabi.. bazen konuşurken bile nefes nefese kalıyor insan.. hatta ekstasistol yani ek atımlar bile oluyor.çok kafana takma.. taktıkça kendini dinledikçe geçmiyor.. bende panik atak var günlerce sürdüğü oluyordu kendini dinlememeye çalış..

4. 31 Aralık 2009
  5. megryann

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Canım dinlemiyorum inan.Öncedende böyle olmuştu 1-2 sene önce resmen merdivenleri oturarak çıkıyordum en sonunda doktora gittik.Kalp grafiği çekti,tiroitlerime bakıldı bir şey çıkmadı bende bir kaç gün sonra kendiliğinden geçince fazla üzerinde durmadım herhalde atak gibi ara ara geliyor diye düşündüm.Nitekim öyle oldu arada bir tekrarlıyor fakat 2 gündür elim ayağım düşüyor bir yerlere.Kan hapı kullanamadım hamilelik boyunca mideme zarar verdi kustum hep.Doktor kansızlık olduğunu kan takviye yapacağını söyledi.Acaba kansızlığım arttığı içinmi yaşıyorum tüm bu çarpıntıları?Aklıma sadece o geldi çünkü.

6. 31 Aralık 2009
  7. megryann

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Evet evet konuşurken bile yoruluyorum.Eşim bir şey soruyor cevaplarken bile yoruluyorum sus tekrarlatma bana sus diyorum adamda şaşırıyor.Çok yorgunum yaa...

8. 31 Aralık 2009
  9. ducks

ducks kıpırık oğlum canımsın... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kansızlık ve demir eksiikliğide yapıyor tabi.. bende ikiside yok ama genede çarpıntım oluyor ara ara..

10. 31 Aralık 2009
  11. siber

siber ya rabbi çok şükür... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    megryann bendede çarpntı oluyor özellikle yemek yedikten sonra ve sırt üstü yattığım zamanlarda daha çok oluyor. dr sırt üstü yatma toplardamara baskıdan dolayı oluyor dedi ama kansızlıktan da olabiliyormuş tabi kan tahlili yaptırsan iyi olabilir.

12. 31 Aralık 2009
  13. GIYMATLIM

GIYMATLIM Emrine Şükürler Olsun.. Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    geçmiş olsun canım.. banada kansızlıktan gibi geldi.. çünki hamile değilken bile halsizlik yorgunluk bitkinlik gibi durumlar kansızlık habercisi.. şimdi senin tam bol kana ihtiyacın olduğu anda kansızlık yaşıyorsan bu seni çok zorluyor olmalı.. bebeğinde büyümüş artık maşaallah.. onada epey kan lazım annesi.. biliyorsun ki bebeğine oksijen kanla taşınıyor.. ikinizde zor durumda kalmayın.. yerimseniben

14. 31 Aralık 2009
  15. megryann

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Sanırım benimki kansızlıktan canım.Bir ay önce 8 e düşmüştü.Bir aydır hiç bir şey yapmadım dahada düştü sanırım.Doktorada gitmedim daha.Büyük ihtimal nedeni kansızlık.Haftaya randevum var inş. o zamana kadar biraz hafifler yoksa kendimi yollara vuracağım yanıyorum diye...

16. 31 Aralık 2009
  17. megryann

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Haklısın canım napsam acaba yarınmı gitsem doktora? Şimdi randevuda full doludur.Hafta sonuna giriyoruz hem... İşlerimde var hem yapılacak.Öffff öffff.....

18. 31 Aralık 2009
  19. megryann

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Canım çok düştü kan oranım.Doktora gittiğimde kan iğnesi yada kan takviyesi yapabilir sanırım.Hap mahvediyor çünkü midemi....

goztepe bunu beğendi.