Hamilelikte çatı ağrısı

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve elmadag tarafından 12 Ocak 2010 başlatılmıştır.

12 Ocak 2010
    Konu Sahibi : elmadag
  1. elmadag

elmadag Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    35.hafta içndeyim çok kötü çatı ağrısı yaşıyorum.Ayrıca kalça kemiklerim sızlıyor sabaha kadar.Geceleri yatakta dönerken,yürürken,bacaklarımı hareket ettirirken garip bir şekilde çatı kemiğim ağrıyor hareket etsem bir türlü etmesem bir türlü .Çatı ağrısı dediğim şey apış arasındaki kemikler.Sizde de varmı bu ağrı ya da bir çaresi varmı bunun arkadaşlar artık ilerleyen zamanlarda ne halde olacağım diye düşünmeye başladım..yürümekte de iyice zorlanma olursa diye korkuyorum.

2. 12 Ocak 2010
  3. ozzee

ozzee Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    elmadağ;bende 33 haftalık hamileyim..bende de çatı ağrısı war..hatta çatının ne olduğunu ağrıyınca anladım..yürümekte ve bacaklarımı açmakta zorlanıyorum..doktorum çok normal olduğunu kemiklerin doğuma alıştırma yaptığını söyledi..umarım sağlıkla doğum yapıp evlatlarımızı sağlıkla kucağımıza alırız..

4. 12 Ocak 2010
  5. Mntha

Mntha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    86
    Normal dir canim benim de 44 gunluk bebegim var son zamanlarda ardik cati kemiklerim yururken kuturdemeye baslamisti. dogumdan sonra geciyor sabir ins.
    Rabbim yardimciniz olsn.

6. 12 Ocak 2010
  7. DUYGUSUZduygu

DUYGUSUZduygu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ahhhh ahhhhh bacimmm hiccc sormaaaa eyvahedigeldismile

8. 12 Ocak 2010
  9. sumay

sumay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    50
    Ödül Puanları:
    108
    ben de ayni dert, 35+4 teyim..cati kemigi agrisi,bel agrisi,bacagin ic tarafinda kikirdak agrisi... ama üzülecek bir durum degilmis. vücut kendini doguma hazirliyor, dolayisiyla kalca kemikleri aciliyor. bir de bebegin agirliginin her gecen hafta arttigini düsünürsek... doguma kadar böyleyiz.bebeklerimize saglikli bir sekilde kavusalim da... hepsine sabir yerimseniben

ben günlük yarim saatlik yürüyüslerin cok faydasini gördüm, bir de bu haftalara uygun egzersizlerin. herkese tavsiye ederim.

10. 12 Ocak 2010
  11. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    34.haftamı dolduruyorum cektıgım agrı catı agrısıysa bende yasıyorum. son 2 haftadır sag kasıgım cok afedersınız vajınamın sag tarafı ve bacagımın ıcı fecı durumda. gıyınırken ayagımı yukarı bıle cekemıyorum. yururken soldan saga donerken bıcakla oyuyolar sankı. doktorum adele agrısı oldugunu ve normal oldugunu soledı ama ıcım cekılıyo resmen!

12. 13 Ocak 2010
  13. Poseidon83

Poseidon83 sudagidan.blogspot.ae Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    cok siddetli degil ama bende de var tarif ettiginiz agrilar

14. 11 Mart 2011
  15. HALELA

HALELA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    Walla ben 25 haftalık hamileyim. En erkenci benim heralde. 2 haftadır bende var. Yatakta dönerken, yataktan kalkarken, oturup ayaklarımı uzatırken bile yaşıyorum ağrıyı. Umarım sonuna kadar sürmez =( Acaba iyi gelece egzersiz birşey varmıdır? Daha hamileliğim ağırlaşmadığı halde çok ağırmış gibi yürümek zorunda kalıyorum. Mahçubiyet yaratan bir durum maledef...

16. 11 Mart 2011
  17. sevil01

sevil01 oğlum benim en kıymetlim! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    emin ol canım beterin beteri var aynı agrıyı ben yasıyorum ve 24. haftadayım doktor erken dedi dün acillik oldum ben nasıl dayanıcam ya

18. 11 Mart 2011
  19. melekmehmet

melekmehmet CANLARIM BENİMMMM (M-T) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    1haftam falan kaldı doğuma ama 2aydır çekiyorum bu ağrıları şu 15gündür gece uykusu diye birşey bilmiyorum bu bacak ağrılarından ve korkuyorum gece gündüz ağrıyo nasıl normal doğum yapacağım diye doğumdada ağrır bu bacaklar