Hamilelikte cep telefonu kullanımı.Herkes mutlaka okusun !!!!

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve ebrunver tarafından 25 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

25 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : ebrunver
  1. ebrunver

ebrunver Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Hamile kadınlara cep telefonu uyarısı
    Hamilelik döneminde cep telefonu kullanan annelerin doğacak olan çocukları başta davranış bozukluğu olmak üzere çeşitli ruhsal hastalık riski taşıdığı belirtildi.
    ABD’nin Los Angeles Üniversitesi ile Danimarkalı Aarhus Üniversitesi tarafından yapılan geniş kapsamlı araştırma sonuçlarına göre, hamilelik esnasında kullanılan cep telefonları doğacak olan çocukta davranış bozukluklarına yol açıyor.

7 YAŞ ÖNCESİNDE CEP TELEFONU KULLANDIRMAYIN

Yaklaşık 13 bin çocuk üzerinde yapılan araştırmada hamile bir kadının günde bir kaç kez cep telefonu eline alıp kullanması bile doğacak olacak çocuğun hiperaktivite, davranış bozuklukları, okul çağına geldiğinde duygusal karmaşa gibi bazı ruhsal hastalıklara yakalanma riskini taşıdığı ortaya çıktı. 7 yaş öncesi cep telefonu kullanan çocuklarda da bu yüzden çeşitli davranış bozuklukları meydana gelebiliyor.

DAVRANIŞ BOZUKLUĞU YÜZDE 80'LERDE

1990 yıllarının sonunda Danimarka’da yeni doğan 13 bin 159 çocukta yapılan araştırmada, davranış bozukluğu yaşayan bebeklerin annelerinin yüzde 54’ün hamilelik sırasında cep telefonu kullandığı ortaya çıktı. 7 yaş öncesi cep telefonu kullanan çocuklarda görülen davranış bozukluğu ise yüzde 80’e kadar yükseldi.

Konuyla ilgili yapılan araştırmaların öncülerinden olan New York Mount Sinai Üniversitesi Profesörlerinden Sam Milham, ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada elde edilen araştırma sonuçlarının doğruluğunu savunarak Kanada'da radyasyon verilen hamile farelerde yapılan benzeri bir deneyde benzer sonuçların ortaya çıktığını söyledi.

2. 25 Temmuz 2008
  3. strawberrylips

strawberrylips oğlum ve minik meleğim❤ Üye

Beğenildi:
    346
    Ödül Puanları:
    153
    Canım malesef ben kullanmak zorunda kalıyorum yakınlarıma söyledim kaç kere zararlı olduğunu ama kimse anlamıyor bende korkuyorum açıkçası yapabildiğim tek şey hoperlöründen konuşmak kulağıma dayamadan konuşmaya çalışıyorum inşallah bebişim sağlıklı olur

4. 25 Temmuz 2008
  5. uglywife

uglywife Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bu araştırmalar ciddiye alınmalı elbette...
    Ama hayatımıza öyle bir girdi ki cep telefonları nasıl yapıp uzaklaşacağız ki
    kulaklık kullanmak işe yarar mı aceba, sanırım sadece kendi beynimizden uzak tutabiliriz kulaklıkla
    Ama yaydıgı elektromanyetik dalgalar nedeniyle bebişimizi korumaya yetmez :-(
    Cep telefonunu hala hayatına sokmamış bir kaç tanıdığım var, şimdi daha bi haklı buluyorum onları...

6. 25 Temmuz 2008
  7. gxixdacxix elif

gxixdacxix elif hepgüldürmek isterim seni Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim hamilelğim kısa sürmüştü ama dikkat ediyordum.yattığım zaman mutlaka kapatırım telefonumu.bulunduğum odada tutmazdım.bir de dışardayken , çantamda olunca çok rahatsız hissettiğim için kapalı tutardım, işe gidince ara ara açardım...aslında çok önemli bir konu...
    bu arada alış veriş merkezlerinin girişindeki güvenlik kabinlerinde radyasyon varmış.mutlaka görevliye hamile olduğunuzu söylemelisiniz!!!!-DİKKAT--

8. 25 Temmuz 2008
  9. gxixdacxix elif

gxixdacxix elif hepgüldürmek isterim seni Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bu arada otobüste falan benim telefonum kapalı oluyordu ama bi bakıyordum yanımdakinin elinde iki telefon birden...öbür taraftaki de konuşuoyr falan...zor biraz ama bireysel olarak bence mutlaka dikkat edilmeli..

10. 25 Temmuz 2008
  11. MTS

MTS Minik meleğim hoşgeldin.. Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Evet kızlar bunlar gerçekten çok faydalı bilgiler...Dikkat emek lazım ama nereye kadar..heleki de ev telefonunuz da yoksa cep telefonu sizin için vazgeçilmez oluyor...

12. 26 Temmuz 2008
  13. serapilhan

serapilhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim doktorum daha ilk gidişimde cep telefonunu ve telsiz telefonu yasaklamıştı ama cep telefonsuz olmuyorkı nasıl olucak bılmıyorum

14. 26 Temmuz 2008
  15. ebrunver

ebrunver Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çoğumuz mecburuz haklısın ama ben kendimi çok kötü hissettim okuyunca :bbo:

16. 26 Temmuz 2008
  17. ebrunver

ebrunver Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok haklısın ama ne kadar uzak kalksak o kadar iyi sanırım fisfisfis

18. 26 Temmuz 2008
  19. ebrunver

ebrunver Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ev de ve ya işte mesela kapalı tutsak ulaşan insan bi şekilde ulaşır zaten benneyaptımki