Hamilelikte cilt bakımı (nemlendirici, güneş kremi, yağlar)

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve giovinetta tarafından 22 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

22 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : giovinetta
  1. giovinetta

giovinetta Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    41
    13 haftalık hamileyim. İlk haftalarda cilt bakım ürünlerimi kullanmayı bırakmıştım ama cildim alışık olduğu için kullanmadığım zamanlar rahatsız oldum, biraz sabrettim. Doktoruma sordum, rahatça kullanabilirsin dedi. Dermatologa gittim, o da herhangi bir marka önermedi ama karnına mutlaka bebe yağı kullan dedi. 2 haftadır her akşam bebe yağı kullanıyorum. Yüzüm için de çeşidi azalttım ve değişiklik yaptım. Eczacım, temizleme için Murad Vitalic temizleme köpüğü, Murad waterproof güneş kremi ile Bioderma sensibio light nemlendirici önerdi. Kullanmaya başladım, memnunum ama çok da rahat değilim; kimyasallar bebeğime geçer mi diye. Acaba dermatologundan öneri alan veya kullandıklarından memnun kalan/doğallığından emin olan var mı?

2. 22 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : giovinetta
  3. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    cogu doktor kozmetigin bebege zarari olmadigini soyler,bende icerigine dikkat edildigi surece normal kozmetik kullanimina hamilleikte de devam edilebileceginu dusunuyorum.Ben iceriginde paraben olmamasina dikkat ediyorum o kadar.