Hamilelikte doktorun önerdiği peynir

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve edaberk tarafından 11 Ekim 2010 başlatılmıştır.

11 Ekim 2010
    Konu Sahibi : edaberk
  1. edaberk

edaberk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    benim doktorum izmir tulumunu tavsiye etti.ancakmarketlerde baktım ambalajlı ürün bulamadım.ama normal şarküteri reyonunda jelatinlenmiş olarak satıyorlar hani tadına bakıp alabildiğimiz yer.
    ordaki eleman pastorize olduğunu söyledi ama ben yinede tam emin olamyorum yemek konusunda.çünkü pastorize olmayanlar zararlı bizim için siz hangi peynirleri tüketiyorsunuz

2. 11 Ekim 2010
  3. emosemos33

emosemos33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    vala canım hangisini istiosa onu iorum canım ki kaldıki kahvaltıda en az 5çeşit penirim oluor çünki acaip düştüm ve hiç dikkatte etmedim pastorize yada diil bi zararı olucanı düşünmüorum hani zaten vücut biz istesekte istemesekte zararlı olanları istifra ada diger şekilde atıor vücuttan özel durumun varsa bilemem tabi ama çig et ve türleri dışında hiçbişee dikkat etmiorum herşeyden alıorum :):)şakkıdışakkıdı

4. 11 Ekim 2010
  5. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Merhaba konunuz içeriği nedneiyle taşınmıştır.İyi paylaşımlar dilerim.:a.s.:

6. 11 Ekim 2010
  7. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    pastörize dışında almıyorum.
    çevrenizdeki marketlerde bulamazsanız sütaşın sitesinden online satın alabilirsiniz.

Son düzenleme: 11 Ekim 2010
  8. 12 Ekim 2010
  9. hipperaktif

hipperaktif bal kızım,kaymak kocam:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben de çiğ et dışında diğer şeylere dikkat etmiyorum. Markette ne peynir varsa onu alıyoruz. Doktorunuz neden böyle bir şey söyledi? Brusella açısından mı yoksa toksaplazma açısından mı

10. 12 Ekim 2010
  11. edaberk

edaberk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    mrb hanımlar.doktor pastorize olmamış süt yoğurt ve peynirin içeriğinde bakterilerin olduğunu söyledi.
    2 ayrı doktor ve diyetisyen aynı şeyleri söyledi.zararlı yeme dedi.şu an için herhangi bir özel durumum yok.