hamilelikte ekstrasistol yaşayanınız var mı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve ducks tarafından 18 Aralık 2009 başlatılmıştır.

18 Aralık 2009
    Konu Sahibi : ducks
  1. ducks

ducks kıpırık oğlum canımsın... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Selam arkadaşlar; ben 3 yıldır panik atak hastasıyım.. hiç ilaç kullanmadım.. bayağı bir atlatmıştım.ama son zamanlarda ekstrasistollerim oluyor.. şu anda 29 haftalık hamileyim.. hamilelikte ekstrasistollerin olabileceği yazıyor... benim gibi hamileyken ekstrasistol yaşayanınız var mı?

2. 18 Aralık 2009
  3. nerbay

nerbay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    KALP EK ATIMLARI (EKSTRASıSTOL)
    Çoğu kişinin, kendini bütünüyle iyi hissettiği bir sırada, çoğunlukla dinlen-mefdurumundayken, kalp dolayında ga­rip bir duygu fark ettiği olmuştur. Bu duyguyu herkes değişik bir biçimde ifa­de eder; kalpte bir heyecan hissi, bir ka­nat çırpışı, göğüste bir darbe, kalpte bir sıçrama gibi tanımlara sık rastlanır.
    internetten baktım,tanımı buymuş.vallahi bende 2-3 senedir panik atak hastasıyım.arada böyle benzer rahatsızlıklar yaşıyorum.ama yanında nefes almada zorluk,ateş basması,karın ağrısı,mide bulantısı,titreme.heyecanlanma vb. rahatsızlıklarda yaşıyorum.

4. 19 Aralık 2009
  5. irem4006

irem4006 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    canım ben herzaman yaşıyorum acillerin kapısındaydım şu zaman kadar
    korkulacak bişey olmadıgını söylüyorlar ama elde degil
    üzülme bi tek sen degilsin
    bitkisel sakinletirici şurup filan al papatya cayı iç
    gecer inşllh
    kendini başka işlere konsantre et.gecmiş olsun

6. 19 Aralık 2009
  7. tugyann

tugyann sehle84 Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende panik atak hastasıyım uzun zamandır EKSTRASıSTOL) dediğin rahatsızlık bended oluyo arada kendimi mutlu hissetiğimde yorgun olduğumda genellikle gece oluyo kalbim değişik atıyo kelebek çırpması gibi oluyo sonra hızlı hızlı çarpıyo kalbim demek oluyomuş hamileyken zor oluyo bu hastalık 18 haftalık hamileyim bende allah yardımcımız olsun arkadaşlar.

8. 23 Aralık 2009
  9. ducks

ducks kıpırık oğlum canımsın... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    evet genelde dinlenirken oluyor.. yada bizle ozaman farkediyoruz..

10. 23 Eylül 2011
  11. hpt_honey

hpt_honey bebişim gıvış gıvış maşlh Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bendede çk önceleri ara ara oluyodu 2 gündr sürekli korkutuyo nasıl bi illettr bu yahu:KK53:

12. 6 Ekim 2011
  13. suur

suur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    selam,
    bende de 1 aydır var kızlar..panik atak hastası değilim.önce geçer diye düşündüm ama hala geçmedi ve arada oluyor.çok rahatsız edici bir durum...
    Kardiyologa gitmedim, gitmem gerekli mi onu da bilmiyorum.doğumda bir problem olur mu acaba?

14. 6 Ekim 2011
  15. eczilayda

eczilayda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    63
    Ben hasta değilim ama benim de ara ara oluyor. Gebelikte kalpten geçen kan miktarı 2 katına çıktığı için olabiliyormuş.
    Doktorum her muayenemde çarpıntın var mı, yürüyüş sırasında olmayacak şekilde süresini kısıtla dedi. ama benim genelde yatağa yatınca oluyor. Hele ki yatağın için döneyim davul gibi oluyor. Normal diye kendimi telkin ediyorum, paniklemeyince geçiyor.

16. 6 Ekim 2011
  17. bernysita

bernysita akdem Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    aynen bnde bu konudan çok rahatsızım eğilip kaltığımda yada yürürken birden kalbim tekliyo böyle bi boşlukta çarpıyomuş gibi oluyo azımda hissediyorum kalbimi..hele bide yatarken arkadan birisi vuruyo sanıyorum özellikle sırt üstü yatarken çok zorlandığını hissediyorum..ztn panik bi tipim en ufak şeyde heycanlanırm ve o sırada kalbim tarif edilmez bi şekilde yanma gibi hisle boşalır elim ayağım..gebeliktenmi bilmiyorum ama nefes almadada zorlanmaya başladım daralıyorum kalbim ztn sağlam değildi şimdi iyice tuhaflaştı

18. 13 Kasım 2011
  19. hpt_honey

hpt_honey bebişim gıvış gıvış maşlh Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    :KK30:
    evet canım hamilelikten bilmem bende artık hergün bazen her an oluyo dr korkuttu kalop dr karorkma diyo kafayı yedim 7 yıldan sonra gelen kızıma bişi olcak die çok korkuyorum normal doğum olamazmışım hayırlısı:KK30: