hamilelikte emzirmek

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve kestane tarafından 20 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

20 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : kestane
  1. kestane

kestane Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar 8 aylık oğlum var ve sanırım 9 haftalık hamileyim doktoruma önümüzdeki hafta gidicem benim oğlum çok güzel emiyodu ek gıdaya geçince daha az emmeye başladı bende farklı şeyler yiyiyo ondan azaltmıştır dedim ama hamileymişim meğer hamilelikte emzirme sakıncalımıdır bu konuda bilgisi olan varmı acaba

2. 20 Temmuz 2010
  3. fatolina

fatolina 2 MAYISTA 68 OLİİİCİMMM:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım ben zehirler diye biliyorum
    annemde anlamamış ama zehirlenmiş ablam öyle sölemişti aklımda öyle kalmış
    bu arada hayırlı olsun maşallah çok hızlısın :)))

4. 20 Temmuz 2010
  5. kestane

kestane Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    yaaa sorma canım biz bile ne kadar hızlı oolduğumuza inanamadık zehirlenme derken nasıl acaba benim oğlan çok sık emmiyo ama isteksiz belli sütün tadına baktım aynı değişmemiş tatlı yani

6. 20 Temmuz 2010
  7. hayell.

hayell. Ömür hayalleri beklemez.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    bende öyle biliyorum ama ne kadar doğru bilmem hayırlı olsun canım Allah analı babalı büyütsün

8. 20 Temmuz 2010
  9. hayell.

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    sütün bebeğe yaramaz derler çocuğu ishal yapıyomuş diye duymuştum

10. 20 Temmuz 2010
  11. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    o süt anne karnındaki bebeğin hakkıymış öyle derler , ben de zehirler emzirlmez diye biliyorum.allah yardımcın olsun kızım 7 aylık , bir an kendimi yerine koydum, ve ne kadar zor diye düşündüm. allah yardımcın olsun.

12. 20 Temmuz 2010
  13. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    nasıl bakıcan kıyamam çok zorlanacaksın.inşallah zorlanmazsın ikisi bir büyür.

14. 20 Temmuz 2010
  15. hayell.

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    İki gün evvel yazdığım yazıda, hamile iken emzirmek istemediğimiz için Derman'ı sütten kesmeye çalıştığımızı söylemiştim. Bu konuda o kadar araştırma yaptım, öyle çok insan dinledim ki anlatamam. Sonuç olarak, bugün evimize gelen sağlık görevlisi, eşime hamile iken emzirmenin bebeğe herhangibir zararının olmadığını söyleyince artık kararımı verdim

Hamile iken emzirmek bebeği zehirler olayı safsata

Ancak Şu var ki hamile ve emziren kadınların çok çok iyi beslenmeleri gerekiyor. Zira bu durumda emzirmenin tek zararı anneye. Çünkü anne karnındaki bebek zaten gerekenleri her haülarda alıyor. Emen bebek ha keza. Kala kala anne kalıyor. Vücudu süt mü üretsin, yoksa yeni doğacak bebeğe kan mı taşısın! Beslenmesine dikkat eden annelerde hamile iken bir süre daha emzirmenin hiçbir sakıncası yok, ama vakitlice mesela doğuma 3 ay kala kesilmesi de iyi olur diye düşünüyorum çünkü bu kez de bebek doğduğunda asıl süte ihtiyacı olan varlık o olacak, ve diğer yumurcağın sıram ne zaman gelecek diye beklemesi de pek doğru olmaz

alıntıdır

16. 20 Temmuz 2010
  17. kestane

kestane Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    allaha şükür ki oğlum çok yaramaz bi çocuk değil oğlumun bebekliği gibi geçerse zorlanmam annem ve kayınvalidem yakın bana onlarda yardımcı oluruz diyolar inş.sağlıklı bi şekilde kavuşurum bu yavrumada çok erken oldu ama allhım böyle uygun görmüş biz istemeden bize hediye etti nice insanlar ve yıllarca uğraşıyo ama olmuyo bize allahım vermiş bu canı yaşatmaktan başka yapabilceğimiz bişey yok başlarda çok kafam karıştı aldırma konusunda ama eşim saolsun hiç bi zaman aldırma taaftarı değildi herşeyde vardır bi hayır

18. 21 Temmuz 2010
  19. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    canım Allah saglıkla kavustursun bebegıne.
    batıl şeyler bunlar.hamıleyken emzırmenın tek zararı sana canım. cunku hem emzırerek kucagındakını beslıyosun hem vucudun karnındakını besleyıp buyutmeye calısıyo. dolayısıyla 2 cana can verırken sen harap oluyosun. kendıne cok ama cok ıyı bakman gerekıyor. gayet tabı emzırebılırsın. hem saglık gorevlısı de oyle demiş bak. cocugunu sutunden mahrum etme derım. ama kendıne de cok ıyı bak...