Hamilelikte enfeksiyon ve rahim yumuşaması yaşayan varmı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve burcuuu tarafından 11 Şubat 2009 başlatılmıştır.

11 Şubat 2009
    Konu Sahibi : burcuuu
  1. burcuuu

burcuuu O 62 kg geri gelecek :) Üye

Beğenildi:
    56
    Ödül Puanları:
    153
    Merhaba kızlar, 25 hafta 2 günlük hamileyim,geçen hafta kasık ağrısı nedeniyle doktora gittim, kan ve idrar tahlili ve vajinal muayene yapıldı,idrarda ve vajinada enfeksiyon varmış, rahim ağzı yumuşak dedi,riskli gebelikmiş sürekli yatacaksın dedi,sadece wc için kalk dedi, 3 ilaç verdi biri düşük önleyici Nidilat bunu 6 saatte 1 alıyorum,diğeri antibiyotik oda enfexia, öbürü vajinaya sırınga gibi bi aletle sıkılan bi kremdi , şimdi sürekli yatıyorum,benimle benzer bir durum yaşayan varmı aranızda?Rahim yumuşaması düzelebilen birşeymi?

2. 11 Şubat 2009
  3. canım çok geçmiş olsun ama bildiğim kadarıyla hamileyken kesinlikle antibiyotik kullanılmıyo benim dr bana öyle dedi enfeksiyon kapma durumun olursa anca bol bol su içiceksin öyle geçireceksin dedi.rahim yumuşaması hakkındada çok üzgünüm bir bilgim yok...

4. 12 Şubat 2009
  5. burcuuu

Beğenildi:
    56
    Ödül Puanları:
    153
    Sağol cnm,hamileliikte gereksiz yere antibiyotik kullanımı yanlış tabi kesinlikle,ama 6. aydan sonra enfeksiyonlar erken doğuma neden olduğu için mutlaka antibiyotik tedavisi gerekiyor zaten verdikleri antibiyotiklerde gebelikte kullanılmaya uygun düşük dozlu olanlar

6. 22 Nisan 2009
  7. glsncck

glsncck Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    çok geçmiş olsun aynı durum ablamdada var şuan oda 26+5 hftalık hamile ve iki gün önce doktor nidilat ve ağrı kesici ilaçlar verdi. Allah tüm bebek bekleyen annelere sağlık versin sağlıcakla bebeklerine kavuşsunlar senin durumun nasıl hala devam ediyormu risk.

8. 22 Nisan 2009
  9. paradises

paradises Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    rahim yumuşaması internetten okumuştum.erken doğum riski diyor..canım benim geçmiş olsun.kasılmalarına dikkat et.bendede enfeksiyon çıktı.antibiyotik kullandım.aksef diye bi ilaç.kasılmalarım olmuştu ama benim.meğer enfeksiyonmuş.geçmiş olsun canım.

10. 22 Nisan 2009
  11. burcuuu

Beğenildi:
    56
    Ödül Puanları:
    153
    Teşekkürler kızlar, çok şükür en kötü zamanları anlattık,bugün bebeğim 35hafta 2 günlük oldu, yaklasık 11 haftadır sadece wc için kalktım, geçen hafta dr a gittiğimizde yatak istirahatine devam dedi, bu cts günü yine gidicez, bakalım ne dicek, belkide kalk artık der ya inş.

glsncck, cnm ablan aynı benim gibi yatsın,nidilat bu konuda çok iyi, Allahın izni ile hiç birşey olmaz inş. bebişine, bak ben 23. haftamdan beri yatıyorum, 35 bitti, bunu söyle ona, kızın morali yerine gelsin, benim 32. haftada kestiler nidilatı

paradises, cnm sanada geçmiş olsun, kasılma hissetmiyorum, hayırlısı bakalım, bunu bir imtihan olarak düşünüyorum, Rabbim dermansız dert vermesin inş.

12. 22 Nisan 2009
  13. glsncck

glsncck Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    a.s.

14. 22 Nisan 2009
  15. burcuuu

Beğenildi:
    56
    Ödül Puanları:
    153
    Amin cnm inş, inş. ablanda bebişini vaktinde ve sapasağlam olarak kucağına alır
    a.s.

16. 22 Nisan 2009
  17. paradises

paradises Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım çoğu gitmiş azı kalmış.bende ilk 3 ay yattım.bilirim yatmanın ne olduğunu.doğumunuda yaz.haberdar et bizi.

18. 22 Nisan 2009
  19. burcuuu

Beğenildi:
    56
    Ödül Puanları:
    153

Evet cnm az kaldı sayılır, zaten insan yatmadan bilemiyor nasıl bişey olduğunu, ben bile yatınca anladım, çok dua ettim yatalak insanlar için, doğumu yazarım cnm yazmam mııı, hemde hikayesi ile birlikte yazmayı düşünüyorum
    :CüvCüv: