Hamilelikte Evcil Hayvan (Köpek) besleyen varmı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve sibush tarafından 4 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

4 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : sibush
  1. sibush

sibush Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    Gebeliğin ilk ayındayım:))) ufacıkta bir köpişim var asla vazgeçemiyeceğim. Çevremde sürekli baskı var uzaklaştır köpişini diye ama doktorlar ve internetten okuduğum kadarıyla bir sorun yok ... Hakikaten dikkat etmem gerekenler neler? Bilgisi olan varmı? Hamileyken köpeği olan, doğum yapan???

2. 4 Mayıs 2010
  3. Pamik_PrenSes

Pamik_PrenSes Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Bende Hamileyim Bizimde bir Alman kurdumuz var fakat evde beslencek bir köpek olmadığı için evimizin bodrum katında besliyoruz boshayallersmile bence hamilelikte bi sorun olucağını düşünmüyorum sonuçta onunla vakit geçirmek insana gerçekten iyi gelir seven biriysen benim eşim ilgileniyor onunla bazn aralarındaki bağı kıskanmıyor değilim :kedi: farklı bir duygu yani ama bende mümkün olduğu kadar bu aralar samimi olmamaya çalışıyorum neden olsa ne kadar temiz baksanda hayvan illa bir tüyü vs si oluyor insan ister istemez üstüne başına yapışıyor tüyleri e bu ibi tüylerinde yemeğimize karışması hoş olmaz birde şimdi sen iki canlısın bebeğinide düşünmek zorundasın biraz dikkatli olduktan spnra sorun olucağını sanmıyorum.

4. 4 Mayıs 2010
  5. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    canim yapman gerekenleri hemen yazayim simdi buraya tum hayvan dusmanlari bin turlu sey yazicak ilk is bu insanlara kulagini kapamak olsun:))
    ben su an tup bebek tedavisindeyim ve iki kopegim var, kendi jinekologum da dahil uc doktor iki veterinerle gorustum, hos zaten bildiklerimi soylediler ama kisacasi bilgilerim kulaktan dolma degil:))
    ic parazit ilaclarini duzenli yapicaksin ve ozellikle bahar yaz sonbahar aylarinda dis parazit ilaclarina da dikkat ediceksin; bebisin geldiginde de evi her gun supureceksin. zaten hayvan sahipleri bu saydiklarimi hep yapiyor sadece iki kat dikkat ilac zamanlamalarina.
    sana simdi toxzo plasma testi yapilacak her hamileye yapiliyor. egerki bagisikligin yoksa sebzeleri iyi yikayacaksin ve bunu asil kirmizi etten kaptigimiz icin eti iyi pisirmen lazim e ama insanlar bunun hayvanlardan gectigini dusunuyor, kedi ve kopek besleyenlere ondan uzaklastirin diyorlar. oysaki kopek bu paraziti kapamiyor kedi kapiyor o da hayatinda sadece bir kez, kaptiktan sonra asilanmis gb bagisiklik oluyor kedide kimseye veremiyor bir daha. bu arada toxzo plasma gercekten cok cok onemli ve hamile kadinin kapmamasi sart, ama altini tekrar tekrar ciziyorum asil yedigimiz kirmizi etten kapiyoruz etleri cok iyi pisir salatayi srikeli suda yika.
    tum bu surecte kopegine de her ihtimale karsi asla pismemis et ya da kemik verme.zaten vermedigini tahmin ediyorum.
    bebegin gelmeden de odasini esyalarini koklamasini saglayacaksin sen hastanedeyken siz eve donmeden esin bebegin kokusunu sinmis bir esyasini getirecekki kopisin bebeginin kokusuna alissin.
    zaten bebek uc ayliga kadar hep kucakta olacagi icin o zamana kadar kopegin bebegine coktan alismis hatta onu korumaya baslamis olucak :nazar:
    harika bir hamilelik gecirmen dilegiyle, veterinerinle gorus o gerekli prazit ilaclarini duzenli yapacaktir.

mirayculcuoglu ve SeviLSevvaL bunu beğendi.
  6. 4 Mayıs 2010
  7. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    Müslümanım diye geçinenler konu hayvana gelince nedense dinlerini unutuyolar galiba.ınsana muhtaç o cana nasıl bir müslüman sokağa at diyebiliyo anlamış değilim.Kimse hayvanları sevmek zorunda değil.Ama bizim vereceğimiz yemeğe suya muhtaç bi canlıyı,evde yaşamaya alışmış bi hayvanı sokağa atmak ölüme terk etmek demek.Hayvanı da yaratan Allah bizi de.Allah'ın yarattığı başka bi candan daha mı fazla yaşam hakkımız var.
    Ben de 15 sene kedi baktım ona rağmen toxoplazmaya bağışıklığım çıkmadı.Çok kolay kapılabilen bişi diil ama maximum dikkat etmek lazım.Bebişinle köğeğin çok iyi arkadaş olacaklardır.

mirayculcuoglu bunu beğendi.
  8. 4 Mayıs 2010
  9. selenaks

selenaks Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    güzelim tokso plazma mikrobu köpeklerde degil kedilerde oluyor...benimde evimde bir köpeğim var 16 senedir besliyorum ilk hamileliğim boyunca yanımdan hiç ayırmadım bir sorunda olmadı çok şükür tam tersi hamilelik boyunca köpek besleyen anne adaylarının köpeğin kılına tüyüne alışkın olması doğacak bebeğin astım vs.. gibi hastalıklara karşı diger bebeklere göre daha dirençli olmasını saglıyormuş...gerçektende öyle şu anda oğlum 4 yaşımda köpekle oynaya oynaya büyüdü tozun içine bıraksan yine hapsımıyor :) şimdi 25 haftalık hamileyim çok şükür bunda da bir sorun yok:)

10. 4 Mayıs 2010
  11. medaa

medaa face/baris.cekiscioglu Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaşlarında dediği gibi aşılarına dikkat ettiğin sürece hiçbir problem yok benimde bi cockerım var
    arkadaşlar tıbbı açıdan gerekli açıklamaları yapmışlar zaten benim sana tavsiyem şimdiden köpeğinle ilgilini yavaş yavaş kesmen yani banyosunu eşinin yaptırması yemeğini eşinin yedirmesi ve eğer kucak seven bi köpekse bu sevgisinden hoplayıp zıplamasından vazgeçmesini sağlaman lazım
    çünkü hamilelik ilerledikçe onu senin yıkamam imkansız olacak veya kucağında taşıman
    zıplamasını yasaklamalısın ki karnına falan vurmasın

12. 4 Mayıs 2010
  13. __7n_bitirdin__

__7n_bitirdin__ GİZLİ BAHÇEM Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende istiyorum evimize bir köpiş ama hamilelikte yada bir bebekte sorun olur diye korkuyorum çokkk

14. 4 Mayıs 2010
  15. medaa

medaa face/baris.cekiscioglu Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    hiç bir zararı yok
    aksine çocuğun bağışıklık sistemini geliştirdiği gibi çocuğun en başından paylaşmayı öğrenmesine ve sorumluluk sahibi olmasına sebep oluyor evdeki hayvanlar :))

16. 4 Mayıs 2010
  17. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Ben hayvanları çok severim ama evde beslemekten yana değilim. Ama kızım köpekle büyüdü. Kayınvalidemin köpeği var çünkü. O kadar dikkat ettiğim halde 6 aylıkken kıl tüy yüzünden öksürük nöbetleri geçirdi. Doktorun ilk sorduğu soru ''evde hayvan besliyomusunuz'' olmuştu. Şimdi hayvanları çok seviyor ve köpeklerden korkmuyor ( ! ) Bu da iyi birşey değil bence. Dışarıda gördüğü her nevi hayvanı elleyip sevmek istiyor. Korkuyorum.

18. 5 Mayıs 2010
  19. ruj22

ruj22 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    386
    Ödül Puanları:
    163
    benimde köpüşüm var alman kurdu bahçede bakıyoruz ama evde olmadığından çokta düşünmedim yinede k.doğumcuma sormuştum no problem demişti:))
    ama kızım şimdi 6 aylık alex e çıldırıyo onu görünce kudurmaya ona gitmeye çalışıyo
    bende sokakta başka köpekleride alex sanmasından çok korkuyorum ablamın oğlu öyle yapıyo çünkü hemen oyun var sanıp peşlerinden koşuyo
    burda da biz çok dikkatli olucaz okadar:))