hamilelikte güneş koruyucu krem!!!

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve nastasia tarafından 29 Nisan 2010 başlatılmıştır.

29 Nisan 2010
    Konu Sahibi : nastasia
  1. nastasia

nastasia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    292
    Ödül Puanları:
    163
    merhaba anneler ve anne adayları,
    bugün güneş kuruyu krem aldım, güneş alerjim var ve kullanmak zorundayım havalar ısınmaya başladı malum... yalnız alıp eve geldikten sonra annem içime kurt düşürdü, eczacıya sordun mu hamileler için uygun olup olmadığını dedi. bende aman anne güneş koruyucu bu ne zararı olurki dedim... ama nettende araştırmaktandan geri kalamadım... nette baktımda hamilelerin güneş koruyucu kullanmalarının sakıncalı olduğuna dair yazı okudum... sizler ne düşünüyorsunuz... aklım çok karışık eyvahedigeldismileeyvahedigeldismile

2. 29 Nisan 2010
  3. nastasia

nastasia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    292
    Ödül Puanları:
    163
    kimsenin bi bilgisi yok mu çok tedirginim:KK43:(U

4. 29 Nisan 2010
  5. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    kremin zararli olup olmadigini bilmiyorum ama kremsiz gunese cikmak da zararli sonucta,cildini korumak zorundasin.Hamilelere ozel gunes koruyucu krem oldugunu sanmiyorum o yuzden mecburen normal koruyucalari kullanacagiz.Ben su anda evden hic cikmiyorum fakat doktora giderken 1 saat icin ble olsa koruyurcumu suruyorum,cildim cok lekeleniyor cunku.Yine de icin rahat edemediyorsa doktoruna sor.

6. 29 Nisan 2010
  7. nastasia

nastasia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    292
    Ödül Puanları:
    163
    benim daha lekelenmeler başlamadı cnm ama hergün işe gidip gelirken mecburan güneşe maruz kalıorum ve de dediim gibi alerjim var ztn beyaz tenliyim sadece yüzüme deil açıkta kalan her yere sürmem gerek yoksa çok kötü oluorum bikaç gün sürmesem mutlaka doktora gitmem gerekio ozmnda ilaç kullanmam gerekio... yani onu kullanmaktansa güneş koruyucu daha mantıklı gelio bana... sen doktora sormuşmuydun cnm

Cefcef bunu beğendi.
  8. 29 Nisan 2010
  9. nazalp

nazalp yemekcininmekani.blogspot Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    canım aldıgın guneş koruyucusu hangisi
    tabiki kullanmalısın ama bunların zararsız içerikli olanları var
    onlardan kullanabilirsin

10. 29 Nisan 2010
  11. nastasia

nastasia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    292
    Ödül Puanları:
    163
    daylong aldım cnm alerjim olduu için eczacı onu tavsiye etti ama aklıma hiç gelmedi hamilelikte etkili olup olmadıı sormadım bende onu

12. 29 Nisan 2010
  13. nazalp

nazalp yemekcininmekani.blogspot Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    canım nette içeriğini buldum kremin
    ve çok masum değil içeriği sende incele istersen

İçeriği: Bis-Etilheksiloksifenol Metoksifenil Triazin, Etilheksil Triazon, İzoamil p-Metoksisinnamat, Etilheksil Metoksisinnamat, Metilen bis-Benzotriazolil Tetrametilbütilfenol, Bütil Metoksidibenzoilmetan, Propilparaben, Metilparaben, Yardımcı maddeler.

Etkisi ve özellikleri: Cildi güneş ışınlarından korur. Daylong Actinica, hoş bir kozmetik losyon içerisinde, UVA ve UVB ışınlarına karşı çok yüksek spektrumlu bir koruma sağlar.

Kullanım alanları: Yetişkinler ve çocuklar için uygun güneş koruması sağlar.

Kullanım şekli: En iyi koruyucu etki için, Daylong actinica’nın her sabah, gün boyunca güneşe maruz kalacak alanlara uygulanması gerekir. Daylong actinica uzun saatler boyunca maksimum koruma sağlasa da, güneşe aşırı duyarlı ciltler yine de güneşe uzun süre maruz bırakılmamalıdır. Daylong actinica, diğer kozmetik ürünlerden önce ve güneşe çıkmadan en az 20 dakika önce uygulanmalıdır (Daylong actinica’nın birkaç dakika boyunca deriye nüfuz etmesi beklenmelidir). Uzun süre suyla temas edilmesi halinde uygulama tekrarlanmalıdır. Daylong actinica, non-melanom deri kanseri (NMDK) ve polimorf ışık erüpsiyonu (güneş alerjisi) riski taşıyan kişilerde kullanılabilir.

Yan etkileri: Bilinen bir yan etkisi yoktur.

alıntıdır

14. 29 Nisan 2010
  15. nastasia

nastasia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    292
    Ödül Puanları:
    163
    açıkçası yukarıda yazanlardan ben pek bişey anlamadım ama makalede özellikle çinko içeren kremlerin tehlikeli olduu yazılıydı hamileler için bunda yok ozmn sakınca deil mi ki fazla??

16. 29 Nisan 2010
  17. yasminsu

yasminsu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar cilt doktoru bana avene çocuklar için güneş kremini önerdi.ben kullanıyorum memnunum.kremin içinde parfüm olmaması da önemliymiş bu arada

Cefcef bunu beğendi.
  18. 29 Nisan 2010
  19. ilgimmm

ilgimmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ya bence güneş koruyucularının hiç bir sakıncası olmaz sonuçta makyajda yapıyoruz ve hepsi kimyasal ama keşke dermotolojik bi krem alsaydın bioderm falan bana daha sağlıklı gibi geliyo buna benzer daha bi çok krem vardır