hamilelikte kabızlık çekenler lütfen baksın

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve yamukprenses tarafından 24 Şubat 2010 başlatılmıştır.

24 Şubat 2010
    Konu Sahibi : yamukprenses
  1. yamukprenses

yamukprenses Çoban torunu,yörük kızı,gururlu... ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    12.260
    Ödül Puanları:
    288
    merhaba arkadaşlar,14+3 hamileyim ancak son 2-3 gündür kabızlığım başladı ve karnımda aşırı rahatsızlık yaratıyor,ara ara kramp şeklinde ağrılar yaşıyorum ve iki büklüm kalıyorum,kan hapı,vitamin ve kalsiyum kullanıyorum;acaba bu ilaçlarmı kabızlık yapıyor yoksa dünden beri poğaça yiyorum omu yapıyor anlamadım.

sizde hamileyken kabızlık sorunu çektiyseniz bunun için neler yaptınız ne olur yazın arkadaşlar,teşekkürler.a.s.

2. 24 Şubat 2010
  3. estur

estur Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    sabah aç karnına , ılık suyun içe limon sık, bal ilave et , bir su bardağı iç ya da
    , ılık suyun içine elma sirkesi 1-2 damla damlat iç
    geçmiş olsun ..

4. 24 Şubat 2010
  5. Karxixnca Kxixz

Karxixnca Kxixz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    86
    bendede ara ara oluyor tamamen hormanal çünkü hamilelikte salgılanan progestereon kabızlık yapıyor ben sennalax diye bir ilaç alıyorum arada bebeğe zararı yokmuş ilaç istemezsen bol kayısı ve komposto tüket

6. 24 Şubat 2010
  7. ozlembln

ozlembln Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    69
    Ödül Puanları:
    108
    bana elma iyi geliyor ,bi dene istersen

8. 24 Şubat 2010
  9. goncamelek

goncamelek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben duphalac diye bi surup kullandım doktorum vermişti iyi geldi bide kayısı cok iyi geliyo bagırsakları calıstırıyor

10. 25 Şubat 2010
  11. zeytohnm

zeytohnm saglıkla gellll erkegimmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    aynı dertten muzdaribimm çok zorr oluyo enn sonunda ilaç istiycem doktorumdan

12. 25 Şubat 2010
  13. lovfun

lovfun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bana sabah aç karnına ılık ballı su çok iyi geldi canım... 1 çay bardağı içtim sabahları

14. 25 Kasım 2014
  15. yuksektopuk

yuksektopuk Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    kızla neler çektim kabızlıktan kan geldi makat çatlağı oldu 4 günde bir çıkıyordum.ıkınmam lazım canım acıyor bebeğe zarar vericem çok ıkınmakta doğum başlatıyormuş.kayısılar hoşaflar ilaç şurup 1 doz yetmio 2 doz hamileyken ilaçta kullanmak istemiyorum.enteresan bi şekilde bişi keşfettim. muşmula harika ya eskiden 4 günde 1 kere çıkarken şimdi günde 4 kere çıkıyorum.aç karınana iice olmuşlardan 5 tane yiyiyorum ılık süt yanına bide kahvaltıda maydonoz yiyorum.gece yatarkende ılıksütle beraber 5 tane muşmula çok iyi geliyor ve sayısız faydaları var .düşüğe bile engel oluyormuş deneyin şimdi bir kasa alcaz eve bulmakta zor sadece pazarda var

Muşmula Kdz. Ereğli bölgesinde ‘Töngel’ ismiyle bilinir. Gülgiller familyasından olan muşmula kış aylarında yaprak döken, eğri büğrü gövdeli, dallı budaklı küçük bir ağaçtır. Çiçekleri beyaz veya pembe renklidir. Meyvesi, buruk ve hoşa gitmeyen bir tattadır. Etlidir. 5 bölmesi vardır. İyice olgunlaştıktan sonra yenir.
    Muşmula Faydaları:
    * C vitamini ve mineraller açısından zengin olan muşmula, bağırsak ve böbreklerin düzenli çalışmasını sağlıyor.
    * Böbrek kum ve taşlarının dökülmesine yardım eder.
    * Bağırsakların iyi çalışmasını sağlar.
    * İncebağırsak iltihabı, ishal ve dizanteriyi giderir.
    * Kan dolaşımını düzenler.
    * Sinirleri güçlendirir.
    * Mide hastalıklarında faydalıdır.
    * Lumbago ve nikriste kullanılır.
    * Ana karnındaki ceninin düşmesini önler.
    * Muşmula yaprakları şeker hastalığına iyi gelir.
    * Muşmulanın çekirdeği idrar artırıcıdır.
    Muşmulanın Zararları:
    Muşmula meyvesinin bilinen bir zararı yoktur. Aksine insan sağlığı için oldukça faydalı bir meyve olarak bilinir.
    Muşmula Nasıl Kullanılır:
    Muşmula meyvesi iyice olgunlaşıp tatlandığında meyve olarak yenir. Ayrıca muşmulanın çekirdekleri ve yaprakları da ilaç olarak kullanılabilir. Muşmula çekirdeği idrar arttırır. Muşmula yaprakları kaynatılıp içilirse şeker hastalığına iyi gelir.

16. 26 Kasım 2014
  17. biyoist

biyoist Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    704
    Ödül Puanları:
    53
    Meyve ve lifli vidalar tüketmeye calis. Hamilelik döneminde kabizlik normal ama tedbirini de almazssan hemoroide neden olabiliyor.