hamilelikte kabızlık ve sonuçları!!!

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve EU3 tarafından 14 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

14 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : EU3
  1. EU3

EU3 Guest

herkese merhaba
    gerçi hemoroidle ilgili bir başlığa daha yazmıştım ama ordan ses seda çıkmayınca sizlerden de bilgi almak istedim
    ben 2005'te ciddi bir operasyon geçirdim. hemoroid ve fissür ameliyatı..
    ve 3 sene sonra tekrarladı :çok üzgünüm:
    nasıl moralim bozuk anlatamam. hamileliğimin 5. ayındayım.
    doktorun vermiş olduğu proktolog krem ve fitili kullanıyorum
    sadece acımı azalttılar. derdime çare olmadı maalesef :çok üzgünüm:
    ne kadar kabız olmamaya dikkat etsem de posalı lifli gısalar yiyip bol sıvı tüketsem de bir türlü engel olamadım
    şu son 15 günüm nasıl geçti bir ben bilirim bir de Allah
    sizler bu konuda neler yaptınız. çoğu hemoroid kreminin içinde kortizon olduğunu duydum.
    ultra prokt (doğru mu yazdım bilmiyorum) diye bir krem varmış doktor kullanamazsın dedi
    ama ben çok sıkıntılıyım
    çok özür dilerim makatım da hafiften şişkinlik oluştu.
    kafayı yemek üzereyim ben bunu nasıl iyileştireceğim diye.
    doğum yaptıktan sonra tekrar ameliyat olacağım diyorum ama her tekrarladığında ameliyat olacaksam işim var
    yardımlarınızı bekliyorum kızlar nolur
    ağlamaktan helak oldum
    bi yandan bu durumun acısı bi yandan bebeğin benim huzursuzluğumdan dolayı vermiş olduğu sıkıntı... offf ne yapacağım ben ya :çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

2. 14 Temmuz 2008
  3. bride_

bride_ vARmı NaZo GibiSİ Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    106
    Bende de var ben magnesyum alıyorum artık kabızlık sorunum kalmadı.
    Sende alabilirsin çünkü zaten magnezyumu hamilelere veriyorlar...

4. 14 Temmuz 2008
  5. mesages

mesages Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canım aynı sorun ablamdada vardı bizim ailecek bağırsaklarımız yeterince çalışmaz ablam hamile kaldığında sık sık kabızlık çekerdi doktoru ona senekot diye bi ilaç verdi onu kullandı sabah akşam düzenli tuvalete çıktı hamilelerde kullanabiliyomuş çünkü bitkisel hap gibi ilaç zaten yeşil ama sen gene bi doktoruna söyle bakalım ne diycek ona göre kullanmaya başlarsın dediğim ilaç bağırsak boşaltıcı gibi bişey ablam çok rahat etmişti inşallah sanada iyi gelirde bir an önce kurtulursun ALLAH YARDIMCIN OLSUN

6. 14 Temmuz 2008
  7. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Gün içerisinde fırsat buldukça kayısı yemeni tavsiye ederim,günde 1/2 kg yemen yeterli olur heralde ya da günde 4-5 tane kayısı kurusu yiyebilirsin. Bağırsaklarını boşaltmana yardımcı olacak en doğal yöntem bu.

8. 14 Temmuz 2008
  9. kalachakra

kalachakra BERENİN ANNESİ HAVVA :)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    valla canım bende 2 aydır bu hemeroi denen illetten çekiyorum...kabızlık gibi bir sorunumda yok ama her wcye gittiğimde makatımda hafif şişlikler elime geliyor...bende senin gibi doktorumun önerisi ile proctolog kremini kullanıyorum. seninde dediğin gibi sadece acıyı hafifletiyor. ama ben alıştım.kafama pek takmıyorum. doktoruma sordum doğumdan sonra büyük ihtimal düzelcektir dedi. çünkü sende biliyosun ki hemeroid gebelikte çok sık rastalanan bi rahatsılık.aynı problem ablamında vardı. doğumdan 1 hafta sonra(bağırsaklardaki baskı gittiği için) şişkinlikleri indi... o yüzden sakın bunun için canını sıkma ve bebeğini de üzme... hamilelikte sıkıntı, stres vede üzüntü yasakyasakkelime ok mi canım?

10. 15 Temmuz 2008
  11. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    canim tekrar ameliyat olman gerektiğini sanmiyoryum çunku tamamen hamilesin diye tekrar tebreşmiş bebeğinede bi zarar vermez sonuçta bir çok kadinin hamilelikte basuru azar bende de var ama daha yüzünü göstermedi inşallah ilerleyen aylarda da ortaya çikmaz ben çok çektim çünkü çok rezalet bi hastalik

12. 15 Temmuz 2008
  13. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    canım verilen krem vs. sadece acını azaltır fakat kabızlığa çözüm olmaz..her sabah 5 adet kuru kayısı üzerine kocaman bir bardak ılık su iç ,öğlende ise dr un yazacağı kabızlık şurubundan iç ..dr um bana duphalac şurup verdi..çok rahatladım ..bende 6. ayımdayım ve hiç sorunum kalmadı...geçmiş olsun..

14. 15 Temmuz 2008
  15. EU3

EU3 Guest

kızlar gerçekten çok teşekkür ederim
    sizler hiç eksik olmayın inşallah, sağolun varolun...
    ilginiz gerçekten çok rahatlattı
    hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim
    hepinize kocaman öpücükler
    a.s. a.s. a.s. a.s. a.s.
    :1hug:

16. 15 Temmuz 2008
  17. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    bişeyy daha akti flora diye bi ilaç var tamamem bitkisel ben kullanıyorum kabızlığa birebir bana da doktor tavsiye etmişti zaten.

18. 15 Temmuz 2008
  19. sarikanarya

sarikanarya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım çok geçmiş olsunn
    hamilelikte normalde hemoroidi olmayanlarda bile oluşma riski varmış, maalesef bendede var:KK43:ama Allaha şükür henüz azmadı
    ablam fissür ameliyatı olmuştu, babamda hemoroid,ama ikisininde tekrarlamadı canımm
    babamın ameliyatı lazerle olmuştu,senin nasıl oldu bilmiyorum ama sanırım hamile olmasan tekrarlamazdı dimi?
    hayatım boyunca en büyük kabuslarımdan biri kabız olmaktı hala öyle, doktorunun vereceği ılık banyo ve diğer destekleyici ilaçlardan başka sanırım şuan için yapılacak birşey yok,ama iyişallah doğumdan sonra ameliyata gerek kalmadan geçer canım
    çooook geçmiş olsun
    ALLAHIM KOLAYLIK VERSİN
    ÇEKEN BİLİR..