Hamilelikte Kabızlık

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve rivera tarafından 6 Aralık 2009 başlatılmıştır.

6 Aralık 2009
    Konu Sahibi : rivera
  1. rivera

rivera Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    88
    Doktora gittim sandığımdan daha uzun süredir hamileymişim.Hamileliğim 4. ayına giriyorum. bu 4 ay boyunca ara sıra tuvalete çıkmakta zorlanıyordum. ama hiçbir zaman tam bir kabızlık yaşamamıştım. Ta ki doktorum hiçbir kan testi ya da tahlil yapmadan ve ihtiyaç belirlemeksizin elevit adlı ilacı verene kadar. Kullananlar mutlaka baksınlar prospektüste yan etkiler kısmında nadir vakalarda kabızlığa neden olabilir kesilmesi gerekmez ibaresi var. peki kesilmesi gerekmiyorsa ben tuvalete çıkmadan nasıl yaşayabilirim? haftada bir lavman mı yaptırmamı bekliyorlar? hamilelik bence doktorların firmalarla anlaşarak ya da ezbere verdikleri ilaçlar nedeniyle insanlar için daha zorlu hale getiriliyor. kabız olunca da bilmem ne firmasının şurubunu diğer firmanın lavman ilacını size satıyorlar. Bir ilacın yan etkiler kısmını mutlaka okumak gerekiyor. Bu yan etki görüldüğünde 80 ila 200 lira rasında paralar ödediğimiz doktorlara gidip hesap sormak da en doğal hakkımız diye düşünüyorum. benim başıma geldi kimse çekmesin diye yazıyorum.

2. 19 Aralık 2009
  3. alevsungur

alevsungur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım çok geçmiş olsun.fitil atabilirsin.bende hamileliğimde aynı sorunu yaşamıştım.cok faydası oluyo gerçekten.

4. 19 Aralık 2009
  5. Chitlembiq

Chitlembiq Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar ben de çok sık kabız oluyordum, özellikle 3-4. aylarda. Daha sonra her gün düzenli meyve yemeye dikkat ettim. Artık nadiren oluyorum. Meyveyi şiddetle tavsiye ederim.En azından ilaç kullanmaktan bin kat iyidir.

6. 20 Aralık 2009
  7. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Yatmadan önce bir bardak sütte iyi geliyor kızlar

8. 20 Aralık 2009
  9. dlkkcr

dlkkcr Yorgunummmm Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bol bol meyve ye,gerçekten çok faydası var.Arkadaşın dediği gibi ilaç içmekten daha iyidir.

10. 20 Aralık 2009
  11. alevsungur

alevsungur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar bende ilaç kullanma taraftarı değilim ama meyva falan hemen etki eden bişi değil.bi kaç günde etkisi oluyo ama fitil 10-15 dk de etki ediyo gercekten. :)

12. 3 Şubat 2010
  13. mhtp

mhtp tutun bana annemm Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    bende kabızlıktan şikayetçi olanlardanım ama artık iyice abartı oldu..4-5 günde bir çıkıyorum.onda da 1 saat (abartmıyorum tam 1 saat) tuvalette oluyorum...istem dışı ıkınma ile zor oluyor..bebeğe zarar vericem diye korkuyorum..zaten erken doğum riskim de var..
    kayısı bol su içmek falan hiç işe yaramıyor..bana da çare bulun ..

14. 3 Şubat 2010
  15. silver5

silver5 CANIMA CAN KATANLAR... Üye

Beğenildi:
    175
    Ödül Puanları:
    163
    valla ben normalde kabızlık sorunu yaşayan bir insanım.hamileliğimde ise özellikle dikkat ediyorum çünkü ilk hamileliğimde çok çektim ayrıca doğumdan sonra hemeroid oldum ve kabustu tuvalete gitmek.ama şimdi günde 1 avuç kuru kayısı yiyorum ama hiç gün atlamadan yemelisin süper hergün düzenli tuvaletteyim.ilk başladığında kayısı düzenli yemeye 1 hafta düzene girmeyebilir.1 hafta sonra okey olacaktır bi dene

16. 12 Ocak 2015
  17. funda_33

funda_33 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    kızlar kabızlıkdan bebek düşüren varmı bilgisi olan lütfen yazsın kabızım ve çok korkuyorum birşey olacak diye