hamilelıkte kahve içmek

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve teacher3510 tarafından 21 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Konu Takipcileri:
Bu konu 2 kullanıcı tarafından takip ediliyor.
    21 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : teacher3510
  1. teacher3510

teacher3510 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    türk kahvesinın hamilelikte bir zararı var mı?birkaç arkadaşım günde bir fincan kahvenin zararının degıl yararının bıle oldugunu söylediler. Bu konuda bilgısi olan var mı? Kahveyi çok seviyorumda

2. 21 Mayıs 2009
  3. meryemmeryem

meryemmeryem Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım hamile kaldığımda doktorum çay kahve asitli içecekler yasak demişti.. ben harfiyen uydum..kesinlikle çay ağzıma koymadım hala da içmiyorum 5 ayım bitti..
    3.ayı bitirdikten sonra günde 1 fincan türk kahvesi içiyorum ben şuana kadar bir zararını göremedim... doktoruma sorduğumda abartmadan iç demişti bana ..
    bende öyle ofiste çalışınca sürekli birşeyler içmeye alışkın biri olarak zor geliyo vazgeçmek tabiki
    ben günde 1 fincan türk kahvesi içiyorum napim.. ama onun dışında çay kahve kola vs hiçbişey içmiyorum süt ve ayran içiyorum genelde..

4. 21 Mayıs 2009
  5. sekercik

sekercik oğlumun kardeşi gel gel:) Üye

Beğenildi:
    11
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    valla ben çaya da kahveye de çok düşkünüm, kahveden uzak duruyorum ama çaysız kahvaltı yapamıyorum o nedenle de çok açık (içine demden azcık damlattığım) ve çoğunlukla da limonlu çaydan içiyorum.

6. 21 Mayıs 2009
  7. gonulll

gonulll Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    55
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    48
    canım banada doktorum yasakladı.kahve ıctıgım zaten basım cok donuyor.kansızım belkı onunda etkısı vardır...

8. 21 Mayıs 2009
  9. eftelyaaa

eftelyaaa Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bebeğine bir faydası yok kahve içmenin onun için bazı doktorlar yasaklıyor bile benim doktorum yasaklamadı ama fazla içmememeye çalış dedi

10. 21 Mayıs 2009
  11. Sui

Sui Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kafein ilk üç ayda düşük riskini arttırıyor, yasaklanmasının nedeni bu. En fazla kafein kahvede olduğu için en önemli yasak onda. Ama tabii çay ve kola vb.de de kahve kadar olmasa da kafein var. Dolayısıyla mümkünse gebelik süresince, ama en azından ilk üç ay için bu tip içecekleri hiç tüketmemek, ya da çok nadiren almak daha doğru. Kahvenin faydası var türünde bir şeyi ise hiç durmadım, okumadım.

12. 21 Mayıs 2009
  13. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    bende çaykolik bi vatandaş olarak druma sordum ben çaysız birhiçim artık içemiyecekmiyim dedim o da bana saolsun açık ve şekersiz içiyosan sorun degil dedi.zaten ilk 3 ay mide bulantısından bırakın çayı su bile dogru düzgün içemedim şimdi çayımı doya doya içiyorum ama kahve hiiiiiiiççç içmiyorum

14. 21 Mayıs 2009
  15. ayse48

ayse48 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benım dr umda cayı cok ıcme 3 gecme dedı yemkelrden 1 er saat once yada sonra ıcersenız demırı almıyormus vucuttan yask olmasının sebebı yedıklerımızdekı demırı alıyormus turk kahvesı ıcınde gunde 1 turk kahvesı ıcenlerın bebeklerının zekı oldugunu duydum ama genede abartmamak lazım bence

16. 22 Mayıs 2009
  17. teacher3510

teacher3510 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ama ben kararsız kaldım arkadaşlar fayalıda var diyen var zararlı diyende var ama ben arada kaldım

18. 22 Mayıs 2009
  19. entelliye

entelliye Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim kahveyle aram yok 7 ayım bitti 2 yada 3 kez içmişimdir ama çay çok açık olmak koşuluyla her gün içiyorum kaynar suya bir iki damla çay işte öle günde bir fincan kahvenin zararı olacağını sanmıyorum doğrusu