Hamilelikte kan şekeri problemi yaşayanlar..

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve tesaduf tarafından 12 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

12 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : tesaduf
  1. tesaduf

tesaduf Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    8 haftalık hamileyim ve kan şekerim sürekli düşüyor hamile kalmadan öncede kan şekerim sık sık düşüyordu ama şimdi tedirginim..hamilelikte aynı problemi yaşayan varmı..tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum..

2. 12 Temmuz 2010
  3. ilgimmm

ilgimmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet canım benimde gebelikten önce sürekli kan şekerim düşüyordu hemde baya bi düşüyodu ama ben bu şekilde yaşamaya alıştım yani bünye alışıyo.şuan 22 haftalık gebeyim aynı problemi yine yaşıyorum ama dert etme eğer bu problem sende hep varsa çok sorun olmuyo.çok uzun süreli aç kalmamaya dikkat et

4. 12 Temmuz 2010
  5. tesaduf

tesaduf Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    insan yinede tedirgin oluyor..eskiden 3 saatte falan düşerdi şimdi 1 yada 2 saat sürmüyor..paylaştığın için teşekkür ederim.

6. 8 Ekim 2013
  7. okeanos

okeanos Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    88
    merhabalar,çok uzun zaman olmuş ama ben de şuan aynı sorunu yaşıyorum,kan şekerim zaten sürekli düşüyordu,en geç 3-4 saate bir mutlaka bir şeyler yemem gerekiyordu,şimdi 16 haftalık hamileyim ve 2 saat ancak dayanabiliyorum yemekten sonra,doktor pek önemsemedi ama ben endişeleniyorum,siz nasıl atlattınız hamileliği?

8. 11 Ekim 2013
  9. tesaduf

tesaduf Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    benim kızım şu an 2.5 yaşında benim doktorumda önemsemedi hatta sezeryan için 11 de ameliyata alınmam lazımken 14.30 a kadar aç aç bekledim ve kesme şeker ye falan diye dalga geçti..bende çok panik oluyordum bebeğe zarar gelecek diye ama çok tatlı yemedim meyve ve süt ağırlıklı beslendim şekeri düşürmemk önemli 2.5 saatte bir çok acıkırsam bir şeker attım ağzıma çok işe yarıyor.ve sabah kalkar kalkmaz bir armut yedim neredeyse hergün oda dengeledi biraz sanki hemde bulantıyı engelliyor..geçmiş olsun ama panik yapma panik olunca daha çok etkileniyor insan ve psikolojik olarak aç hissetmeye başloyor yinede sormak istediklerin olursa cevaplayabilirim..

10. 11 Ekim 2013
  11. okeanos

okeanos Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    88
    çok teşekkür ederim cevabınız için,evet düşündükçe daha kötü oluyor,ben şimdiden doğum öncesi nasıl aç durucam onu düşünüyorum,kesin bayılırım:KK50:

12. 11 Ekim 2013
  13. tesaduf

tesaduf Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    bence öyle düşünme Allah bir sabır ve güç veriyor ben akşamdan gündüz 2.5 a kadar hiç birşey yemeden durdum..insan heyecanla çokta hissetmiyor sanırım..umarım hamileliğin rahat ve iyi geçer..