Hamilelikte Kansızlık

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve aydirik tarafından 1 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1 Kasım 2010
    Konu Sahibi : aydirik
  1. aydirik

aydirik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Merhabalar; 27 haftalık gebeyim 3.aydan beri elevit kullanıyorum doktorum demir hapı da yazmıştı ferrum fort diye ancak bu ilaç bende kabızlık yaptı içemedim ayrıca hemeroidimde var kesinlikle kabız olmamam gerek. ancak son günlerde çok güçsüzleştim hemen yoruluyorum,çarpıntım oluyor ve tahlilde kanım düşük çıktı.. siz kansızlık için neler yapıyorsunuz kabızlık yapmayan bir ilaç varmı gebelikte kullanılan yada başka bir yol? bilgi verirseniz sevinirim:26:

2. 1 Kasım 2010
  3. sedef10

sedef10 my lord... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    hamileyim bigün doktora gittim muayene olmak için doktor şöyle bi yüzüme baktı sen çok beyazsın belki sana kan iğnesi bile veririm demişti sonra tahlil yaptı aa hiç kansızlık yok bişey yiyomusun diye sormuştu bende sabahları karaüzüm pekmezi ile tahin varya bilirsin hep bunlardan yedim bunlara devam et demişti hamilelikte çay dan tiksinmiştim onun yerine böğürtlen çayı içiyordum çok şükür hiç kansızlık çekmedim geçmiş olsun canım bi dene istersen:KK34::KK34::KK34::KK34::KK34:

4. 1 Kasım 2010
  5. AdayAnneyim

AdayAnneyim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    63
    Aynen Sedef10 arkada$in dedigi gibi, üzüm pekmez bunlardan günlük yemeye çali$. çay yerine bunlari ye hatta. Bir ba$ka ba$likta bahsetmi$tik çay içiyorsan eger bunu azalt. Içmek istiyorsan da yemekten 2saat sonra felan iç, yemek yerken çay içersen çay tamamen yemekte ki demir vitaminlerini öldürüyor ve bu da hiç yemek yememi$ gibi bi$i oluyorsun demektir.
    Bebegin ve senin buna ihtiyaci var unutma ;-)

Hap konusunda bilgim yok ama hurma nin da kana iyi geldigini biliyorum ben bir de bol et yemeni öneririm, ciger felan, iyi pi$irilmi$ olsun.

Kendine ve bebi$ine dikkat et. Saglikli günler.:KK49:

6. 2 Kasım 2010
  7. dertlisezen

dertlisezen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Ben hamılelıgımı ogrendıgımde kanım 5.5 ti ve 4 unıte kan aldım.Et yemeyen ben et yemek ıcın elımden gelenı yaptım.Ondan berıdır kan ılacı kullanıyorum.Kan degerım bırkac aydır 12 cıkıyor.Buna şükür.Kan ılacı ve vıtamın ıcınce bende de kabızlık oluyordu canım ama Cok su ıctım.Hele bu aralar koca bı narı tek basıma yıyorum yemekten sonra.Gaz fılan kalmıyor.Sabah ta tuvalete yetısemeyecek duruma gelıyorum :KK1:

8. 2 Kasım 2010
  9. arim

arim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ben de elevit ile ferrum fort kullanıyorum
    hiç bi sorun olmadı :KK49:
    bence doktorunuzla konuşun
    bana da önce başka ilaç verilmişti ama iyi gelmeyince değiştirildi

10. 2 Kasım 2010
  11. almira85

almira85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    bende elevit kullanıyorum ama bana ferro sanol vermişti doktorum hiç kabızlık çekmedim ilaçlardan doalyı.posalı şeyler yiyip içmeye çalış bağırsakların çalışsın canım

12. 2 Kasım 2010
  13. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148

Ben de elevit ve ferrum fort kullanıyorum.Aynı şekilde bende de hemoroid var.Ama ferrum fort beni çok kötü yapmadı.Belki bol su içip çok meyva yememin de etkisi vardır bilemiyorum.Bana kabızlık için magnesie calsine diye bi to zvermişti.Bunu rahatlıkla kullanabilirsin demişti.Henüz ihtiyaç duymadım.Doktoruna söyle mutlaka belki ilacını değiştirir.

14. 2 Kasım 2010
  15. aydirik

aydirik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    hepinize teşekkür ederim kızlar sanırım pekmez içmeye başlamam lazım.. haftaya kontrolüm var doktoruma da tekrar danışayım.. :KK6: