Hamilelikte kaşıntı hakkında çoooookkk önemli bilgi okuyun mutlakaaaaaa..

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve sulucan57 tarafından 6 Kasım 2010 başlatılmıştır.

6 Kasım 2010
    Konu Sahibi : sulucan57
  1. sulucan57

sulucan57 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    slm kızlar.çoookkk önemli mutlaka okuyun...ben hamile kaldığımda g.o.paşa hastanesine gidiyordum.gülcan hanım da doktorumdu. 18.haftamda çılgınca delicesine kaşınmaya başladım. gülcan hanım normal dedi. sonra bütün bacaklarım kaşıntıdan morardı gittim yanına gösterdim kollarım bacaklarım sırtım her yerim kaşınıyor ve morarıyordu. çünki çok şiddetli kaşıyordum.kan tahlili istedi ve kansızsın dedi ondandır dedi.kan hapı kullanıyodum zaten.eve geldim bol bol kan yapıcı şeyler yedim 1 hafta geçti yine geçmedi . tekrar gittim gülcan hanıma oda beni cildiyeciye yolladı oda testler istedi 150 tl test için para verdim ve hiçbirşey söyleyemedi hamilelikten dedi.eve geldim o haftaları bol bol kremlenerek geçirdim.1 ay sonrada durdu kaşıntım. ama sinir olmuştum gülcan hanıma ve bıraktım hastaneyi.eski doktorum olan haluk seyrekbasanı aradım ve durumu anlattım. beni 500 evler g.o.paşada bahat halk hastanesindeki albert beye yolladı.şuanda 37. haftamdayım hala ona gidiyorum. 1 ay önce hafif kaşınmalar başladı önemsemedim 1 hafta sonrada doktoruma gittim.bana hemen açlık safra asidi testi yapalım dedi.yaptırdım.safra asidi çıktı normal sonuç 0-9 arası olması gerekirkken benim 20 çıktı. doktorum daha sonra karaciğer filmi istedi. onuda yaptırdım ve getirdim.sonuçmu?? kötü normal doğum yapacaktım bebeğim döndü yerinde bekliyo ama doktor bana bebeği alcaz dediğinde bitmiştim.sezaryan olman lazım dedi.karaciğer sonucunu sordum. bana söyle anlattı. safra kesesindeki safra sıvısı kana bulaşmış oradanda ciğere. ciğer enzimlerinin normal sonucu 0-30 araso olması gerekirken benim 141 olmuş.şoka uğradım.doktoruma 18. haftamdada olmuştu ama ciğer filmi yerine cildiyeciye yolladılar dedim. doktorum ise nasıl olur dedi ozaman yapılsaydı bu test ilaçla tedavi olurdu dedi. ama 5 katına çıkmış neredeyse dedi ve artık ilaçta fayda etmez dedi.9 kasımda doktora tekrar gidicem ve tekrar test yapılacak belki düşmüşse o141 çıkan sonuç 20 gün daha bekliycez çünki normal herşeyim. ama düşmemişse sanırım bu hafta sezeryan olcam. bunları bilginiz olsun diye yazdım her doktora güvenmeyin kaşınmanız olursa mutlaka kanla test yapılan ciğer filmi çok önemli. ben bi bilgisiz doktorun yüzünden şimdi sezeryan olma durumum var.çok korkuyorum. ne olur benim ve bebeğim efe için dualarınızı eksik etmeyin. görş. kızlar..

2. 6 Kasım 2010
  3. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    soktayim inanmiyorum nasil boyle hata yaparlar ben bile kasintida safraya bakildigini duymustum bu siteden. canim Rabbim Efe'ni de seni de korusun saglikla kavustursun Insallah. simdi kac haftaliksin?

4. 6 Kasım 2010
  5. Fiyonkcuk

Fiyonkcuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Geçmiş olsun, insan evham mı yapıyor, hakikaten sorun mu var anlayana kadar başına ne çok iş geliyor..
    Kaşıntı herhalde hepimizde oluyordur, aşırı olduğunda herhalde dikkat etmek gerekiyor değil mi? Benim de karnım ve göğsüm hiç durmadan kaşınıyor..Çok geçmiş olsun yeniden. Erkek olsaydı bizim de bebişimiz Efe olacaktı :) Sağlıkla doğsun büyüsün minik Efe.

6. 6 Kasım 2010
  7. sulucan57

sulucan57 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    duaların için tşk cnm. şuanda normal dopumuma 28 günüm kaldı 8,5 aya gircem işte..

8. 6 Kasım 2010
  9. sulucan57

sulucan57 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    sağol cnm. inş. sanada bir efe verir allahım. sen karın göğüs deme. bak benim ağzım yandı.safra ve ciğer iki testte kandan yapılıyo 60 tl mutlaka yaptır normal deselerde yaptır sen.bak ben dua ediyorum bebeğime bişi olmasın sezeryanada razıyım ddiye.. sakın aksatma cnm.

10. 6 Kasım 2010
  11. calimero0

calimero0 SARPi MOleni... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    çok önemli bir detay bu, paylaştığın için teşekkürler...sanada en hayırlı doğumla, inşallah herşey gönlünüzce olur.

12. 7 Kasım 2010
  13. ayse1314

ayse1314 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    Evet, böyle önemli bir konuyu paylaştığın için çok teşekkürler.. Sen tıbbi eğitimin olmadığı halde seziyorsun terslik olduğunu ama bu işin güya uzmanı olan doktor geçiştirip başından savıyor ya, olacak iş değil!
    Bebişin de senin de sağlığınız düzelir de bebeğini sağlıkla kucağına alırsın inşallah, dualarım seninle, sevgiler.

14. 7 Kasım 2010
  15. bayans

bayans oğluşlarım çift oldu ;) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    verdiğin bilgi için tşkler..çok şükür bi sorunum yok ama yinede aklımızda bulunsun..

16. 7 Kasım 2010
  17. fatma2005

fatma2005 canım elif duru 'm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    işallah sağ salim yawrunu kucağına alırsın bnde 32.haftada kasıntıdan deli olmuştum ağlıyodum artık gece acile gittim devlet hastanesine tüm ayrıntısına kadar baktılar bıde cıldıyeye gnderdıler çok sukur bişey cıkmadı gebelık kasıntısymıs benımkı ...ama bu durumlarda arastırma hastanelerı daha ıyı kızlar ....

18. 8 Kasım 2010
  19. elfy

elfy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    dualarımız seninle allah efeni kucağına almayı nasip etsin ...