Hamilelikte kaşıntı normal mi?

Konusu 'Gebelik ve Sonrasında Güzellik' forumundadır ve sevgican1983 tarafından 2 Aralık 2009 başlatılmıştır.

2 Aralık 2009
    Konu Sahibi : sevgican1983
  1. sevgican1983

sevgican1983 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    günaydın kızlar vucudumda acayip kaşıntı var şuan 16 hafta 6 günlük hamileyim sizce normalmi hadi karnımda normal diye biliyorum ama sırtım bacaklarım acayip bişey sizin anlıcanız

2. 3 Aralık 2009
  3. Blair Witch

Blair Witch DurdurunDünyayıİnecekVar! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    alerjiniz var mı?hamıleliğinizde vucudunuz hassaslastıgı için reaksıyon gösterıyordur

4. 3 Aralık 2009
  5. Nelya

Nelya NiLoVski Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    ben de senin gibiyim sanirim.13+4 hamileyim.
    mesela ayakabimi giyorum eyilince sirtimda bir kasinma,bir cekilme var ki sormayin.
    bacaklarimda da oluyor.heryerimde oluyor.
    simdi karnima baktim sanki kizarmis gibi,o kadar kasiyorum ki.karnim cikmadi ama artik sanirim catlak kremi,nemlendirici kullanmaya baslamam lazim.dustan sonra bebe yagi kullanmama ragmen fayda etmiyor.

6. 6 Aralık 2009
  7. elifcanim

elifcanim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canim bak benim doguma 2 ay kala falan vucudumun heryerinde bir kasinma basladi doktora gittim bisey yok kucuk sinek isirigi falan dedi neyse benim 1_2 hafta gecti kasinma dahada fazlalasti.artik vucudumu kasimaktan yirtiyodum bacaklarim kaniyodu artik.kasintidan kanamadan yirtik izleri olmustu bacagimda hastaneye yattim 4 gun gozetim altinda tuttular butun tahlilleri yaptilar beni ozel hastaneye sevkettiler hani vucudumda parazit yada uyuz varmi diye mikroskoptan bakti doktor hicbirseyin yok dedi doktor.yani anlayacagin sonuc olarak suna vardilar hicbirseyiniz yok birseye alerjiniz falanda yok sadece bu vucudunuzun gosterdigi bir reaksiyon 1/1000 yada 1/100 kiside mi ne goruluyomus.dogumdan 15 20 gun sonra gecti kasintim zaten dogumdan sonra azlmisti.seninde gecer merak etme vucudun verdigi bir reaksiyon bu canim

8. 6 Aralık 2009
  9. helinim08

helinim08 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    153
    öncelikle günaydın
    elifcanim' in yaşadıklarının aynısını ben de yaşadım vcudum o kadar kaşınıyordu ki kaşınırken ağlıyordum artık. şekerden,kolestrolden,alerjiden şüphelenildi ve hepsinden tahlil yapıldı hepsi temiz çıktı bazı hamilelerde görülen zararsız sadece sinir bozucu bir kaşıntı olduğu ortaya çıktı.bu arada doktorum bana bir ilaç verdi o daha beter yaptı bunun üzerine cildiyeye yönlendirdi cildiye doktorunun verdiği ilaçlarla kaşıntım baya hafifledi. ama doğumdan sonra yaklaşık 1 ay kadar giderek seyrelerek devam etti ve bitti....
    sana da tavsiyem önce doktoruna bir görün tahliller temiz çıkarsa cildiyeye bir görün.
    bebeğini de hayırlısıyla kucağına almanı dilerim....

10. 6 Aralık 2009
  11. rhodora

rhodora Noldu Hiçbişey Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    çok normal canım özellikle o haftalar, ben hatır hutur kaşıyordum valla, dr gittim ovadril diye krem var süper iyi gelio onu kullandım çatlağımda hiç yok

12. 6 Aralık 2009
  13. turkank

turkank Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    elifcanim bir uzmandan dinlemiştim kaşıntı olduğu zaman kesinlikle kaşımayın diye..
    son aylarda bende de olmuştu ben hata yaptım kaşıdıkça kaşıdım.
    kaşırsan buyuk oranda çatlaklar oluşuyormuş. sondoğuma kadar hiç çatlağım olmamıştı ama şimdi gör bide. azar azar üfelemek gerekiyormuş. :ecrin_bebek:

14. 6 Aralık 2009
  15. elifcanim

elifcanim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende dayanamiyordumki kasimamaya canim.zaten benimde suciceginin izleri gibi izler kaldi bacagimda ama baska yerimde yok allaha sukur

16. 6 Aralık 2009
  17. emios

emios Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ayni sorunu bir sene önce, hamile kalir kalmaz yasadim. Sabahlara kadar vücudumun neredeyse bütün uvuzlari kasiniyordu. Kadin doktorum eger kanda birsey cikmazsa, cocugun cinsiyetine karsi alerjik davraniyor olabilirsin dedi. Bazi kadinlar erkek cocuguna alerjik davraniyor dedi. Gercekten de oglum oldu.

forgeta bunu beğendi.
  18. 6 Aralık 2009
  19. elifcanim

elifcanim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bence dediginle alakali degil bende kiz dogurdum sadece vucut reaksiyon gosteriyo her doktor bilmiyo nedenini