hamilelikte kaşıntısı olanlar

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve hircin tarafından 26 Ocak 2009 başlatılmıştır.

26 Ocak 2009
    Konu Sahibi : hircin
  1. hircin

hircin canım kızımm Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    mrb ben 16 haftalık hamileyim kafam göğsüm bacaklarım kısacası her yerim kaşınıyor hamilelikten olabilirmi böyle sıkıntısı olan varmı en kısa zamanda bir dermotoloğa görünmem lazımm:çok üzgünüm:

2. 26 Ocak 2009
  3. xsxirince_

xsxirince_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende olmuştu deli gibi kaşınmıştım gece gündüz oluyor sakın telaşa kapılma doktorunla görüş o gereken ilacı sana verecektir ...

4. 26 Ocak 2009
  5. prism

prism karamel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben de kaşınıyorum ama hamilelikten olduğunu düşündüğüm için pek umursamadım.ama kaşımıyorum kaşınsada özellikle karnımı malum çatlak olabilir, kaşıma dediler.

6. 26 Ocak 2009
  7. Sui

Sui Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    86
    Dermatologdan ziyade karaciğerdeki bazı enzimlerle alakalı olabiliyor, rahim büyüdükçe yukarı baskı yapıyormuş, salgılanması gereken bazı enzimlerle ilgili meseleler yüzünden özellikle el ve ayaklarda kaşıntı olabiliyormuş. Şu an ikiz gebeliği olan bir arkadaşım bu sebeple tedavi görüyor. Bence kendi doktoruna durumu bildir, eğer yapılması gereken bir test falan varsa yapsınlar. Çok geçmiş olsun.

8. 27 Ocak 2009
  9. cgdmabky

cgdmabky dido nun annesi çidoo:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ya kızlar benımde ellerımde avuc ıclerımde ozellıkle bıde bacaklarımda acaıp bı kasıntı basladı gecen hafta sımdılerde durumun cıddıyetını farkedıyorum gobeğımde falan olsa catlıyorum dıcem ama doğuma bısı kalmadı zaten doktora somadım ben yaa offff ıns cddı bısı dııldır yuzumde kasınıyo bu arada blgısı olan varmı

10. 27 Ocak 2009
  11. PembePanter

PembePanter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    evet kızlar malesef bende kaşınanlardanım.ve çok zor geçiyor artık özellikle geceleri tutuyor ve her yerim kaşınıyor malesef.kan testi verdim testin sonucu bekliyorum.dr karaciğerle alakalı olabilir dedi.bakalım sonuca göre nasıl bir tedavi uygulayacak.

12. 27 Ocak 2009
  13. sece

sece Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende kaşınıyorum malesef ve kan testinde bişey çıkmadı bi arkadaşım üzüm sirkesi sür rahatlatıyo dedi denedim krem sürdüğümde yada yağm sürdüğümde bile kaşınıyo ama sirke ile hemen kaşınmıyo ama tekrarlıyo bir süre sonra

ben 2 gündür denemeye başladım yatarken eşofman altı giymiyorum benim özellikle bacaklarım ve kollarımın dirsekten yukarısı kaşınıyor iç çamaşırımın üstüne kısa bir şort giyiyorum kasıklarımı üşütmeyeyim diye ve gece rahatladım belkide vücudumuzun su dengeside bozulduğu için cilt hava almıyo diye düşündüm sizde deneyin belkide sizide rahatlatır ben artık geceleri rahat uyuyorum

14. 27 Ocak 2009
  15. kralice13

kralice13 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    valla kızlar ne yaparsanız yapın kaşınıyor.benimde özellikle göğüslerim çok kaşınıyor.zaten 85 beden idiler şimdi birazcık daha buyudular terlemeden dollayı kaşınıyor.gebe uyanıyorum resmen kaşıntıdan.bacaklarımda kaşınıyor ama göğüslerim daha çok.mutlaka nemlendirin.ben doktorumun önerdiği mustela diye bi merhem aldım.50 tl civarında.o bile çok etkili olmadı.şimdi göğüslerimin geneline badem yağı alt kısımlarına da pudra sürüyorum her gece.rahatlıyorum bir hayli.zaten gunduz sudyen taktığım için kaşınma pek olmuyor.hepinize geçmiş olsun .

16. 27 Ocak 2009
  17. duru_2008

duru_2008 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar bende de aynı sorun vardı birden bire ortaya çıktı doğumdan sonra aniden kesildi. doktorum vereceği ilacın bana faydası olmayacağını, faydası olacak ilacı da benim kullanamayacağımı söyledi. yani doğuma kadar kaşındım durdum. insanı deliye çeviren birşey,
    hepinize geçmiş olsun.

18. 29 Ocak 2009
  19. kızlar bu kaşıntılar yediğimiz şeylerden olmasın sakın?