hamilelikte kilo (kontrolü)

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve _bulut_ tarafından 16 Ekim 2010 başlatılmıştır.

16 Ekim 2010
    Konu Sahibi : _bulut_
  1. _bulut_

_bulut_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    27+3 gunluk hamıleyım. bu zamana kadar 7 kilo aldım. doktorum bu duruma pek kızıyor.:eek:lmaz: kılo kontrolunu saglamayı basaran bırılerı var mı? bundan sonra nasıl bır yol ızleyıp kılo kontrolumu saglamalıyım?

2. 16 Ekim 2010
  3. we_ra

we_ra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Yani genellemeye baktığımda aşırı bulmasam da doktorun vardır elbette bir bildiği. Ben 23. haftadayım 4,5 kilo aldım, aslında yeme-içmemde fazla değişiklik olduğunu söyleyemem. Her zaman yediğimden fazla yemiyorum. Sadece süt içmeye, yoğurt, meyve yemeye özen gösteriyorum. Omega alabileceğim gıdaları da tüketmeye çalışıyorum. Sen gebelik öncesine nazaran yeme-içmende ne gibi farklılıklar gözlemliyorsun?

4. 16 Ekim 2010
  5. _bulut_

_bulut_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    acıkcası cok bı fark yok. hamıle kalmadan once dıyet yapıyodum ve kepek ekmegı yıyordum gene aynı devam edıyorum sabaha kahvaltımı cok saglam yapıyorum. öğlen meyve ayran veya galeta yıyorum akşam sebze yemegı ne varsa corba yogurt falan yıyorum. aslında bı degısıklık yok. ama malesef hareketsızım. en fazla hareketım ev temızlıgı. dogu görevımızı yaotıgımızdan dısarda yuruyus falan yapamıyorum. ndan mı kaynaklanıyo acaba dıye dusunuyorum

6. 16 Ekim 2010
  7. we_ra

we_ra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Vücudunda fazla ödem oluyordur, ya da karın sıvın fazladır. Bu faktörler de var bildiğim kadarıyla.. Yürüyüş yapamıyorsan egzersiz yapmanı öneririm.

8. 16 Ekim 2010
  9. bynkutluay

bynkutluay YaHalıkYaBariYaMusavvir Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    196
    ya bendede var bu sorun dengeleyemiyorumm kilomu 20+1 haftalık hamileyim 6 kilo aldım tamam kabul ediyorum ilk 3 ay süreklü yedim içtim ama artık dikkat ediyorum yememe içmeme ama sürekli bi artış ne olacak bilmiyorum

10. 17 Ekim 2010
  11. sibush

sibush Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    ben nerdeyse hamilelik öncesinden daha az yiyorum ... hemen hemen hergün yürüyorumda ama bal gibi 6 kiloyu aldım :))) bundan sonrasında yavas gitsem bari.. kimi diyo son aylar daha cok alınıyor kimi diyo daha az alınıyor.. bakalım