hamilelikte kızamıkçık aşısı

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve dilek23 tarafından 2 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

2 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : dilek23
  1. dilek23

dilek23 hayatımın anlamı oğlum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızakmıkçık aşısı olduğumuz ay hamile kalınırsa bebeğe ne gibi zararı vardır? bilgisi olan lütfen cevap versin

2. 3 Ağustos 2009
  3. dilek23

dilek23 hayatımın anlamı oğlum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kimsenin bu konuda bilgisi yokmu yaaaaa

4. 4 Ağustos 2009
  5. leadangel

leadangel Tuğkanın annesi Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    kızmıkçık aşısı olduktan sonra 1 ay en az hamiş kalmamak gerekmiş hatta 3 ay diye uyaran sağlık ocakları bile var korunmak gerek

6. 22 Ağustos 2009
  7. ilkemm

ilkemm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aynı durum bendede oldu canım cok sıkkın kımı konustuğum dr.bısey olmaz derken kımısede hala tam arastırma halınde olduğundan emın dııl...pzartesı ankaradan gelecek kan tahlıllerıme gore sonuc bellı olcak aslında ..bu mabrek aylarda dualarınız benımle olsun...

8. 22 Ağustos 2009
  9. megryann

megryann Aşkımın aşkı.... Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Canım inş. sıkıntısız bir hamilelik geçirirsin....

10. 27 Ağustos 2009
  11. ilkemm

ilkemm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    herkese mrb arkadslar ben bu durumdayıdım..kaçgundur sıkıntıdam mıde spazmı bıle gecırmıstım..ama herkesı aydınlatmak ıcın söle sölıyım.eğer kızamıkcık hastalığınızı kuccukken gecırdıysenız hıııc bır sorun yok.yanı ıgm pozıtıf ıse.eğer negatıf ıse daha dıkkatlıbıusekılde gözlem altında olucaksınız drnızla.ama her ıkı durumdada korkulacak bısey yok..cunku ben bunun ıcın sağlıkbakanlığına,prof dr.kadın drlarına ,sağlıkocaklarına heryere basvurdum.hatta hatta amerıkadan bı tanıdığım sayesınde bır dr bıle görustum..benım sonucumda daha onceden bu hastalığı gecırmıs olduğumdan vıruse alısıkl vucut yanı hııc bır problem olmaz dedıler..bebeğimde ıyı allahıma cok sukur..eğer gene bı sıkıntınız olursa mesaj gönderın bana..

12. 27 Ağustos 2009
  13. EU3

EU3 Guest

Bende bu ay vurdurucaktım bu aşıyı fakat kadın doğumcum korunmam gerektigini söyledi 1-3 ay arası.OLma dedi bana aşı.. bende olmadım:))ben kızamıkçıkta geçirmedim hiç :)

14. 11 Eylül 2009
  15. bigo

bigo Guest

bende aşıyı olduktan sonra 3 hafta sonra hamile kaldım bazı testler yapıldı veküçükken kızamıkçık geçirdiğimi bu yüzden bağışıklık kazandığmı söylediler fakat içim hiç rahat değil lütfen yardım edin bi sorun olurmu çok korkuyorum :çok üzgünüm::a015:

16. 20 Ekim 2009
  17. huzurderyasi

huzurderyasi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar bende bundan 3 ay önce kızamıkçık aşısı yaptırdım bazı insanlardan duygum altı ay hamile kalmamak gerektiğiymiş ben doktorumu arayıp sordum 3 ay gebe kalma dedi 3 ay bitince gebe kalabilimiyim diyincede kalabilirsin dedi nene hatun hastanesinde çalışıyor doktorum istanbulda ayrıca devlet hastanesinde çalışan bir kadın hastalıkları dr ye gidip sordum oda mutlaka 3 ay kalma dedi ama ben 3 ayı doldurmadan bir kez birliktelik yaşadık içim hiç rahat değil bana dua edermisiniz arkadaşlar hayırlısı olsun bizim için

18. 21 Ekim 2009
  19. blacksiya

blacksiya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    Merhaba ilk önce umarım bır problem olmaz gebeliğinde.. Bende ası yaptıranlardanım hatta pişman olanlardan.. sanırım bende hamıleyım 2 gun sonra bellı olacak asımıda 31 agustosta yaptırdım. Bılmıyorum hamıle olursam ne olur daha once bagısıklıgım oldugunu hangı testlerden ogrenebilirim biilen varsa ltfn soyleyın bayanlar..

yalnız bır tanıdıgım asıyı yaptırdıktan sonra hemen hamıle kalmıs doktoru suan bır problem yok demıs.. ama ya gebelıgın 5-6-7 aylarında Allah korusun bir problem oldugu anlaşılırsa ne olur aklıma bıle getirmek istemiyorum..