Hamilelikte KorkuLar KabusLar

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve SeADeniz tarafından 17 Nisan 2008 başlatılmıştır.

17 Nisan 2008
    Konu Sahibi : SeADeniz
  1. SeADeniz

SeADeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Internetten bu konuyu arastırdım cunku daha once hıc duymamıstım..Olum korkusunu duymustum ılk hamılelıgım Cok rahat gectıgınden hıc bırını bılmıyordum takıı sımdıye kadar evet Suan hamıleyım ve hemen hemen basıma gelmeyen kalmadı..:KK43: Asırı mıde bulantıları her gece uc saat hıckıra hıckıra aglamalar.. Alınmalar Asırı uyuma ıstegı vs... Sıze dun gece basıma gelmıs bı olayı anlatacam :KK43: Son gunlerde tansıyon dusuklugu nedenı ıle bayılmalarım oldu ve 4 ayımdaım cok duygusallastım.. Dun gece Saat 11 de Dondurma Aserdım ve esımın gıdıp Dondurma almasını ıstedım bey efendı Gıttı esofmanlarla ne uzerınde telefon nede cuzdanı olesıne cıktı gıttı.. 1 Saate kadar gelmedı ben o Sırada cok streslı oldum ve baya korktum bekledım bekledım yok.. kızıma yemek hazırladım yemegını bıle yedıremedım ben bı yandan annesı bı yandan dusunup duruyoruz n erde kaldı dıe .. neyse kı Allah`a Sukur geldı Tabı ben ılk defa Cok korktugumdan baya sınırlendım nerdesın dondurmayı cope at yemıcem gıbısınden bagırdım cagırdım sonra odaya gecıp oturdum tabı oturmak denırse gozlerım kapanıo beynım donuo adeta sonra bırden mıdem bulandı lavaboya kactım ama atamadım ıcımdekılerı bırden kendımı kaybettım hıckıra hıckıra aglamaya basladım sonra kızım geldı canım bebegım kucucuk ellerı ıle anne aglama demeye basladı o oyle yaptıkca ben daha cok aglıo ve sınırlenyıordum.. bu 15 dakıka surdu sonra bırden aklıma ( hayal degıl ruya degıl ) oldugum geldı ben olmusum benı yıkıyorlar kadınlar basımda kızımda ellerınde ama kızımı kandırıp annen ıse gıttı dıyorlardı ben bagırmaya basladım kızımı kandırmayın ben olmedım hem ben olsem denız bennu bensız ne yapar olmek ıstemıyorum ben deyıp aglamaya basladım ( ıstem dısı ) Sonra karsımda benı cagıran tabı ınsan mı baska bır sey mı hıc bır seye benzemeyen boslukta benı cagıran cısımler gordum cısım dıyorum cunku baska bı ısım bulamadım esımın kapıyı kapatmasını ıstedım yarım saat boyle halısunasyonlar gordum:KK43: Cok korkuyorum cok zor bı hamılelık gecırıyorum:KK43: Aranızda bu ve benzerlerını yasayan varsa benımle paylasabılır mı ? nasıl gecırdınız ve nasıl ustesınden gelebılırım bılgısı olan varsa yazarsa cok memnun olurum :KK43:a.s.

2. 17 Nisan 2008
  3. Menzil Gxuxlxux

Menzil Gxuxlxux Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    153
    Simdi bu kizcagiz bunlari yazdi diye lutfen kimse korktum, yada niye yazdin diye sakin cikismasin. Cunku goruyorum oluyor boyle seyler bu sitede. Hayatta bircok zorluk ve ibret verici seylerle karsilasiyoruz ve karsilasacagiz.

Gorduklerin cok ibret verici, keske dicem herkes bunlari bu kadar net idrak edip yasayabilse. O zaman ne oldugumuzun, nereye dogru gittigimizi ayan beyan anlardik ve hazirlanirdik.

Canim Ayetel Kursiyi oku, bunlar aslinda korkulacak seyler degil, bir gun hepimizin basina gelecek, o yuzden hazirlanmamiz icin bir uyari sadece. Bunlar babam vefat ettiginde banada oldu. Ama ben hep ibret aldim, korktumda tabi. Ama su an cok iyiyim. Bu ve benzeri goruntuler, dunyanin gercek yuzunu gosteriyor ve dunya nimetlerinin aslinda ne kadarda aci ve tatsiz oldugunu anlatiyor.

4. 17 Nisan 2008
  5. SeADeniz

SeADeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bebekım Tsk Ler Evet ben ılk Defa Olum korkusunu bu kadar net yasadım. + yaklasık 10 gundur Suan oturdugum evıme tasındım ve benı urkutuyor cok korkuyorum bu evden.. Aslında Korkulacak bı tarafı yok ama Hamılelıgımdendır dıyıp gecıstırıorum

Arkadaslar Lutfen Korkacak kısıler okumasın zaten baslıkta yazıo korku dıe..

6. 17 Nisan 2008
  7. nisa77

nisa77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    canım benim geçmişolsun korkma tatlım hamilelikte veya bebekim123ün dediği gibi belki de biraz bize bu korkularımız unuttuğumuz şeyleri de hatırlatıyor olabilir.ve de hamilelik psikolojisinde böyle şeyler normal canım.korkuya kötülüklere karşı felak nas ve ayetel kürsiyi oku tatlım.rabbim bebişini sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin.

8. 17 Nisan 2008
  9. scapula

scapula 2 yavrulu anne Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben normalde cok pozitif biriyim..öyle kolay kolay bir sey takmam..ama hamileligimin ilk aylarinda bende iki kere aglayarak uyandim..iki defada cok kötü korktum üstelik evde yanlizdim ama takilmadim,cok sükür gecti..cünkü bize ögretildigine göre hamilelikte hormonlar anneyi hassas yapar,birde buna stresli yada yorucu bir gün eklenince huzursuz uyununca kabus görmek korkmak aglamak gayet dogal bunlar psikoloji kitaplarinda da yazar,uyku faz fazdir..huzursuz yatan kisiler bazen bu fazlar arasinda gecisi kolay saglayamaz ve kabus görür,birtürlüde uyanamaz..korkacak endise edecek takilacak bir sey yok arkadasim,ölüm heran gelebilir bunun icin hamile olmak gerekmez..sana en cok sen yardim edebilirsin pozitif ol ve vucudunu saran enerjinde pozitif olsun bu bebegin iicnde gerekli..biliyorsun vucudu saran bir enerji tabakasi var bunu ne kadar pozitif tutarsan uykunda rüyalarinda okadar rahat olur..

10. 17 Nisan 2008
  11. murgiz

murgiz kuşum ardam Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım hamilekte üçüncü gözün açıldığına inananlardanım ama tabi zor hamilelğinin sonucuda olabilir pskolojik olarak
    inş bidaha olmaz canım bencede bol bol ayetel kürsi okursan canım bu durumda bence kolayca atlatırsın

12. 17 Nisan 2008
  13. DIONYSOS

DIONYSOS :) nasılım??????? Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım hamilelikte vücudunun kimyası değişiyor kalbin daha hızlı atıyor ve kan basıncın yükseliyo,nefes alman zorlaşıyo, duygusallaşıyorsun bu tüm hamilelerde olan şeyler...
    fenalaştığın sırada eşini çıkartıp banyoda tek kalmışsın sakın bir daha böyle yapma kendini kötü hissettiğinde canın sıkkın olduğunda kafanı dağıtmaya çalış ferah bir odaya geç ,derin nefes al kendini bırakırsan daha kötü olursunn...

14. 18 Nisan 2008
  15. EU1

EU1 Guest

selam arkadaslar ben boyle seyler gormedım ama bende herseyden korkar oldum esım kızıyo bıle herseyden korkma dıye o odaya gırıyo ben ıcımı cekıyorum korkarak en ufak seyden korkar oldum gecende tv kapalıydı bırden gozum oraya gıttı korktum vede aglamaya basladım ama nasıl aglamak hıckıra hıckıra esım uyandı aglamama onceden boyle seyler olmazdı hamılelıkten dıye dusunuyorum cunku herseyden korkuyorum ufacık sesten bıle

16. 18 Nisan 2008
  17. kurmis

kurmis Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    hamilelik ve sonrasındaki lohusalık bayanların fiziki ve psikolojik yönden cok güçsüz oldukları bir döenem olduğu için 3 harfliler tarafından rahatsız edilmeleri cok oluyormuş. özellikle de lohusalık döneminde bu daha yaygın. malum o dönemde ayet de okunamadığından, mümkünse lohusanın 40 gün boyunca yanlız bırakılmaması gerekiyor.

Senin de kızın daha küçük heralde anladığım kadarıyla,şimdiden zayıf düşmüş olabilirsin.
    "Ya Hafız Ya Muhafız" Allahın isimlerindendir ve koruyucu özelliği vardır. her durumda her halde de okunabilir. bunu diline alıştır,sürekli daraldığında özellikle tekrarla derim ben...

Allahım sıkıntılarını gidersin inş... öpüyorum a.s.

18. 18 Nisan 2008
  19. ficipi

ficipi ............... Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    bende gecenlerde gece çok ağlamışım,eşim uyandırdğında hala ağlıyordum.hıçkıra hıçkıra bağıra bağıra bir ağlama..sabah kalktığımda ise unutmuştu eşim cok ağladın gece dedi,nedenini bilmiyorum.rüya gördüm belkıde ama hatırlamıyorum.onun dışında gece kalkıp çok rahat wc ye falan gıderdim artık zor gidiyorum korkuyorum.Hamileliğe bağlamamıştım ama demek hamılelıkte olyormuş bu tarz seyler,öğrenmiş oldum..
    Sağlıklı günler....