Hamilelikte kutu ton balığı zararlımı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve sulucan57 tarafından 31 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

31 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : sulucan57
  1. sulucan57

sulucan57 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    mrb. ben özlem 12+3 hamişim.bu ilk hamileliğim.84 kilo ile hamile kaldım.şuan ise 81 kiloyum.doktorum bi sakınca olmadığını illa şunu ye bunu ye demiycem dedi süt iç demiycem dedi senden 5-6 aya kadar beslenir dedi.fakat ben ayıma kadar hiç balık yemedim. balık yemek istiyorum çok yararı varmış ama ne almasını ne yapmasını biliyorum ne yapcam? hazır ton balığı yesem biraz fayda edermi? yada hangi tür balıklar yemeliyim bebeğime hangi tür balık iyi gelir?

2. 31 Mayıs 2010
  3. myline

myline Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ton balığı yemek faydalı değil hatta hiç yeme taze balık al ye ve küçük balıklardan olmalı. çünkü büyük balıkların içinde civa çok luyormuş. (ne kadar büyük olduğunu bilmiyorum, ton balığıda büyük balıklalrdan yapılıyor zaten kutuda satılanlardan bahsediyorum )

4. 31 Mayıs 2010
  5. xXhubiXx

xXhubiXx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    hamilelikten önce balık delisi olmama ragmen hamilelikte balıktan tiksinmiştim kokusu beni mahvediyor diye ton balıgı yedigimde oldu ama fazlası zarar tabikide ne de olsa konserve.En çok hamsi istavrit yedim büyük balıklar omega olarak zengin fakat denizdeki agır metalleri taşıyor diye okumuştum nette.ceviz ve fındıkta yiyebilirsin aslında ben balık yiyemedigim zamanlarda ceviz yedim günde 3 -5 tane

6. 31 Mayıs 2010
  7. Nazosan

Nazosan (: 24.07.2010 :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kutu ton balığının zararı yok ama yararı da yok dedi bana doktorum...
    deniz balığı olacak, dip balığı olmayacak (barbun, dil balığı vs.)
    onun dışında kültür balığıda olmamalı...
    mevsimine göre hamsi sardalya, büyük balıklardan da uskumru, palamut, mırmır, deniz levreği, deniz çuprası vs en faydalı balıklar....
    büyük balıkların hepsinde civa yoktur...