Hamilelikte Maden Suyu

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve sehrayin tarafından 27 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

27 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : sehrayin
  1. sehrayin

sehrayin gül kokulu kızım Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşlar hamilelikte maden suyunun yararlı olduğunu,günde en az 2 şişe içmemiz gerektiğini biliyordum
    yani öyle sanıyordum
    az önce sağlık ocağına gittim maden suyunun vücutta su topladığını tuzu ve maden suyunu kesmem gerektiğini söylediler
    inanamadım
    ben kendimi o kadar zorlarken sağlıklı diye maden suyu içmek için bu zararlımı?
    ya kime inanıcaz ben anlamadımki
    bu konu hakkında bilgisi olan varsa yazabilirmi

2. 27 Ağustos 2010
  3. GizemAkyuz

GizemAkyuz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Canım yaz sıcağında terlediğimiz için terle birlikte hem su hem de TUZ KAYBEDİYORUZ. Bu durumda da vücuttan atılan tuzu da yerine koymamız gerektiği için maden suyu ideal bir içecek. Hatta güneşin altında özellikle sokakta falan gezerken veya öğle sıcağında evde terlerken su yerine maden suyunu tercih etmek gerek. Benim dolabımda maden suyu ve akmina dolu. Çok terlediğimde su yerine onları içiyorum.

Tabii hamilelikte tuzun fazlası gerçekten de vücutta aşırı su tutar ve ciddi zararları olabilir ama o tuz maden suyundan aldığın kadarcık tuz değil canım. Oturup turşu falan yemememiz gerek mesela. Turşu da aşırı tuz var. O da aşırı su tutup ödem yapabilir mesela.

Özetle; yemeklere aşırı tuz atmıyorsan, gün içinde aşırı tuzlu şeyler yemiyorsan ve seni takip eden kadın doğumcunun bilip de seni uyardığı özel bir durumun yoksa maden suyu içmende hiçbir sakınca yok. Hatta sıcaklarda içmen gerek özellikle. Yoksa vücuttan terle atılan tuzla birlikte aşırı su da atılıyor, tam aksine aşırı su kaybediyorsun bu sefer... İshal falan olunuyor yani....

Her doktora güven olmuyor maalesef. Bence seni takip eden kadın doğumcuna da danış. Aşırı tuzlu beslenmiyorsan bir sakıncası yoktur bence ama için rahat etsin yine de... Hiçbir doktora da güvenemeyeceğiz artık ya, yazık....

4. 27 Ağustos 2010
  5. fatma2005

fatma2005 canım elif duru 'm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba ben hamilelikle ilgili proğrama katıldım ordada beslenme uzmanıda günde 1 taneden fazla içmeyin demişti.vücut su toplayabilir demişti.bende 2 günde 1 tane içiyorum.:nazar:

6. 27 Ağustos 2010
  7. sinop_e

sinop_e MELİSA'M Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet vücutta ödem yaptığı için ben de içmiyorum, çünkü fazla tuz alımı aşırı şişiriyor

8. 27 Ağustos 2010
  9. mimix

mimix Kizim Rabbime Emanet Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben hamislikten önce cok iciyodum simdi bende 2 günde bi iciyorum yada yemegi fazla kacirincada iciyorum rahatlatiyo.

10. 27 Ağustos 2010
  11. hdilekh

hdilekh ((: Ömer Tuna'm :)) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    akminanın sodyumu azaltılmış olanı var. onu tercih edebilirsin ama herşeyin olduğu gibi bununda fazlası zarar.

12. 27 Ağustos 2010
  13. Sui

Sui Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    86
    Bu arada maden suyu tercih ederken nitrit ve nitrat içermeyenlerini tercih edin. Bazısında nitrat yok ama nitrit var.

14. 27 Ağustos 2010
  15. capellas

capellas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cnm tv de dinlemiştim bi maden suyu firmasının sahibiydi sanırım hamileler günde 2 tane içsin içindeki kalsiyum ve mineral onlar için faydalı dedi ama satışlarını artırmak için mi dedi yoksa gerçekten doğruluğu varmı bilemiyorum ama yinede 2-3 günde bir 1 şişe içiyorum içeriğinden dolayı. abartmaya da gerek yok diyorum günde 2 tane içeçek kadar.. ha içimi hoşunuza gidiyorsa günde veya 2 günde bir için yeterlidir. bana göre su herşeyden daha iyi

16. 27 Ağustos 2010
  17. teolog

teolog Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bana da doktorum haftada 2 den fazla içme dedi
    çünkü sodyum içerdiğinden dolayı su ve tuzu tuttuğu gerçek

18. 27 Ağustos 2010
  19. GizemAkyuz

GizemAkyuz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Nerde yaşadığımız da önemli ama. Çok sıcak bir yerdeysek ve sürekli terliyorsak içmemizde bir sakınca olmayabilir ama havası kuru, terlemediğimiz veya serin bir yerdeysek belki vücudumuza aşırı tuz yüklüyor olabiliriz. Yaşanılan yerin veya bünyenin durumu da önemli. Açıkçası ben istanbul'da çok terlediğim için aşırı tuz kaybediyormuşum terle, vücuttan tuz atıldıkça beraberinde su da atılıyormuş, terledikçe ishal oluyordum bu yüzden, bana doktorum önerdi bol bol mineralli su veya soda içmemi. Gerçekten de faydasını gördüm... Yani bölgeden bölgeye, kişiden kişiye, bünyeden bünyeye değişebiliyor bu durum... Aşırısından kaçınmak yeterli, her şeyin fazlası zarar... Ama bir sıkıntı hissetmediğimiz sürece kendimizi çok da kısıtlamamız da doğru değil bence...